2010 Haziran Anneleri

zorla uyutuyor kocam beni kızlar, hepınızı öpuyorum, yarın guzel haberler vermeyı nasip etsin ALLAHım inşallah sizlere. hrkese kocameeenn sevgıler

Valla ben kucak manyağı yapıcam emzikte vericem demiştim zaten şimdi kucaktan düşürmüyoruz kızımı evde kavga var sen çok aldın birazda bana ver diye :) Doktorada ilk gün dedim ben kucak manyağı yapıcam diye iyi iyi zaten şimdi yap ilerde kendileri kucağa gelmek istemiyorlar tadını çıkar dedi. Emzikte veriyorum ama uyurken atıyor ağzında tutmuyor.

2. gece benim kızımada mama verildi eve çıkında 3. ve 4. gün bende verdim ama sonrasında sütüm çoğaldı kestik mamayı. İlk 2 - 3 kere kaşık biberonla vermiştim ama çok zorlandım sonra biberonu verdim benim kızım hem biberonu hemde mememi aldı bi sorun yaşamadım Allahtan. Hatta geçen hafta nikaha gittim kendi sütümü sağıp bıraktım biberonla verdik yine benim kızın emiş gücü kuvvetli fark etmiyor onun için:)

Özgecim sütünün arttığını söylemişsin dikkat et memelerinde sızlama ve sertleşme olursa ve o sırada yağmur uyuyor olursa sağ sütünü yoksa sana ateş yapar. İlk 10 gün sağılan sütü saklamamak bebeğe vermek gerekiyormuş. Eğer sağarsan bu sıra bir şekilde yağmura içir sonraki günlerde çok gelirse sağdıklarını buzluğa atarsın

meloşum iyi gecelerr
zeynepcim valla bende burayı çok özledim ama insan bebişten sonra vakit nasıl geçiyor gün nasıl bitiyor anlamıor bile
altını da kendim değiştiriyorum, ilgileniyorum hep kızımla
böyle kimseye vermek istemiyorum sanki bencillk hissediyorum kendimde:)

ben herkese veriyorum valla. anneannesi babaannesi babası kim varsa diyorum azıcık da siz bakın. sonuçta onlar 2 gün sonra gidecekler asya bana kalacak. heveslerini alsınlar. tabi kucak kucak dolaştırmıyorum. 2 dk sevip yerine koyuyorlar. sonra kucağa alışırsa olan bana olacak.

zorla uyutuyor kocam beni kızlar, hepınızı öpuyorum, yarın guzel haberler vermeyı nasip etsin ALLAHım inşallah sizlere. hrkese kocameeenn sevgıler

Canım hadi hayırlısıyla sağlıkla sıhhatle kucağına alırsın inşallah. Allahım kolaylıklar versin su gibi yolunda gitsin herşey heyecanla bekliyoruz Nazlı kızımızın haberini sevgiler

tamam zeyepçim sağol
çok sık emziriyorum o yuzden henüz sızlama yok
ama olursa sağacam evet bakalım
benim kız mıkmıklanmaya başldı bakalım yine acıkmıs mı :D

Hadi ben kaçtım kızlar benim kız 2 civarı kalkar biraz uyuyayım öptüm hepinizi derken tam uyandı zaten babasıyla anneannesinde bakma sırası karnı tokken onlar bakıyor bu saatler :)

canım sana hayırlı doğumlar. yarın ne güzel meleğin kollarında olacak.

Valla ben kucak manyağı yapıcam emzikte vericem demiştim zaten şimdi kucaktan düşürmüyoruz kızımı evde kavga var sen çok aldın birazda bana ver diye :) Doktorada ilk gün dedim ben kucak manyağı yapıcam diye iyi iyi zaten şimdi yap ilerde kendileri kucağa gelmek istemiyorlar tadını çıkar dedi. Emzikte veriyorum ama uyurken atıyor ağzında tutmuyor.

2. gece benim kızımada mama verildi eve çıkında 3. ve 4. gün bende verdim ama sonrasında sütüm çoğaldı kestik mamayı. İlk 2 - 3 kere kaşık biberonla vermiştim ama çok zorlandım sonra biberonu verdim benim kızım hem biberonu hemde mememi aldı bi sorun yaşamadım Allahtan. Hatta geçen hafta nikaha gittim kendi sütümü sağıp bıraktım biberonla verdik yine benim kızın emiş gücü kuvvetli fark etmiyor onun için:)

Özgecim sütünün arttığını söylemişsin dikkat et memelerinde sızlama ve sertleşme olursa ve o sırada yağmur uyuyor olursa sağ sütünü yoksa sana ateş yapar. İlk 10 gün sağılan sütü saklamamak bebeğe vermek gerekiyormuş. Eğer sağarsan bu sıra bir şekilde yağmura içir sonraki günlerde çok gelirse sağdıklarını buzluğa atarsın

ben korkuyorum kucak manyağı yapmaya çünkü birkaç gün sonra tek kalıcam o zaman asyayı zaptedemem. yanımda annem olsa belki biraz daha rahat olurdum.
benim göğüsler emzirmemden sonra sızlıyor . uçları değil tabi genel olrak. sanırım süt artıyor. ohh artsın löp löp et olsun bebişlerimize.

zeynepcim maşallah ayşe naz a . kıza nazar değdirmeyelim.bende bazen asyaya bakarken korkuyorum nazar edicem diye :)

melusum cok az kalmıs ali emiri kucagına almana hayırlısıyla gelsın prensımız..
gul kurusu yarın sende ıkı parca oluyosun demek hadı gozunaydın olsun sımdıden..
stella senı cok ıyı anlıyorum
sıkma canını ve vaktın varken normal dogum sezeryan fıkrını hıc dusunme
hayırlısı neyse o olsun
benım gıbı bı gun boyunca sancı cekıp son anda sezeryan aalınmandan daha ıyı olacaktır..

ceromm kusum özledım valla
ne guzel dımı bebişlerın kokusu
bızde yapısık yasıyoruz oglusumla helekı gece memden ayrıldıgı an uyanıyor sabah 5 e kadar kucak kucagayız oglusla
gunduzlerı cok sukur uyuyor
gece uyumayan bebıkler babayı sevmez derler oglusum annecıgını sevıyor
saolsun gecelrı karnını doyurunca uyumadıysa hala onur kalkıp bakıyor
ben bıraz uyuyorum yoksa yuruyen ruhanı varlık gıbı oluyourm

bende bebgımı kımseye vermek ıstemıyroum
allahtan bırı gelınce uyanmıyor bızımkı
annesı gıbı gıcık yavrum benımmm
normalde bu sattte oglum cın gıbı olurdu
bu gece dedesı geldı kayınpederım
o yuzden uyutmadım kayınpederım sevdı azcık 1 saat falan oldu uyuyo ogluusm bu gece uyur ınsallahta kocacıkta rahat bı nefes alır
gercı eve ıs getırmıs bu gece calısıyo o da
bende uyusam ıyı olur aslında ama korkuyorum ben yataga gırınce oglusun gozlerı acılıyor

bu arada yavru kusumun bugunkı resımlerını ekledım
bakın bakalım 10 gunluk ogluusm yakısıklı mı?

Geri