2012 de aşılama yaptıranlar buraya

merhaba arkadaşlar bende aşılama yaptırıcam ama süreç nasıl işliyor kaç gün ilaç kullanıyorsun beni bilgilendirirseniz sevinirim

süreç kişiden kişiye elbette değişiyordur.adetin 3.günü ilaca başladım ve 8 gün boyunca iğnemi vurdum.sonra dr çatlatma iğnesinin saatini belirliyor.çatlatma ignesinden 34 saat sonra aşılamam yapıldı

kutunun içinde 450 ml bir şişe ve 6-7 adet enjektör var.ilaç kullanım süresi senin yumurtlama durumuna göre değişiyor.ben 2 kutu gonal f ve bir oviteralla ya 279 lira vermiştim ve bu ilaçlar tam olarak yetmişti.

teşekkr edrim bilgi verdiğin için.ne güzel ikizlerin olacak allahım sağlıklı birşekilde dünyaya gelmeyi nasip eder.allahım inşallah bizlerede o mutluluğu nasip eder.

çok teşekkür ederim ilgin için yani devlet hastelerinde 500 felan mal oluyor dogru anladım değilmi.sen nerde yaptırdın aşılamayı inşallah güzel haberlerini alırız aşılaman tutar bizede yürek vermiş olursun...

inşallah canımsın bende çok isterim evet aynen dediğim gibi belki sizerin o kadar bile tutmaz ilaç 350 tl ama senin sosyal güvencen varsa sadece 134 tl sini ödüyorsun benim yumurtalıklarım yeterince gelişmediği için ben 2 kutu kullanmak zorunda kaldım ben tıp fakültesinde yaptırdım canım

1kutusu 134 değilmi şimdi ilaca baktım netten içinde 7 tane var galiba nekadar sürüyor bu iğneleri vurulmak?

evet cnm 134 tl ama sosyal güvencen varsa içinde 6 tane şırında var bir tane şırınga içinde sıvı var bbirde tüp var içinde toz var o tozu paketin içindeki şırıngayı komple sıkıyorsun ve sulandırıyorsun bu iğneleri ne kadar vurulacağına yumurtalıklarının iğneye verdiği cevaba bağlı olarak ilerliyor yani sen iğneleri ilk önce 5 gün yapıyorsun doktorun seni muayene ettikten sonra senin yumurtalıklarının durumuna göre sana doz belirliyor mesela ben 50 dozla başladım en düşüğü çünkü yumurtalıklarım fazla uyarılıp çoğul gebelik engellenmek istendi galiba 50 doz ile başlarsan sana 2 hafta falan yetiyor bakıyorsun sanki 3 günde bitecek gibi ama bitmiyor sonra doktorun seni belirli aralıklarla ve yumurtanın gelişimine göre seni kontrollere çağırıyor uygun büyüklüğe 18 mm olduğunda iğneyi bırakıyorsun

öyle valla beklemek zor yok ben kullandım asılama yapıldıkdan sonra ilaç benım kullandıgımıgnelerden gögüslerm cok kasındı yara oldu cok hassaslasmıstı mıgde bulantm bı kac kez oldu ama kasıklarım agrıdı belım agrıdı bende 3 gn kendme ıyı baktm sonra bosladım bıraz bayram temızlıgı yaptım düşün umudumu kesmıstım tutmadı buyuk ıhtımal dıodum kı bayramn 2. gunu adet olmam gerekırken olmadım cok sancı cektım adet olacm dıye korktm 3. gunde eczane bulup ıdrar testı aldım ve ıkıncı cızgı sılık cıktı ınanamadım pek daha dogrusu kendımı kandırmak ıstemedm doktra gttm kan degerlerım yuksek cıktı hamıle oldugumu ogrendm:) sımdı 7. haftanın ıcındeyım... rabbım senınde kucagnı bos bırakmasın bu forumdakılernde ınsaallah

aminn caNIMSIn tşkler cvp için inşallah benimde bir iki gündür bel ağrım ve kasık ağrım var inşallah tutmuştur benimde 5 gün oldu bekliyorum bakalım zaten doktorda hemşirede aşılamanın ilk günü yat dinlen dediler sonra bir iki gün yatmana gerek yok sadece fazla ayakta kalma ve ağır aaktivitelerden kaçın sonra normal hayatına dönebilirsin dediler bende döndüm ve bekliyrum ben progestan kullanıyorum sabah akşam beni mahvediyorki anlatamam ama kullanmak zorundayım eğer hamile kalırsam düşük riskini en aza indirmeye çalışıyorlar bunu düşününce mecbur kullanıyorum ama çok zor günler geçiriyorum resmen beynim uyuşuyor başım dönüyorr

MerhABA KIZLARR bende asılama ıçın tedavıye basladımm :) ıns olumlu sonuç alırımm yasımm 25 bu arada asılama olup hamıle kalan yok mu ?

Geri