2012 / 2013 açıköğretim sınav sonuçlarınız.

Ausencia

Üye
Üye
2012 / 2013 açıköğretim sınav sonuçlarınız.
5-6 Ocak tarihleri arasında güz dönemi ara sınavı gerçekleşen açıköğretim fakültesi sınav sonuçlarımızı ; soruları ve final çalışma programını beraber paylaşabiliriz.
Uluslararası İLişkiler 3. sınıf öğrencisiyim ben.
Dün açıklanan cevap anahtarına göre sonuçlarım beklentimin üzerinde.
Şimdi final için çalışma zamanı.Sizlerde bu başlık altında benimle beraber paylaşımda bulunursanız ; küçük bir kampüs ortamı oluşturabiliriz burada:)

Benim tahmini notlarım şu şekilde;

Uluslararası İktisat Teorisi:65
İnsan Hakları ve Demokrasi:75
Karşılaştırmalı Siyasal Sistemler:50
Kafkaslarda Siyaset:65
Balkanlarda Siyaset:40
Strateji ve Güvenlik:70

Bu sene çan eğrisi var mı bilmiyorum ; var deniliyor.Notlar ona göre farklı şekillenecektir.Son 3 gece çalışmıştım o yüzden memnunum ben notlarımdan.
Şİmdi düzenli çalışmak gerekli.
Lütfen okuyan arkadaşlarda sitede aktif üyelik alırlarsa birlikte çalışma programları yaparak ilerleriz.

kızlaar ben uluslararası ilişkiler 1. sınıftayım çalışıyorum aynı zamanda derslere fırsat kalmıyo ne yapmalıyım yardımcı olun bana :( bu sınavdan da beklentim çok düşük nasıl kurtarıcam :((

Çalışırken derslere zaman ayırabilmek çok zor evet.
Finaller içim bir program hazırlayın kendinize.Kaç üniteden sorumlusunuz final için ?
Hergün 2 ünite roman gibi de olsa okuyun ; sonra ünite sonu sorularını mutlaka ezberleyin.
Ben soru bankası aldım ama çok faydasını göremedim , hiçbirşey yapmaya vakit bulamasınız da üniteleri bir kez okuyup , ünite özetlerini ezberleyin sorularla beraber.En azından bu şekilde sınavda uzaylı görmüş gibi kalınmıyor soruları görünce:)
Kolay gelsin.

ayy senin işinde zormuş :/ çan eğrisi nasıl olacak acaba bi fikrin varmı ?

X dersten tüm notların ortalaması alınacakmış , mesela ;
o dersten sınava giren öğrencilerin aldığı sonuç ortalamsı 37,5 ...yani herkesin döküldüğü bir ders bu , o zaman bu derse ait geçme notu 37,5 olacak .
Tabii bu iyimser tablo , tam tersinde ; genel not ortalamsı 65 çıktı diyelim bir dersin o dersten sen 55 alsanda geçer not almamış oluyorsun.
Çan eğrisi geçen yıl varmış ama bu yıl var mı ben net bir bilgi edinemedim.

Geri