1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  2012 misyon koruma sınavı hakkında bilgiler

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  misyon koruma sınavı misyon koruma şartları sınavı 2012 2012 misyon koruma sınavı, tarifi, ne zaman, başvuru, hakkında bilgiler burada arkadaşlar


  [​IMG]


  Merhaba Sevgili Melek'ler...

  Bu makalemizde 2012 misyon koruma sınavı tarihi ve başvuruları hakkında bilgiler sunuyoruz sizlere... İlgili arkadaşlar, detaylı bilgiler aşağıda yer almaktadır.

  Misyon koruma sınavı, Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan personelin yurtdışındaki Turk Buyukelciliklerine, Baskosolosluklarina veya Daimi Temsilciliklerine görevlendirilmeleri için yapılan bir tür seçme sınavıdır.

  Dört aşamali bu sınavı kazanan kişiler, Disisleri Bakanliginin hazirlayacagi kararname ile cesitli ulkelerdeki Turk Buyukelciliklerine, Baskosolosluklarina ve Daimi Temsilciliklerine 3 yıl süreligine atanirlar. Emniyet personeli bu görev süresince [Dışişleri Bakanlığı] personeli olarak görev yapar.

  Misyon Koruma Sınavı, EGM bünyesinde çalışan Emniyet Hizmetleri Sınıfına mensup polislerin, yurtdışındaki elçiliklerdeki görevlendirilmeleri için yapılan sınavdır.

  1. Mulakat: il Emniyet Mudurlugunun hazirladigi komisyonca Memurun gorevli bulundugu ilde yapilir.

  Yazılı sınav: Toplam 100 sorudan ibaret olup %50'si mesleki, %35'i genel kültür ve %15'i yabancı dil sorularıdır.

  Atış: 1'li dairesel hedefe 25 metreden yapılır. Barajı 50 puandır. Ortalamaya %60 etki eder.

  Beden Eğitimi: 50 saniyede tamamlanması gereken 8 istasyonluk bir parkurda yapılır. Ortalamaya %40 etki eder.

  2.Mülakat: Sonucu belirleyen aşamadır. Genel görünümün yanı sıra davranış biçimi ve konuşma rahatlığı gibi yeterlilikler sınanır.

  2012 Misyon Koruma Sınavı tarihi ve başvuruları Emniyet Müdürlüğü tarafından açıklandığı andan itibaren bu başlıktan takip edebilirsiniz.
   
2012 misyon koruma sınavı hakkında bilgiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sınav kaygısı hakkında bilgi

  Sınav kaygısı hakkında bilgi

  kaygı hakkında bilgi sınav kaygısı hakkında bilgi Kişinin bir stres etkeni ile karşılaşması durumunda aşırı bir uyarılmışlık durumu ve buna bağlı olarak bedensel, duygusal ve zihinsel değişimler ortaya çıkmaktadır. Sınav kaygısı yaşayan bir kimsedede bu değişimler ortaya çıkmakta ve kişinin öğrendiği bilgileri ortaya koymasına engel olmaktadır. Bir sorunu çözmesi gereken bir kimse...
 2. 2012 misyon koruma sınavı

  2012 misyon koruma sınavı

  Ya bi arkadaşım 2012 misyon koruma sınavından bahsedip duruyor. Bunun aslı astarı nedir kuzum
 3. 2012 PMYO Sınav Tarihi Hakkında Bilgiler

  2012 PMYO Sınav Tarihi Hakkında Bilgiler

  2012 pmyo polis meslek yüksek okulu sınavı ne zaman tarihi zamanı başvuru şartları ile ilgili bilgiler burada melekler Kariyerini polislik olarak belirlemiş ve bu yolda ilerlemek isteyen meleklerimiz için 2012 polis meslek yüksekokuluna giriş şartlarından daha önce forumumuzda açıklamalarda bulunmuştuk.Şimdi de ösym tarafından duyurulan 2012 pmyo sınav tarihini sizlere hatırlatmak istiyoruz....
 4. 2012 polislik sınavı başvuru hakkında bilgi

  2012 polislik sınavı başvuru hakkında bilgi

  2012 polislik sınavı başvuru hakkında bilgi rica ediyorum sizden şimdi . pmyo yu kzanmam halınde kayıt ıcın ıstenılen belgelerde dıplomanın aslı ıstenılecektır dıyor. benım dıplomamın aslı unıversıtede oldugu ıcın nasıl kayıt yaptırcaz.
 5. Ziraat Bankası 2012 Sınav Sonuçları Hakkında Bilgiler

  Ziraat Bankası 2012 Sınav Sonuçları Hakkında Bilgiler

  Bu konu; Ziraat Bankası 2012 Sınav Sonuçları Hakkında Bilgiler hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, İlki 17 Kasım 'da yapılan ve ikincisi yarın yani 24 Kasım günü düzenlenecek olan, Müfettiş Yardımcısı ve İç Kontrolör Yardımcısı ile Banko Asistanı, Servis Görevlisi ve Uzman Yardımcısı almak üzere Ziraat Bankasının gerçekleştirmiş olduğu sınavla ilgili sizlere bilgi vermek...

Sayfayı Paylaş