2012 Nostradamus Kehanetleri İle İlgili Bilgiler

T

TİTAN

Forum Okuru
2012 Nostradamus Kehanetleri İle İlgili Bilgiler
nostradamus kehanetleri 2012 2012 kıyamet kehanetleri nostradamus
2012 kehanetleri belgesel nostradamus 2012 kehanetleri ile ilgili bilgiler burada melekler. Dünya varolduğundan beri insanlık hep geleceği merak etmiştir melekler :) Kendilerince bazı yöntemler bulmuş ve bu yöntemlere inanmışlardır. Maya kehanetleri, Vanga kehanetleri bunlara örnek olarak verilebilir. Ancak en bilineni Nostradamus adlı kahindir. Büyük bir inanan kitlesi bulunan Nostradamus kehanetleri çok meşhurdur. Hakkında onlarca kitap yazılan Nostradamus kehanetleri 2012 meraklıları için bu makalemizde yayınlıyoruz melekler. Bakalım 2012 kıyamet kehanetleri Nostradamus'a göre neymiş :D:D

Nostradamus 2012 kehanetleri filmi 2009 Amerikan yapımı güzel bir belgeseldir.Yaklaşık 1 saat 59 dakika süren Nostradamusun Konusu 2012 Fenomeni için Nostradamus filmi yapılmaması şaşırtıcı olurdu.
Film, Nostradamusun bazı kehanetlerinde 2012'ye gönderme yaptığı iddiası ile karşımıza çıkıyor.
Nostradamusunun daha öncede Dünya ile ilgili açıklamalarındaki kehanetlerinin birebir tuttuğu ispatlanmıştı.

2012, Maya Uygarlığı tarafından kullanılan bir takvime göre zamanın sonu olacak. Dünya çapında binlerce kişi bu kehanete inanıyor. Hatta insanlığın sonu olacağına inandıkları bu büyük felaketten canlı olarak kurtulmak için hazırlıklara başladılar bile..

M.Ö. 900 ile 250 yılları arasında altın dönemini yaşayan Maya Medeniyeti gelişmiş matematik ve astronomi bilimleriyle tanınan bir uygarlıktı. 2012yi kıyamet tarihi olarak gösteren ise Tazolkin (gün sayımı) oldu. Takvim, tam 5 bin 126 yıl sürüyor ve sonra da yeni bir çağın başlangıcını müjdeleyerek başa dönüyordu. Şimdiye dek dört kez sıfırlanan takvim, 13.0.0.0.0ı gösterdiğinde yani Miladi takvime göre 21 Aralık 2012 Cuma günü devrini tamamlayacak. Ayrıca 21 Aralık 2012 tarihine Nostradamus, Albert Einstein, Edgar Cayce ve Merlin gibi düşünürler de işaret etti. İnsan kurban edecek kadar ilkel bir medeniyetin takvimine inanmayanlar için Mayaların teorisini destekleyen diğer iddialar şöyle:

Ani kutupsal kayma: Bu iddiaya göre son yıllarda giderek artan Güneşteki aktiviteler 20 ya da 21 Aralık 2012de günlerinde Dünyanın manyetik kutuplarının aniden yer değiştirmesine sebep olacak. Pusulalar kuzey yerine güneyi gösterecek ve güneş artık batıdan doğacak. Bu değişim, büyük deprem ve selleri tetikleyecek. Dev gelgitler oluşacak. Tüm binalar yıkılıcak, nükleer reaktörler erimeye geçecek. Aktif hale gelen volkanlardan fışkıran küller, güneş ışınlarının dünyaya gelmesini engelleyecek ve dünya 40 yıl süren bir kış mevsimi yaşayacak. Bir zamanlar ılıman bir iklime sahip olan ülkeler kalıcı bir kar tabakasıyla kaplanacak. ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA uzmanlarına göre bu olay, yeryüzü tarihinde her 10 bin yılda bir dört kez meydana geldi ancak son gözlemler yakın zamanda ani bir kutup değişimine işaret etmiyor. 2012ye inananlar bu değişimi Maya takviminin 4 çağıyla ilişkilendiriyor.

X gezegeni: Bu teoriyi destekleyenler, Nibiru ismi verilen dev gezegenin elips şeklindeki yörüngesinin 2012 yılında Güneş Sistemi ile çakışacağına inanıyor. Bu, yer çekiminin dengesi bozacak ve Dünya üzerinde büyük boyutlarda yıkıcı bir etkisi olacak. Güneş Sistemine 10uncu bir gezegen ya da küçük bir yıldızın dahil olabileceği teorisi 19 ve 20nci yüzyıllarda Uranüs ve Neptünün yörüngelerinde meydana gelen düzensizlikleri gözlemleyen astronomlar tarafından ortaya atıldı. 1983te de bir NASA uydusu 50 milyar ışık yılı uzaklıkta bulunan gizemli bir cisim tespit etmişti. Komplo teorisyenlerine göre bu cisim, o zamandan bu yana giderek Dünyaya yaklaşıyor ve 2012de Güneş Sistemine girip dünyayı
yok edecek.

İncil: 1994te bir grup istatistik uzmanı, İncildeki Eski Ahit metninde birçok kehanetin gizli olduğunu öne sürdü. Birbirine eşit aralıklarla yer alan harfleri bir araya getiren uzmanlar, bu sayede anlamlı kelimeler ve cümleler kurarak Dünyaya 2012de bir ya da birden çok astroidin çarpacağını ortaya koydu.

Webbot projesi: 1990ların sonunda internetten anahtar kelimeleri kullanarak bilgi toplayıp bunları işleyerek hisse senedi piyasaları için tahminde bulunmak üzere geliştirilen Web Bot projesi, daha sonra her alanda tahmin yapmak için kullanıldı. Proje, şu ana kadar 11 Eylül 2001 terör saldırıları ve 2008 küresel ekonomik krizi önceden tahmin edebildi. Web Bot 2012 için dünyanın sona ereceğini ön görüyor.

Roma kehaneti: M.S. 6ncı yüzyılda İtalyada yaşayan rahibe Cumaean Sibylın gerçekleşen kehanetleri kendisine o kadar büyük bir saygı kazandırdı ki resmi Sistine Şapelinde bile yer aldı. Gezegen yangınlarla kavrulacak, depremlerle harabeye dönecek ve gökyüzü külllerle dolacak ön görüsünde bulunan Sibyla göre dünya şu anda yaşadığımız 10uncu nesille sona erecek.

Hopi Kızılderilileri gelenekleri: Kuzey Amerikanın en eski yerli kabilelerinden Hopi Kızılderilileri, dünyanın dört kez yaratılıp, yıkıldığına inanıyor. Kuzey Arizonanın Black Mesa bölgesinde bulunan bir kayaya kazınmış olan kehanetlere göre beşinci dünya uygun şartlar tamamlandığında başlayacak. Bunlar arasında büyük depremler, kabaran denizler ve havanın giderek ısınması da bulunuyor.

Güneş döngüsü: Bilim adamlarına göre Güneşin üzerindeki lekelerin büyüyüp, küçülmesi ve yer değiştirmesi olan Güneş döngüsü 11 yıl sürüyor ve 2012 bu aktivitelerin en yüksek seviyeye ulaştığı yıl. Bu yıllarda yüksek eletromanyetik akımlardan radyo, TV, telsizler aksıyor, uydular arıza çıkarıyor hatta yüksek voltaj aktarma hatları, güç santralleri bile olumsuz etkileniyor. Birçokları 2012de bu etkinin çok daha fazla olacağına ve dünyanın dengesini bir daha geri dönülemeyecek şekilde bozacağına inanıyor.

Fos çıkan Kehanetler

Tarih boyunca birçok bilim adamı, kahin ve gök bilimci dünyanın ne zaman yok olacağı konusunda taminlerde bulunmuştu. Hatta Hristiyan dünyası
1000 yılında İsanın geri geleceği ve kıyametin kopacağı konusunda neredeyse emindi.
2000de kıyametin kopacağı haberleri yeniden alevlenmişti. Dünyanın sonunun ne zaman geleceğiyle ilgili 200ün üzerinde tahmin bulunuyor.

4 Temmuz 1999: Dünyanın en ünlü kahini sayılan ve 16ncı yüzyılda yaşamış olan Fransız Nostradamus, 1999da büyük bir felaketle dünyanın sona ereceğini öne sürmüştü ancak bu öngörüsü gerçekleşmedi.

5 Mayıs 2000: ABDli yazar Richard Noone, Güney Kutbunda biriken milyonlarca ton buzulun dünyanın dört bir yanına dağılacağını ön gördü. 9 yıl geçti ancak buzullar hâlâ sadece eriyor.

2060: Ünlü İngiliz fizikçi Isaac Newton, 1704te dünyanın 2060 yılında yok olacağını ön gördü

11 Haziran 2085: Bilim adamları, Catalina isimli bir yıldızın bu tarihte Dünyaya çarpma riskinin 300 binde bir olduğunu açıkladı. Bir kilometre yarıçapındaki kuyruklu yıldızla çarpışma, insanlığın sonu olabilir.

3786: Nostradamusun gerçekleşmeyen 1999 dünyanın sonu kehaneti sonrasında uzmanlar, ünlü kahinin 2012, 3786 veya 3797yi işaret ettiğini iddia etti.

3 milyar yıl sonra: Dünyanın sonuna en olumlu bakan tahmin bu. Bir grup bilim adamı, Andromeda isimli galaksinin Samanyolu Galaksisi ile çarpışarak dünyanın sonunu getireceğini öne sürüyor.

Kıyametten kurtulma timi bile kuruldu

Binlerce insan, hızla yaklaştığına inandıkları sona hazırlanıyor. Kıyamete hazırlananlardan biri de Patrick Geryl isimli 53 yaşındaki Belçikalı. Geryl, 2006da mühendislik işinden istifa ederek 2012deki kıyamet için hazırlıklara başladı. Aralarında 2012�de Nasıl Hayatta Kalırsınızın da bulunduğu 3 kitap yazdı. Sonra da kendisine 20 kişilik bir kıyametten kurtulma timi bile kurdu. Ekip, Afrika kıtasında dağlık bir bölgeden bir arazi satın alarak hazırlıklarını burada sürdürmeyi planlıyor. Bu sayede kendilerine inşa edecekleri mağaralarda dev dalgalardan uzak ve güvende yaşamlarını devam ettirip kıyametten sonra da yeni bir uygarlığın temellerini atacaklar. Amaçları ise dünya nüfusunu olabildiğince düşük tutmak olacak. Diğer yandan 2012ye inananlara kıyamette hayatta kalmak için gerekli malzemeleri satan bir internet sitesi ise haftada birkaç bin müşteri ile oldukça iyi iş yapıyor. Üzerinde Kıyamet 2012 ve 2012 Son yazılı tişörtlerin de satıldığı sitede ayrıca kıyamet için geri sayım yapan bir saat de bulunuyor.

Hollywood filmini çekiyor

Ve tabii ki Hollywood da 2012 kehanetinde üzerine düşen rolü yerine getirdi. Colombia Pictures�ın yapımcılığını üstlendiği 2012 filmi 13 Kasım 2009�da vizyona girecek. Filmin başrol oyuncusu John Cusack, 2012 yılında dünyayı saran birçok felaketle nasıl başa çıkılacağını araştıran bir bilim adamını canlandırıyor. Yönetmen ise küresel ısınmanın dünya için doğurabileceği yıkıcı etkileri anlatan The Day After Tomorrow� (Yarından Sonra) filmini yöneten Roland Emmerich. NASAnın internet sitesinde ise en popüler araştırma konusunun 2012 olduğu açıklandı. 35 yıldır bu konuda araştırmalar yürüten Maya uzmanı Anthony Aveni, Bu bir kandırmacadır. Hiçbir ciddi bilim adamı bu iddalara inanmaz. Zaten Mayalar hakkında 2012yi destekleyen çok az kanıta sahibiz. 2012ye inananlar 2013te kendilerine yeni bir tarih bulacak diye konuştu.

Nostradamus 2012 kıyamet kehaneti

Kehanetleri Tutuyor Mu?

Mars, Merkür, Ay birleşecek Güneyde büyük kuraklık olacak
Asyanın derinlikleri sarsılacak. Sarsıntılar sona kadar sürecek.
Ürkütücü iddia: 26 Aralık ve 28 Mart depremleri, Nostradamusun 1555'te yazdığı kıyametin alametleri İngiliz uzmanlar sağ üstteki dörtlüğü şöyle yorumluyor: 26 Aralıkta ilk satırdaki gibi dolunay vardı. İki ve üçüncü satırlar Güney Asyayı gösteriyor. Son satır ise devamı beklenen artçıların ilkini, 28 Marttakini temsil ediyor Fransız kahin kıyamet tarihi olarak 2012'ye işaret ediyor.
Ürkütücü iddia: 26 Aralık ve 28 Mart depremleri,
Nostradamusun 1555'te yazdığı kıyametin alametleri

Kıyamet alameti mi?

Depremlerin arttığına ve zamanlamasına dikkat çeken İngiliz yazar Hal Lindsey, Nostradamusun Dünyanın sonunun depremlerden sonra 2012'de geleceğine dair kehaneti gerçek mi oluyor dedi.
Türkiye, İran, Japonya, Endonezya ve geçtiğimiz gün yine Endonezya Ünlü Fransız kahin Nostradamusun kehanetlerinden yola çıkan bazı İngiliz tarihçiler bu depremlerin yaklaşan kıyametin alameti olduğunu öne sürdü. İngiliz gazetelerine konuşan bazı tarihçilere göre Nostradamus, kehanetlerinde dünyayı büyük depremlerin beklediğini ve kıyametin bir dizi depremden sonra yaşanacağını öngörmüştü. Ünlü kahine göre 2012, kıyamet yılı olacak Nostradamusün Felaketler, gezegenlerin özel bir sırada dizilmesiyle baş göstermektedir kehanetine atıfta bulunan tarihçiler, Gölcük depreminden 6 gün önce güneş tutulması yaşandığına dikkat çekti. Dünya, Pluton, Güneşin bir tarafta; Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter, Satürnün ise diğer tarafta kaldığını söyledi. Nostradamusün üçüncü kehanetinde ise Mars, Merkür ve Aybirleştiğinde, güneyde büyük bir kuraklık yaşanacak. Asyanın derinliklerinde büyük bir titreşim yaşanacak sözlerinin geçtiğini belirten tarihçiler, bu kez de yaklaşık 300 bin kişinin öldüğü Güneydoğu Asya depremine ve o sırada yaşanan dolunaya dikkat çekti. Nostradamusun kehanetlerini bazı din adamları da İncile dayanarak destekledi. Hıristiyan din yazarı Hal Lindsey, Arka arkaya depremlerin olacağı ve depremlerin artacağı İncilde de var dedi. İsmini vermek istemeyen bir başka yazar da Lindseyle aynı görüşte: Zamanlama, dünyanın sona yaklaştığının işareti. Son deprem Paskalyadan hemen sonraydı. Asya depremi de Noelden hemen sonra olmuştu. Bu kadarının tesadüf olması mümkün değil. Bunların mutlaka bir anlamı var..
 
Üst