2011 Eylül Ayı Ortalama Yükseltme Sınav Tarihleri

T

TİTAN

Forum Okuru
2011 Eylül Ayı Ortalama Yükseltme Sınav Tarihleri
2011 eylül ortalama yükseltme sınavları ortalama yükseltme sınavları 2011 eylül sınavı sınav tarihleri
2011, eylül, ortalama yükseltme soruları, ne zaman, tarihleri, ile ilgili bilgiler burada melekler


oys-3cd.jpg
Milli Eğitim Bakanlığının konuyla ilgili açıklamaları şöyle;

Millî Eğitim Bakanlığı, ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavlarında da başarılı olamayan öğrencilere 4 dersten ek sınav hakkı tanıdı.
Ortaöğretim Kurumları Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliği gereğince; ders kesimini takiben yapılan Ortalama Yükseltme ve Sorumluluk Sınavları tamamlandı. Konuyla ilgili yapılan değerlendirmede az da olsa bir kısım öğrencinin sınavlarda istenilen başarıyı gösteremediği tespit edildi. Bunun üzerine Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, 42 sayılı ve Sınav konulu bir Genelge yayınlayarak 2010-2011 eğitim ve öğretim yılına mahsus olmak üzere başarısız oldukları 4 dersten sınava alınabileceklerini duyurdu. Milli Eğitim Bakanlığı İl Müdürlüklerine 28 Temmuz 2011 tarihinde gönderilen Genelgeye göre;

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm ortaöğretim kurumlarında;

Eylül ayında yapılacak olan sorumluluk sınavı döneminde; önceki yıllardan sorumlu olunan dersler ile alan değişikliğinden dolayı sorumlu tutuldukları derslerin yanı sıra, ders kesiminde gerçekleştirilen ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavları sonu itibariyle sınıf geçip geçmediklerine bakılmaksızın öğrenciler bu öğretim yılında öğrenim gördükleri sınıfta başarısız oldukları en fazla 4 dersten sınava alınacaklar.
Sınava girilecek dersler, 15-23 Ağustos 2011 tarihleri arasında öğrenci velileri tarafından dilekçe ile okul müdürlüklerine bildirilecek.
İkinci defa sınıf tekrarı durumuna düşmesi sebebiyle, 2010-2011 eğitim-öğretim yılı ders kesimi veya ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavları sonu itibariyle okulla ilişiği kesilen öğrencilerden; bu Genelge kapsamında yapılacak sınavlardan yararlanmak isteyenlerin de başvuru tarihlerinde tekrar eski okullarına kayıtlarını yaptırarak sınava girecekleri derslere ait müracaatlarını yapmaları gerekiyor.
Sınav takvimi hazırlanırken 2011 ÖSYS’de herhangi bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ve bu Genelge kapsamında sınava girecek öğrencilerin durumları da dikkate alınacak.

MEB – 29 Temmuz 2011

Uyarı: 2011 Ortalama Yükseltme ve Sorumluluk Sınavlarına Girecek Olan Öğrenciler, resmî yazıda da yazacağı gibi, bu sınavlara gireceklerine dair okullarına 15 -23 Ağustos 2011 Tarihleri arasında dilekçe vermek zorundalar. Öğrencilerin bu noktaya çok dikkat etmelerini istiyoruz. Aksi takdirde 2011 Eylül ayında yapılacak olan sınavlara katılamayabilirsiniz.

 
sınavlar ne zaman yapılacak acaba

Merhaba ben ortalama yükseltme sınavlarına giricem a
caba sınavlar hangi gün başlıyacak.
 
Geri
Üst