2010 Haziran Anneleri

rapunzlcim dr muz 2 saat arayla anne sütü 50 ile 60 cc verebilirsin ama zorlama dedi sütüm olduğu için anne sütü veriyorum ama hastanede mama verilince 3 saat demişlerdi mama daaha cok tok tutuyormuş

hastaneden cıktığımız gün 7.2 idi ertesi gün hiç uyanmayınca 14 de cıkmış acile götürdük
iki gün evvel kontrolümüzde 13 e düşmüştü dr bir daha görmeye gerek yok bebk toplamaya başlamış dedi
benim kızn derdi uyanamama:) dötünü komple acıyomda zorla biraz uyanıyor ben kendim sagıp 50 ,ile 60 cc vermeye calışıyorum bazen uyanık olunca mememi veriyorum tabi her zaman bu ölçek olmuyor bazen en düşük 35 cc aldığıda oluyor tabi buda kaka yapma ile alakalı

selam kzır buğün anneler kuzularıyla gezmeye gitti herhalde kızlar özellikle sarılık olan beişler ne kadar zamnda bir uyunanıyor ve ne kadar uyanık kalıyor bebişler ben bebiş cok uaynnamadığı için 2 saat arayla beslemeye calışıyorum su an sizce nasıl

ozbekcım bende ıkı-3 saat arayla emzırmeye calısıyorum..
mamada ıkı ogun 30 cc lık verıyorum..
benım oglanda zorla uyanıyor sarılıgın etkısı.
ben ılk once bılemedım sarıkdan dolayı uyudugunu
yogunbakımdan dolyı kendıne gelemedı dıye uyuyor saanıyordum..

meger 18 cıkmıs :(
sımdı 12 lerde hala var sarılıgı :(
eskısı gıbı cok uyumuyor ama ben yınede 2 satte kaldırıyorum...
anne sutu sarılıgı dedı dun drmuz ve ıkı ay surer dedi...
sarılık olan bebeklerın ve annelerın allah yardımcısı olsun..
ne zormus.yavrunun baygın baygın yatını gordukce ıcım cız edıyor

yorgun hazıarn annelerı herkese gunaydınyastık savaşı
bebıslerınızı opuyorum:dancing:

arcmınım cakayı sormustum dun cakayla karsılastık.
caka bebeıs maasallah cok saglıklı .ama caka lohusalık depresyonuna gırmıs.
sureklı aglama ve korku var.
amelıyatdan kokrkmus.anestezının etkısyle bıle korkuyla uyandım dıyor
bırde kızını sevemıyormus.sankı bu cocuk benım degıl ıcımden hıc bakmak gelmıyor dıyor :((
umarıkm hersey yoluna gırer.
cunku mınıcık bebısyle sureklı sokaklarda kendımı ddısarı atıyorum dıyor.eve bana basıyor dedı

selam kızlar

rapunzelcim sizede cok geçmiş olsun benim kız gülermisin aglarmısın bir gün uyanık bir gün uyuyor

peki uyuduğunda nasıl uyandırıyorsun ben üstünü cıkarıyom poposunu açıyom banamısın demiyor zilli ah bu bebişler kızm kilo aldı belli oluyor yüzündeki ve vucudundaki sarılıkta gitti gibi nerdeyse ama kalkıpta memeyle beslenemiyor uykusunda kendi sütümle biberonla besliyorum

dün akşam 7 den 12 ye kadar meme kavgası yaptık o inat ben inat buğünde yoruldu herhalde bir kere uyandı

yorgun hazıarn annelerı herkese gunaydınyastık savaşı
bebıslerınızı opuyorum:dancing:

arcmınım cakayı sormustum dun cakayla karsılastık.
caka bebeıs maasallah cok saglıklı .ama caka lohusalık depresyonuna gırmıs.
sureklı aglama ve korku var.
amelıyatdan kokrkmus.anestezının etkısyle bıle korkuyla uyandım dıyor
bırde kızını sevemıyormus.sankı bu cocuk benım degıl ıcımden hıc bakmak gelmıyor dıyor :((
umarıkm hersey yoluna gırer.
cunku mınıcık bebısyle sureklı sokaklarda kendımı ddısarı atıyorum dıyor.eve bana basıyor dedı

oyy kıyamam yaa demek depresyona girmiş. ama yakında geçer inşallah.
kızı ona yakında gülücükler atsın bak nasıl sevecek. şimdi hem biz hemde bebişler birbirimize alışma durumundayız. bende kızıma yeni yeni alışıyorum . ilk başta çok garip geliyordu şimdi anne olduğumun farkına varıyorum

bu arada asyanın burnu tıkalıydı ya srmrhan ın önerdiği otribebe burun aspiratörü çok işime yaradı. asyanın burnu tıkanında hemen çekiyorum. aklınızda bulunsun burnu tıkanırsa hemen ondan alın. ilk zaman aldığım burun pompaları hiç kullanışlı değilmiş.

yok ben ya kafayı sıyırcam ya balkondan atcam kendimi
ağlıyo ağlıyo ağlıyo...
kakasını yapmadı yaklaşık 5 saattir...
uyutuyoruz,10 dk uyuyo hadi aynı terane
dişim beynimi zonklatıyo
çok yorgunum
cidden bağıra bağıra ağlamak istiyorum
Allahım yardım et

yok ben ya kafayı sıyırcam ya balkondan atcam kendimi
ağlıyo ağlıyo ağlıyo...
kakasını yapmadı yaklaşık 5 saattir...
uyutuyoruz,10 dk uyuyo hadi aynı terane
dişim beynimi zonklatıyo
çok yorgunum
cidden bağıra bağıra ağlamak istiyorum
Allahım yardım et

elh kendini 5. kattan bıçakladın mı :)
biz bu geceyi de atlattık çok şükür.darısı diğer gecelerin başına.
asya da birkaç zamandır çok gürültülü uyuyor. kakasını yapmasına rağmen uyuduğu yerde ıkınıyor mırıldanıyor . onun sesine uyanıyorum bir daha da uyuyamıyorum.
ağlayarak uyandırmasa da ıkınarak uyandırıyor sağolsun.gıcık mıdır nedir :zonked:

ayy kızım bugün 1 aylık oldu
:tasu:

elh kendini 5. kattan bıçakladın mı :)
biz bu geceyi de atlattık çok şükür.darısı diğer gecelerin başına.
asya da birkaç zamandır çok gürültülü uyuyor. kakasını yapmasına rağmen uyuduğu yerde ıkınıyor mırıldanıyor . onun sesine uyanıyorum bir daha da uyuyamıyorum.
ağlayarak uyandırmasa da ıkınarak uyandırıyor sağolsun.gıcık mıdır nedir :zonked:

ayy kızım bugün 1 aylık oldu :tasu:
ay evet aslım ben 5.kattan bıçaklıcam yine kendimi
dayanamıyorum
dr götürdük az önce susmuyo çünkü
sürekli bacaklarını çekiyo
zinco veriyorum rezene içiriyorum olmuyo
neyse dr sağlıklı bi bebek dedi (maaşallah)
ateşide iyi ama gaz var bunada sadece metsil verebilrim dedi
e zaten var evde dedim
3 aya kadar azalarak bitecek bu sancılar dedi
6. hafta tavan yaptığı dönemmiş gazın
şimdi evdeyim
dişimi kapının koluna iple bağlayıp çekmek istiyorum
5 gün nasıl dayanıcam ben
ilaçlar bittikten sonra çekebilirim ancak dedi
oooooooooffffffffffff offf
bi of çeksem karşıki dağlar yıkılır

ay evet aslım ben 5.kattan bıçaklıcam yine kendimi
dayanamıyorum
dr götürdük az önce susmuyo çünkü
sürekli bacaklarını çekiyo
zinco veriyorum rezene içiriyorum olmuyo
neyse dr sağlıklı bi bebek dedi (maaşallah)
ateşide iyi ama gaz var bunada sadece metsil verebilrim dedi
e zaten var evde dedim
3 aya kadar azalarak bitecek bu sancılar dedi
6. hafta tavan yaptığı dönemmiş gazın
şimdi evdeyim
dişimi kapının koluna iple bağlayıp çekmek istiyorum
5 gün nasıl dayanıcam ben
ilaçlar bittikten sonra çekebilirim ancak dedi
oooooooooffffffffffff offf
bi of çeksem karşıki dağlar yıkılır

ahh canım allah sabır versin. insan çocuğu ağlayınca kendi ağrısını bile unutuyor.
kimyon yiyor musun ?? yemeklerine kimyon koy bol bol sütünden elifzele de geçsin.
bir de çörek otu çayı yaptım 1 çay bardağı kaynar suya 1 çay kaşığı çörek otu koyup demledim. ondan 2-3 kaşık asyaya içirdim. gaz olmasın diye yapmadığım birşey kalmadı.
sana da çok geçmiş olsun azıcık sabret . sabrede sabrede derviş olucaz zaten

ahh canım allah sabır versin. insan çocuğu ağlayınca kendi ağrısını bile unutuyor.
kimyon yiyor musun ?? yemeklerine kimyon koy bol bol sütünden elifzele de geçsin.
bir de çörek otu çayı yaptım 1 çay bardağı kaynar suya 1 çay kaşığı çörek otu koyup demledim. ondan 2-3 kaşık asyaya içirdim. gaz olmasın diye yapmadığım birşey kalmadı.
sana da çok geçmiş olsun azıcık sabret . sabrede sabrede derviş olucaz zaten
kimyonun methin çok duydum
onu denicem kuşum mutlaka

uzun zamandan beri ilk kez girip bişey yazabiliyorum geçen girdim hemen çıktım.benim kızdada gaz sancıları tavan yapmış durumda hem kendi hem biz perişan olduk.tam yatıyor 5 dk sonra çığlık çığlığa uyanıyor.geçen 6 7 saat böyle sürdü artık gözünden uyku akıyor.şimdi ayağımda sallıyorum başka türlü sakinleşmiyor.doğumdan önce asla ayağımda sallamam alışmasın demiştim.ama yeterki rahatlasın diye neyapacağımızı şaşırdık.bu bebekler bize asla asla dememeyi öğretti.bide anne kıymetini.hatta daha bir çok şeyi...
Allah hepimize yardım etsin.

Geri