2010 Haziran Anneleri

kızlar bana az müsade kızımı yıkamam lazım
çok sıcak suyunu hazırlayayımda yıkansın uyusun hanımefendi
bende yemeğimi filan yapim
gelirim fırsat olursa asya ve ata bebekleri benim için öpün olurmu bayy
hadı gorusurz yıvrum
kolay gelsın sana
benım canım ne ev ısı ne yemek hıc bısey yapmak ıstemıyo
zaten halsızlıkten geberıyorum b cocugumu emzırıyorum o kadar
baskada bısey yapmıyorum
aksama yıne yemek yok
annem dolma yapmıstı hafta sonu mısafır geldıde onlara
onur da kac gundur onlarla kahvaltılık yıyo

bende öptum merve kızımızıı:salıncak:

Nabersiniz kızlar bu Aşye Naz hanım huy değiştirmeye başladı birkaç gündür meme emerken bir sinirli oluyor kavga etmekten memeyi ağzında tutamıyor birde saçını çekmeye başladı geçen akşam kaşla göz arasında bütün gücüyle asılmış saçlarına canı yandı katıla katıla ağladı deli edecek bu kız beni. Son 3 akşamdır saat 8 den 01 e kadar mememden ayrılmıyor yeni huyu bu çıktı sonra gece 1de uyuyor 4 de birde 6 da kalkıyor sonra saat 8 den öğle 12 ye kadar saat başı amiyor saat 14 den akşam 8 e kadar normale dönüyor. Bebeğim saat gibiydi 2 saatte bir emiyordu şimdi değişti bütün düzeni ne oluyor anlamıyorum.
Kızlar biliyorsunuz ben 95 kilo hamile kalmıştım doğuma girerken hastanenin tartısında 114 kiloydum şu anda 98 kiloyum 3 kiloyuda verdikten sonra kendi fazlalıklarımı vermeye başlıcam inşallah bu arada asla yediklerime dikkat etmiyorum sadece tatlı yemiyorum ve bol bol su içiyorum umarım kendi fazlalıklarımıda verebilirim ağustos itibariyle diyetisyene gideyim diyorum erken olmaz değil mi? Ben bulgur tüketiyorum soğanda yiyorum gaz yapan herşeyi yiyorum doktor azar azar dene bunları tüketmen gerekiyor süt için gaz yaptığını fark edersen kes dedi Allahtan şu ana kadar gaz problemi olmadı ne bende ne kızımda.Gaz ilacı yazmadı bizim doktorumuz sadece devit-3 günde 3-4 damla veriyoruz okadar. Birde burnuna damla verdi kuruluk olursa diye daha kullanmadım. Aşı olduğu günde ateş olursa diye fitil yazdı ama ateşide çıkmadı ogün umarımda ateşlenmez ilaca gerek kalmaz

ayşe naz buyuyor annesi. artık blalık trıplerınde demek.
bızımkıde emerkn sınırden meme tutamıyo bazen delı gıbı kafa sallıyo ..
kırkları cıkınca duzene gırerler ınsallahhh

ben zaten mıdemden rahatsız oldugumdan normalded tketmıyodum o yıyeceklerıo cok nadır yıyodum o da acısını cekıyodum sımdı benle beraber oglumda ceker hıc yanasmıyorum o yuzden

daecim kan verirken kız bebekler çok daha relaks oluyormuş doktor öyle söyledi ben topuk kanını sağlık ocağında aldırmadım 5. gün konrolünde hastanede aldılar tüm tarama testleri için 2 tüp kan aldılar topuktan almadılar zaten elinden aldılar alırken beni çıkardılar sütüm etkilenmesin diye eşimle annem kaldı yanında gık demedi benim sıpa öyle durumlarda elini ağzına ver senin parmağını emsin o zaman rahatlıyorlar . 2. hepatit aşısına götürmeden banyosunu yaptır çünkü aşıdan sonra 24 saat yıkamıcaksın aklında olsun şekerim.

daecim kan verirken kız bebekler çok daha relaks oluyormuş doktor öyle söyledi ben topuk kanını sağlık ocağında aldırmadım 5. gün konrolünde hastanede aldılar tüm tarama testleri için 2 tüp kan aldılar topuktan almadılar zaten elinden aldılar alırken beni çıkardılar sütüm etkilenmesin diye eşimle annem kaldı yanında gık demedi benim sıpa öyle durumlarda elini ağzına ver senin parmağını emsin o zaman rahatlıyorlar . 2. hepatit aşısına götürmeden banyosunu yaptır çünkü aşıdan sonra 24 saat yıkamıcaksın aklında olsun şekerim.
saol cnm yıkarım.. bızım ıkıncı topuk kanı bu hastanedede aldıklarında böle yaptı el kol vermek kesmıyo benımkını cocuk nefessız kaldı nerdeyse ılk hafta kontrolunde elındende kan aldılar o zamnda kıyamet kopardı oglum..

saol cnm yıkarım.. bızım ıkıncı topuk kanı bu hastanedede aldıklarında böle yaptı el kol vermek kesmıyo benımkını cocuk nefessız kaldı nerdeyse ılk hafta kontrolunde elındende kan aldılar o zamnda kıyamet kopardı oglum..

Sağlık ocağı hastanede alınıp alınmadığından emin olmadığı için yeniden alıp yapıyormuş testleri o yüzden hastaneden bana bir kaıt verdiler testlerin yapıldığına dair birde fazla kan alıp sağlık ocağının adına sağlık bakanlığına göndermişler hastane bildirmiş sağlık ocağına. Gerçi ben gitmedim henüz sağlık ocağına onlarda aramadı sağolsunlar

Sağlık ocağı hastanede alınıp alınmadığından emin olmadığı için yeniden alıp yapıyormuş testleri o yüzden hastaneden bana bir kaıt verdiler testlerin yapıldığına dair birde fazla kan alıp sağlık ocağının adına sağlık bakanlığına göndermişler hastane bildirmiş sağlık ocağına. Gerçi ben gitmedim henüz sağlık ocağına onlarda aramadı sağolsunlar
bana hastane solemıstı aynı kagıttan hastane banada verdı
ıkıncı kez teyıt ıcın alınıyo kan ordada verın dedı
sagık bakanlıgına gıdıyomus
o kanlar
bı sorun varsa saglık bakanlıgı arıyomus
ay bızım buraların saglık ocagında ıs yok valla
mıllet arıyo soruyo dıyoda bıızm saglık ocagınında hıc arayacagını sanmıyorum

kalc aultrasonografısı cektırmedın dımı daha

gittim geldm kızlar doktora ya ne gerzek bi doktora çattım kadın baktı kabarıklarıma tuhaf bi hastalık adı söyledi hamilelikte nadir olur dedi bide açtı ansiklopedi gibi bişyeden baktı hastalığa bana kitaptan gösteriyo işte bak bu diyo hey allahım dedm içimden neyse krem yazdı göbeğimde kaşımaktan feci dedim kabarık kabarık onada jel yazdı bide kaşıntım için ağızdan alınan avil diye bi, hap yazdı ama hepsinde de hamilleikte zorunlu haller dışında kullanılmamalıdır diyo kendi doktoruma indim sonra yerinde yoktu bi normal bide sezeryan doğumu varmış arıycam akşam üstüne doğru bakalım

Daecim Ayşe Naz ağladı gitmek zorunda kaldım kalça usg si çektirdim be 1. ay kontrolünde bir problem çıkmadı ilk 3 ay içinde çektirmek gerekiyormuş

Geri