Etiketler:
 1. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.108
  Beğenilen Mesajlar:
  1.153
  Ödül Puanları:
  113

  2012 en düşük memur maaşı ne kadar oldu ?

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  En düşük memur maaşı nekadar kaç lira ?
  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, memur maaşlarında her 1 puanlık artışın bütçeye 1 milyar TL ilave yük getirdiğine işaret ederek “O ilave yük, ya borçlanma ya da ilave vergi demek. Vergileri artırarak, vatandaşa ilave bir yük çıkartmak istemiyoruz. Çünkü memur ve işçinin ilave zammının yükünü 75 milyon çekecek. Vergileri herkes ödüyor” dedi.

  Bütçeden yüzde 30 pay

  Bir televizyon kanalına konuşan Şimşek, “Memura enflasyondan daha fazla zam veriyoruz. Memurlara yaptığımız teklif sonrasında en düşük memur maaşı 1 Temmuz itibariyle 1.757 TL olacak” diye konuştu.

  Bakan Şimşek şunları söyledi:
  “Enflasyon beklediğimizden fazla çıkarsa farkını da veririz. 2002’de bütçede memura ayrılan para 22 milyar TL idi. Bu sene 100 milyarın üzerine çıktı. Emekliye de ilaveten 105 milyar TL veriliyor. Eskiden memura bütçeden yüzde 18 pay verilirken, şimdi bu oran yüzde 30 civarındadır. 75 milyon için hazarlanan bütçeden sadece kamu çalışanları eskiden 18 lira alırken şimdi 30 liraya yakın alıyorlar. Emekli maaşıyla, memurlara verdiğimiz maaşı toplayın 205 milyar TL. Bizim kamu yatırımları için bütçede ayırdığımız pay ise 32 milyar TL. Buna rağmen masada bu işi çözmek yerine, sokaklara taşındı. Bizde tabiki bu işi hakem kuruluna götürmek zorunda kaldık.”

  Çelik: Hakem Heyeti kararını salı verecek

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, memurlar ile hükümet arasındaki toplu sözleşme görüşmelerine ilişkin, ”Yüzde 6- 6.5 civarında olacak bir enflasyon beklentisine karşı yüzde 7.6’lık bir ücret zammını teklif etmişiz” dedi. Konunun Hakem Heyeti’ne gittiğini hatırlatan Çelik, “Hakem Heyeti salı günü en geç kararını açıklayacak. Açıklarken de tabi ki, ülkenin gerçekleri, mali disiplin uygulamaları, 74 milyonun talepleri, her şey, yani bütün ekonomik veriler önlerinde olacak” diye konuştu.

  Maaş farkı ve gecikme zammı da verilecek

  Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşılan hükümler uyarınca, memurlara 1 Ocak-15 Mayıs tarihlerini kapsayan dönem için maaş farkının yanı sıra gecikme zammı ödeneceğini bildirdi.
  Gündoğdu, toplu sözleşme görüşmelerinin masada sonuçlanmadığını hatırlatarak, buna rağmen toplu sözleşme masasında Memur-Sen’in birçok kazanım elde ettiğini söyledi.


  MİLLİYET
   
2012 en düşük memur maaşı ne kadar oldu ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Memurlara verilecek ek ödemenin ardından en düşük memur maaşında kim ne kadar alacak

  Memurlara verilecek ek ödemenin ardından en düşük memur maaşında kim ne kadar alacak

  Memurlara verilecek ek ödemenin ardından en düşük memur maaşı 1119 YTL'ye, araştırma görevlisi maaşı ise 1553 YTL'ye çıktı. 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek 3. Maddesi Uyarınca Memurlara yapılacak Ek Ödemeye İlişkin Bakanlar Kurulu Kararı, Resmi Gazetenin mükerrer sayısında yayımlanarak, 15 Ağustos 2008 tarihi itibariyle yürürlüğe girdi. Personele yapılacak ek ödeme, en yüksek...
 2. En düşük Öğretmen maaşı ne kadar oldu

  En düşük Öğretmen maaşı ne kadar oldu

  Hükümetle memur sendikaları arasındaki toplu görüşme sürecinin olumlu sonuçlanmasının ardından kimin ne kadar maaş alacağı netleşti. Eğitim Öğretim Hizmetleri Sınıfı'na dahil 'öğretmen' unvanlı kadrolarda görevli olanlara 475 YTL eğitim-öğretim yılına hazırlık ödeneği ödenecek. Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik imzasıyla yayımlanan genelgeye göre, 657 sayılı kanunun ilgili maddesi uyarınca...
 3. 2012 Memur Maaşları ne kadar oldu bigi var mı

  2012 Memur Maaşları ne kadar oldu bigi var mı

  Arkadaşlarım 2012 yılında memur maaşı ne kadar oldu, maaş zammı yada zamları hakkında bilgisi olan var mı ne kadar olacak biz gariban memurların maaşı ?
 4. 2012 Memur Maaşları Ne Kadar

  2012 Memur Maaşları Ne Kadar

  2012 Memur Maaşları Ne Kadar - 2012 Memur Maaşları Zammı ne kadar? Arkadaşlar öncelikle hepinize selamlar olsun. Size sorum şu; 2012 Memur Maaşları Ne Kadar bu konuda bilgi sahibi olan var mı?
 5. 2012 memur maaşları kim ne kadar alacak

  2012 memur maaşları kim ne kadar alacak

  2012 Memur Maaşları ne kadar oldu 2012 Memur Maaşları Ne olacak Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler... Bu yazımızda 2012 memur maaşları hakkında bilgiler ve hangi memur ne kadar alacak diyenler içinde detaylı maaş listesi sunuyoruz. 2012 Memur Maaşları Ne Kadar 2012 memur maaşları şu şekildedir. Müsteşar 1/4 6.649 Genel Müdür 1/4 5.822 Şube...

Sayfayı Paylaş