Etiketler:
 1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  2013 Askerlik Celp Dönemleri

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  2013 Askerlik Celp Dönemleri hakkında lütfen bilgi verir misiniz arkadaşlar. Şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.
   
 2. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Askerlik Celp Dönemleri 2013


  2013 Askerlik İşlemleri ve Celp Dönemleri

  1993 doğumlular 2012 yılında muayenelerini olacak ve 2013 yılında askere gideceklerdir.

  İLK YOKLAMA

  - Bu yıl askerlik çağına girenlerin yani 1990 doğumluların nüfus kayıtlarındaki bilgileri içeren ilk yoklama kimlik çizelgeleri 1-30 Nisan tarihleri arasında, nüfusa kayıtlı olunan yerin köy veya mahalle muhtarlıkları ile askerlik şubelerinde askıya çıkarılmak suretiyle ilân edilir.

  - Askı süresi içinde, ilk yoklama kimlik çizelgelerini incelemeniz, isminiz yoksa veya kimlik bilgileriniz hatalı veya eksikse, gerekli düzeltmeleri yaptırmak üzere, 15 Mayıs tarihine kadar nüfus idaresine başvurmanız gerekmektedir.Çizelgedeki kimlik bilgilerinde hata veya eksik bilgi bulunmayanların ikâmet adreslerini listelere yazdırmaları yeterlidir.

  SON YOKLAMA

  Askerlik şubeniz; 1 Temmuz-31 Ekim tarihleri arasındaki herhangi bir günde sizi yoklamaya davet eden “Son Yoklama Çağrı Tebligatı”nı adresinize gönderecektir.
  Herhangi bir nedenle, çağrı tebligatı elinize ulaşmasa dahi; bulunduğunuz yer askerlik şubesine müracaat ederek, yukarıdaki tarihler arasında yoklamanızı yaptırmanız gerekmektedir.

  Nüfusa kayıtlı olduğunuz il ve ilçe dışında ikâmet etmekte iseniz bu tebligat ile birlikte bölgesinde bulunduğunuz askerlik şubesine başvurunuz.

  Son Yoklama Gününden Önce;

  Verem savaş dispanserine giderek, verem taraması yaptırıp sonuç belgesini alınız.

  Son Yoklamaya Gelirken;

  Nüfus hüviyet cüzdanınızı,

  2 adet fotoğrafınızı,

  Öğrenim durumunuzu gösterir belgenin aslı ve fotokopisini,

  Verem savaş taraması sonuç belgesi

  Meslek veya sanatınıza ait belgeleri,

  Sporcu lisansınızı,

  Sürücü belgenizin aslı ve fotokopisini

  mutlaka yanınızda bulundurunuz.

  Son yoklama sırasında sağlık durumunuzun tam olarak tespit edilebilmesi için varsa önceki yıllarda geçirmiş olduğunuz hastalıklara ait tedavi belgeleri ile raporlarınızı yanınızda bulundurunuz ve muayene sırasında durumunuzu tabiplere mutlaka bildiriniz.
   
2013 Askerlik Celp Dönemleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Askerlik Celp Dönemleri Yerleri Öğrenme 2013

  Askerlik Celp Dönemleri Yerleri Öğrenme 2013

  2012 Askerlik Celp Dönemleri Yerleri Öğrenme celp dönemleri 2012 askerlik tsk celp dönemleri 2012 sorgulama tsk 2012 askerlik celp dönemleri sorgulama, öğrenme, askerlik işlemleri, ne zaman askere gidilecek hakkında detaylı bilgiler 2012 Askerlik Celp Dönemleri Yerleri Öğrenme İLK YOKLAMA - Bu yıl askerlik çağına girenlerin yani 1991 doğumluların nüfus kayıtlarındaki bilgileri içeren...
 2. 2012 Askerlik Celp Dönemleri Yerleri Öğrenme

  2012 Askerlik Celp Dönemleri Yerleri Öğrenme

  2012 askerlik celp dönemlerini öğrenmek istiyorum tabiki yerleri ile birlikte yardımcı olun lütfen. Link var mı ?
 3. 2013 Celp Dönemleri ve Askerlik İşlemleri İle İlgili Bilgiler

  2013 Celp Dönemleri ve Askerlik İşlemleri İle İlgili Bilgiler

  2013 askerlik celp dönemleri 2013 askerlik işlemleri celp dönemleri 2013 celp dönemleri 2013 yılıyla ilgili olarak askerlik işlemleri ve celp dönemleriyle ilgili bilgi almak isteyen meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için konuyla ilgili tüm ayrıntıları paylaşıyor, şimdiden tüm asker adaylarına hayırlı teskereler diliyoruz.. - 1993 doğumlular 2012 yılında muayenelerini olacak ve 2013...
 4. Askerlik Celp Dönemleri 2012

  Askerlik Celp Dönemleri 2012

  2012 Yılı askerlik Celp Dönemleri Askerlik Celp Dönemleri 2012 Merhaba arkadaşlar, bu yazımızda 2012 yılı askerlik celp dönemleri hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere detaylı bir şekilde değiniyor ve sizlere bu konuda gerekli tüm bilgileri aktarmaya çalışıyoruz. 1992 doğumlu olup 2012 yılında askere gidecek yükümlüler hangi eğitim birliğine sevk edildiğini e-devlet sistemi üzerinden...
 5. 2014 yılı askerlik celp dönemleri ve işlemleriyle ilgili bilgi verirmisiniz?

  2014 yılı askerlik celp dönemleri ve işlemleriyle ilgili bilgi verirmisiniz?

  2014 yılı benim için dönüm noktası.Çünkü nişanlım askere gidecek.Benim sormak istediğim şimdiden 2014 askerlik işlemleri ve celp dönemleri ile ilgili bilgi vermeniz..

Sayfayı Paylaş