1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  2012 İlköğretim Haftası İçin Kutlama ve Tören Programı Örneği

  Konu, 'Okul ve Öğretmenler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  İlköğretim Haftası Kutlama Programı 2012

  2012 İlköğretim Haftası Kutlama Programı Örneği
  Sevgili melekler, bildiğiniz okulların açıldığı ilk hafta İlköğretim Haftası olarak kutlanır. Bu haftada günün anlam ve önemini belirten şiirler okunur, konuşmalar yapılır. Daha önce davetiye örneklerini sunduğumuz bu hafta ile ilgili olarak 2012 İlköğretim Haftası Kutlama Programı Örneği sunmak istiyoruz sizlere. Bu örnek öğretmen meleklerimize bir fikir verecektir umuyoruz..:)


  [​IMG]
  1-Açılış Konuşması

  2-Saygı Duruşu, İstiklal Marşı

  3-Okul Müdürünün Konuşması

  4-Şiir

  5-Bir Öğrencinin Konuşması

  6-Müzik

  7-Şiir

  8-Fıkra Ya Da Masal Gibi Eserlerden Oluşan Gösteri

  9-Halkoyunları Gösterisi

  10-Okula Yeni Katılan Öğrencilere ve Velilere Yönelik Temsili ‘Hoşgeldiniz” Etkinliği

  11-Kapanış


  Örnek:2

  Değerli öğretmenlerim,sevgili arkadaşlar;

  Uzun bir yaz tatilinden sonra okulumuzda yeniden buluştuk.Aramıza yeni arkadaşlar katıldı.bizler de geçen yıla göre bir sınıf büyüdük.Bu yüzden hepimiz çok heyecanlı ve sevinçliyiz. Hepiniz Hoş geldiniz!

  Buraya İlköğretim Haftası'nı kutlamak için toplanmış bulunuyoruz.Bu haftanın amacı,tüm insanlarımızın okur-yazar olmasını sağlamaktır.Çocuklarımıza okulu sevdirmek,okulun ve okumanın önemini herkese sezdirmektir.

  -Sizleri,başta büyük önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ile şehitlerimiz ve ebediyete intikal eden öğretmenler için 1 dakikalık saygı duruşuna,ardından İstiklal Marşı'nı söylemeye davet ediyorum.

  -Şimdi ... eşliğinde Andımızı okuyacağız.

  -Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapmak üzere okul müdürümüz sayın ...'yı davet ediyorum.

  -Vali ... kutlama mesajını dinleyeceğiz.

  -İl Milli Eğitim Müdürümüz ...'ın kutlama mesajını dinleyeceğiz.

  -"Eğitimdir ki bir ulusu ya hür,bağımsız,şanlı,yüksek ve şerefli bir topluluk olarak yaşatır ya da bir ulusu esaret ve sefalete terk eder." M.K. ATATÜRK adlı şiiri inleyeceğiz.

  -"İki orduya ihtiyaç vardır:Biri vatanın hayatını kurtaran asker ordusu,diğeri milletin geleceğini yoğuran eğitim ordusu." M.K. ATATÜRK adlı yazıyı dinleyeceğiz.

  -"Düşününüz ki,bir ulusun,bir toplumun yüzde onu okuma yazma bilir,yüzde doksanı bilmez.Bundan insan olanların utanması gerekir." M.K. ATATÜRK adlı şiiri dinleyeceğiz.

  -"Cumhuriyetimize vereceğimiz en büyük armağan,gençlerimizin eğitilmesi olacaktır." adlı şiiri dinleyeceğiz.

  -Şimdi de sizler için hazırladığımız şarkıları dinleyeceğiz.

  Değerli öğretmenlerim, sevgili arkadaşlar; sizler için hazırladığımız program burada sona ermiştir.Hepinize yeni eğitim öğretim yılında başarılar dilerim.
   
2012 İlköğretim Haftası İçin Kutlama ve Tören Programı Örneği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. İlköğretim Haftası

  İlköğretim Haftası

  AÇIKLAMA -1- İlköğretim temel öğrenimdir. Yasalarımıza göre zorunlu ve parasızdır. İlköğretim, yedi yaşında başlar ve on beş yaşında biter. Sekiz yıldır. Okulların açıldığı hafta ilköğretim okullarımızda İlköğretim Haftası olarak kutlanır. Genel olarak bu hafta, Milli Eğitim Bakanlığı'nın radyo, televizyon konuşması ile açılır. Okullarımızda törenler düzenlenir. Törende konuşan okul...
 2. İlköğretim Haftası Davetiyesi Örnekleri isteyenler için burada

  İlköğretim Haftası Davetiyesi Örnekleri isteyenler için burada

  İlköğretim Haftası Davetiye Örnekleri İlköğretim Haftası Davetiyeleri Okul alışverişi yapmak isteyenler için, okul alışverişi koleksiyonu modelleri ve fiyatları hakkında bilgiler sunmuştuk sizlere portal sayfamızda. Şimdi de ilköğretim haftası davetiyesi isteyenler için, birbirinden güzel ve farklı ilköğretim haftası davetiyesi örnekleri sunuyoruz Melek'lerim.
 3. 2012 İlköğretim Haftası İçin Hazırlanabilecek Oratoryo Örneği

  2012 İlköğretim Haftası İçin Hazırlanabilecek Oratoryo Örneği

  İlköğretim Haftası İçin Oratoryo İlköğretim Haftasına Hazırlanacak Oratoryo Sevgili melekler, okulların açılmasına az bir zaman kala öğretmen meleklerimize ve sayın misafirlerimize yardımcı olmak için ilköğretim haftası kutlama örneği, davetiye örnekleri gibi konuların ardından bu sayfamızda da İlköğretim Haftasına Hazırlanacak Oratoryo örneğini paylaşıyoruz.. Oratoryo; solo, koro ve...
 4. 2012 İlköğretim Haftası İle İlgili Güzel Resimler

  2012 İlköğretim Haftası İle İlgili Güzel Resimler

  İlköğretim Haftası Fotoları İlköğretim Haftası Resimleri Sevgili melekler, sizlerle en son paylaştığımız ilköğretim haftası kutlama programı örneğinin ardından bu sayfamızda da çeşitli etkinliklerde ki öğrencilerin de görüntülendiği İlköğretim Haftası Resimleri ile karşınızdayız.. :)
 5. 2012 İlköğretim Haftası İçin Müdür Konuşma Metni Örneği

  2012 İlköğretim Haftası İçin Müdür Konuşma Metni Örneği

  İlköğretim Haftası Müdür Konuşma Metni İlköğretim Haftası Okul Müdürü Konuşması Sevgili melekler, Okul ve Öğretmenler bölümümüzde en son bilgiler verdiğimiz 2012 ilköğretim haftası kutlama tören programı örneği adlı konumuzun ardından bu sayfada da İlköğretim Haftası Müdür Konuşma Metni arayan meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için İlköğretim Haftası Okul Müdürü Konuşması örneği...

Sayfayı Paylaş