2010 Haziran Anneleri

slm herkse bayadır ılk defa yazıyorum .annemlerdeyım bır ıkı gün sonra gıdıcem
yıne gelem topıge ozman mailde daha basıt oluyo
benım oglan asırı derecede huysuz bıde kucaga alıstı sanırım .
ayy kızlar ben cok sıkılıyorum bazen ya eskı günlerı özlüyorum Allah ıma sükredıyorum bana bır evlat verıgı ıcın bebıkımde sevıyorum ama bazen cok bunalıyorum ya..öyle zman oluyo kı wc bıle zor gıdıyorum

imdattt uyumuyorrrrrr bu çocuk
sabahtan beri 1 saat anca uyumuştur. artık asabım bozuldu almadım kucağıma eşim aldı uyutmaya çalışıyor
bu çocuklar niye böyle huysuz oldu ya deliricem valla. elimi hiçbir işe süremiyorum.yemek yapmaya bile fırsatım yok kafayı yicem

selam kızlar nihayet gelebildim bende aranıza doğum yaptım sezeryan ile.Şuan arsızmı arsız bi kızım var gaz sancısı ile uğraşıyoruz bu gün tam 26 gün oldu ne güzel çoğunuzun kırkı çıkmış darısı başımıza çok zor günler geçirdim ve halende geçiriyorum uykusuzluk hat safada mama veriyorum bendesütüm yetrmediği için oda çok gaz yaptı kızıma bakalım böyle idare ediyoruz işte sizde durumlar nasıl hepinizi çok merak ediyorum

kızın hayırlı olsun caka. anlaşılan haziran bebeleri çok arsız çıktı :) hepimizin ortak derdi bebeklerin huysuz olması.bir de tabi süt derdimiz var. bende mama veriyorum arada yoksa doymuyor.
bizimde bugün kırkımız çıktı. sende bir bakmışsın kızın 40 günlük olmuş. zaman çabuk geçiyor. ne zaman doğacak derken 40 gün geçti bile.

Merhaba arkadaslar,

öncelikle dogum yapmislara hayirli ugurlu olsun demek istiyorum, bebekleriniz anali babali saglikla büyür insallah. dogum yapacaklarada allahim bebeklerini sagsaglim kucaklarina almayi nasip etsin insallah.

gelelim ziyaret sebebime :) ben ocak ayini sonunda dogum yapcam insallah, bizimde arkdaslarla böyle bi topigimiz var, üsteki tabela gibi birsey yaptim ama ekliyemiyorum büyük oluyor herseferinde. Sizinki hangi formatta ??? world, JPG, ve PDF formatlarini denedim büyük diyor ve ekliyemiyorum, yardim ederseniz sevinirim..

eminegelin etimelo bu listeyi düzenledi o yüzden formatını en iyi o bilir. sen ona özel mesaj at nasıl yapıldığını anlatsın
bebeğinde hayırlı olsun inşallah sağlıkla kucağına alırsın

canım benimde bebişim 1aylık oldu gaz sancıları bebekten bebeğe değişiyor ama 3 ay falan sürer diyorlar...doktorum rezene çayı ve nurse harveys adlı bir şurubu önerdi sende doktorunda gaz sancıları için öneri alabilirsin..rezenenin faydasını gördüm kendimde içiyorum ,milupanın rezene çayındanda bebeğime gün içinde bir iki çay kaşığı veriyorum..

canım aynen senin dediğin gibi rezene çayı hem ben içiyorum hem bebeğime veriyorum rezene iyi oluyor.ayriyeten nurse harveys bitkisel şurubu doktor bizede yazdı ama o şurubu içtikten yarım saat sonra sanki daha çok ağlamaya başlıyor o yüzden vermiyorum artık.siz faydasını gördünüzmü?

Son düzenleme:
gunaydın kızlar
oglumun emmemesı cıglık atması uzerıne bu sabah dr a gıttık
gecelerı gayet nırmal ama dun gunduz canımı okudu

dr gayaet ıyı hıc bıseyı yok
tek derdı gazdır dedı
12 gunde 450 gr almıs oglum
ayda 600 gr ın ustune ıyı dıyorum
senınkının maasallahı var dedı
4900 gr suanda yavrum
dun geceden berı emmeye basladı
öle bı huysuzlugu tutmustur dedı
sonra kalbını dınledı ama oglum rahat durmadı kıpır kıpırdı
üfürüm sesı gelıyo ama cok emın degılım dedı rahat durmuyo dedı
kapakcıkları kapanmamıs olabılır
endıselenmeyın bazı bebklerde gec kapanır dedı
2 yasına kadar surdugu olur dedı
2 aylık ve 3 aylık kontrollerde dınleyelım devam ederse eko cekerız dedı
pekı ya kapanmazsa dedım
o cok kucuk bı ıhtımal bu zamna kadar kapanmayan bı hastam oldu dedı
7-8 yaslarında bı operasyonla cözuluyo bu sorun dedı
ay kızlar ınsallah ole uzun surmez bı dahakı kontrolde ses falan duymaz dr
ıcım cızladı ole operasyon falan dıyınce
ama bu sebepten cocukta huysuzluk falan olmaz
etkılemez onu dedı

kızlar bebelrın bı gunu bı gunlerını tutmuyor artık 3 ay dolana kadar alıscaz gazlı gazlı yasamaya
aslı sneın kız ıyıce kuduruk oldu yahu
uyumayıp napıyo
ay onların yerınde olsam karnımı doyursalar altımı temızleseler sona yat uyu deseler acıkmam bıle
daha ne ısterım
ahahhah

yeni uyuttum oğlumu deli etti beni dün gece 1 den beri ayakta saat bugün 4 oldu daha yeni uyudu ya uykusuda gelmiyo ya bide sürekli, memeye yapışık yaşıyoruz sizinde öylemi ya doymuyo demekki diyorum makine aldm ama süt sağmaya bile vaktim yok doğru dürüst uyuduğıu yok çünkü gündüz 2 saat taş çatlasın 3 saat uyuyo gecede bi o kadar hiçbişeye yetişemez oldum valla karnımda olduğu günleri özledm.
Kırkı çıkınca düzelir diyolar ama hiç inanasım gelmiyo burda sizin yazdıklarınızı okuduktan sonra bugün mama verdim üstünede 2 saat oyalandı beni emdi öyle daldı ancak uykuya

daecim üfürüm genelde olan birşey aklına kötü şeyler getirme ataberk düzelecek bir kaç aya
maşallah kilo alımı da çok iyi.demekki gazdan dolayı derdi vardı garibimin.
asya kuduruğu da hala kudurukluklarına tam gaz devam ediyor. vır vır vır hiç susmadı.

balkavanozu valla bizimkinin kırkı çıktığı gün acayip deliydi düzeleceğine tam tersi azdı :)
ama tabi hergün değişecek huyları. bizimkide mememde sürekli artık mama veriyorum yoksa beni eme eme sömürdü. süt de yok emip emip kızıyor.

off bir sürü ütüm var gideyimde onları yapayım bari

balkavanozu valla bizimkinin kırkı çıktığı gün acayip deliydi düzeleceğine tam tersi azdı :)
ama tabi hergün değişecek huyları. bizimkide mememde sürekli artık mama veriyorum yoksa beni eme eme sömürdü. süt de yok emip emip kızıyor.

off bir sürü ütüm var gideyimde onları yapayım bari[/QUOTE]

valla tek umudum o herkes rahatlarsın biraz diyo ama bakalım bende mamayı 3-4 kez veriyorum artık napıyım 90 cc bile yiyo bazen doymuyo garibim sen biberonlamı veriyosn ben veriyorum biberonla valla napıyım. Sütüm çok az zaten göğüs pedi bile ıslanmıyo doğru dürüst

Geri