1. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.137
  Beğenilen Mesajlar:
  1.159
  Ödül Puanları:
  113

  2011 yaz saati uygulaması bir gün rötarlı

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  2011 yaz saati uygulaması ileri saat uygulaması 2011 yaz saati uygulamasi saat Selam meleklerim, bu yaz saati uygulaması biliyorsunuz en çok 27 mart 2011 de sınava girecek öğrencileri ve dolayısı ile biz velileri düşündürüyordu. Nihayet güzel bir karar çıktı ve sınav tarihinden bir gün sonraya ertelendi yaz saati uygulaması. Konu ile ilgili haber şöyle devam ediyor.
  < Konu Resmi..>


  Üniversite maratonuna 17 gün kala öğrencileri sevindirecek karar. 27 Mart Pazar yapılması planlanan yaz saati uygulaması, o tarihte Yükseköğretime Giriş Sınavı'na (YGS) girecek öğrenciler düşünülerek pazartesi gününe ertelendi. Gençlere rahat bir nefes aldıran Bakanlar Kurulu kararına göre saatler, 28 Mart Pazartesi günü gece 03.00'te ileri alınacak.

  Zaman'ın '1,5 milyon öğrenciyi ilgilendiren itiraz' haberi ses getirdi. Gazetemizin, 27 Mart'taki üniversite sınavıyla ileri saat uygulamasının çakışmasının, öğrenciler üzerinde olumsuz etki yapabileceğini duyurmasının ardından yetkililer harekete geçti. Bakanlar Kurulu, gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla her yıl yapılan ileri saat (yaz saati) uygulamasını, bir gün ertelemeye karar verdi. Resmi Gazete'nin dünkü sayısında yer alan Bakanlar Kurulu kararı uyarınca, 28 Mart Pazartesi günü gece 03.00'ten (pazarı pazartesiye bağlayan gece) itibaren tüm yurtta saatler bir saat ileri alınacak.

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın önerisi ile ileri veya geri saat uygulamasına normalde her yılın mart ve ekim ayının son pazar günü (cumartesiyi pazara bağlayan gece) başlanıyordu. Bu yıl mart ayının son pazar günü aynı zamanda Yükseköğretime Giriş Sınavı (YGS) yapılması nedeniyle öğrencilerin bu durumdan etkilenebileceği gündeme geldi. Bakanlar Kurulu'nun değerlendirilmesi üzerine YGS nedeniyle bu yıl pazar gününü pazartesi gününe bağlayan gece ileri saat uygulamasına geçilmesine karar verildi. Saatler, 30 Ekim 2011 tarihinde pazar günü saat 04.00'te geri alınacak.

  Kararı memnuniyetle karşılayan Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği Başkanı Cem Gülan, "Bakanlar Kurulu'na da böylesi bir karar yakışırdı. Çağrımıza kulak verdikleri için tüm eğitim camiası ve Türkiye gençliği adına teşekkür ediyoruz." dedi. Gülan, konuyla ilgili açıklamasında, 27 Mart'ta yapılması planlanan ileri saat uygulamasının aynı gün düzenlenecek YGS'ye girecek öğrencileri olumsuz etkileyeceği yönünde uyarılarda bulunduklarını hatırlatarak, bu konuda Bakanlar Kurulu'na çağrıda bulunduklarını söyledi.

  Bu uyarıları dikkate alan Bakanlar Kurulu'nun ileri saat uygulamasını YGS imtihanından 1 gün sonraya ertelemesinin doğru bir karar olduğunu kaydeden Gülan, şöyle devam etti: "Saatlerin 27 Mart'ta ileri alınmasına kesinlikle karşı olduğumuzu daha önce açıklamıştık. Çünkü, saatlerin alındığı gecenin sabahında 1,5 milyona yakın öğrenci hayatlarının belki de en önemli sınavına girecekler. Bu uygulama çocuklarımızı, gençlerimizi psikolojik olarak da etkileyecekti."ANKARA, KAYSERİ AA


   
2011 yaz saati uygulaması bir gün rötarlı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yaz saati uygulaması başlıyor

  Yaz saati uygulaması başlıyor

  Bütün yurtta saatler, bu gece saat 03.00'ten itibaren bir saat ileri alınacak. Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla her yıl yapılan ileri saat (yaz saati) uygulaması kapsamında, bütün yurtta saatler, bu gece saat 03.00'ten itibaren bir saat ileri alınacak. Bakanlar Kurulu kararıyla bütün yurtta saatler yerel seçimlerin de yapılacağı gece saat 03.00'ten itibaren bir saat ileri...
 2. 2012 Yaz Saati Uygulaması Ne Zaman

  2012 Yaz Saati Uygulaması Ne Zaman

  2012 Yaz Saati Uygulaması Ne Zaman ? Arkadaşlar merhaba bahara girdik yaza girerken hep saatler değişiyor bu sene yani 2012 Yaz Saati Uygulaması Ne Zaman biliyor musunuz?
 3. Yaz Saati Uygulaması Tarihi Değişti

  Yaz Saati Uygulaması Tarihi Değişti

  Saatlerin İleri Alınma Tarihi Değişti 25 Mart 2012 Saatler İleri Alınıyor Dün ki haberimizde 2012 yaz saati uygulamasının 31 Mart'da yapılacağını duyurmuştuk. Lakin 1 nisan'da yapılacak oaln YGS sınavı için yaz saati uygulamasının tarihi değişti Melek'lerim. Saatlerin ileri alınma tarihi 2012 yılında saatler Mart ayında 25 Mart 2012 pazar günü saat 03:00 da itibaren bir saat ileri...
 4. 2012 yaz saati uygulaması ne zaman başlıyor ?

  2012 yaz saati uygulaması ne zaman başlıyor ?

  2012 yaz saati uygulaması öne alınmış diyorlar tam olarak ne zaman geçeceğiz.
 5. Yaz Saati Sabitleme Uygulaması Bir Yıl Ertelendi

  Yaz Saati Sabitleme Uygulaması Bir Yıl Ertelendi

  Bu konu; yaz saati uygulaması bir yıl ertelendi haberi ile ilgili bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, yaz saati kış saati uygulamaları her ne kadar dünyanın pek çok ülkesinde uygulanmasa da hala Avrupa ve Amerika'da kullanılmakta. Uygulamanın faydalı yanları olduğu gibi zararlı yanları da bulunuyor. Geçtiğimiz yıl sırf ileri-geri saati uygulamasına denk geldiği için üniversite...

Sayfayı Paylaş