2012 YGS Tercih Kılavuzu istiyorum ben

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
2012 YGS Tercih Kılavuzu istiyorum ben
Merhaba arkadaşlar mümkünse sizden 2012 YGS Tercih Kılavuzu paylaşımında bulunmanızı rica ediyor ve hepinize iyi günler diliyorum.

2012 Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu (YGS ve LYS Tercih Kılavuzu) yayımlandı.

2012 YGS VE LYS TERCİH KILAVUZU İLE İLGİLİ ÖSYM DUYURUSU

2012-2013 öğretim yılında yükseköğretim kurumlarına öğrenci seçme ve yerleştirme işlemlerinde uygulanacak kuralları içeren 2012-Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzunda; kılavuzda yer alan kuralların yayım tarihinden sonra yürürlüğe girebilecek yasama, yürütme ve yargı organları ile Yükseköğretim Kurulu kararları gerekli kıldığı takdirde değiştirilebileceği, böyle durumlarda izlenecek yolun ve sınavlarla ilgili olarak alınan yeni kararlar ile gerekli görülen değişikliklere ilişkin bilgilerin ÖSYM'nin internet sayfasından kamuoyuna duyurulacağı ifade edilmiştir. Yükseköğretim Genel Kurulunun 10.05.2012 tarih ve 2012.10.564 sayılı kararı yayımlanması ve uygulanması kabul edilen 2012-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, Kurulun, 17.05.2012 tarih ve 2012.11.623 sayılı kararına uygun olarak düzenlenmiştir. Kılavuz, 16 Temmuz 2012 tarihinde ÖSYM'nin internet adresinden yayımlanacak, sınav sonuçlarının değerlendirmesi ve yerleştirme işlemleri, Kurulun, 17.05.2012 tarih ve 2012.11.623 sayılı kararına uygun olarak yapılacaktır. Adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM'den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekmektedir.

Adaylara ve kamuoyuna önemle duyurulur.

2012 YGS ve LYS Tercih Kılavuzu İçin TIKLAYINIZ

Benzer Diğer Konularımız !

M
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
Misafir
M
K
Cevaplar