2013 Lisede Sorumlu Olarak Sınıf Geçme

TİTAN

*Melekler Mekanı*
2013 Lisede Sorumlu Olarak Sınıf Geçme
2013 lisede sorumluluk
lisede sorumlu geçme 2013

Sevgili melekler, okulların bu cuma günü kapanacağı ve 2012-2013 öğretim yılının bitmeye hazırlandığı şu günlşerde lise öğrencilerini de bir telaş aldı. Notları sağlam olanlar rahatken, işi sorumluluk sınavlarına kalanlar ise bu konuda doğru bilgiye ulaşmaya çalışıyorlar. İşte 2012-2013 lise sorumluluk yönetmeliği ile ilgili bilgiler...

meb-14f.jpg

Sorumlu Olarak Sınıf Geçme ve Sorumluluğun Kalkması

Doğrudan veya yıl sonu başarı notu ile sınıfını geçemeyen öğrencilerden; 9 uncu sınıfta en fazla 3, 10 uncu ve 11 inci sınıflarda ise en fazla 2 dersten başarısız olanlar sorumlu olarak bir üst sınıfa devam ederler. Ancak, alt sınıflar da dâhil toplam 5 den fazla sorumlu dersi bulunanlar başarısız sayılır. Alan değişikliğinden dolayı sorumlu olunan dersler bu sayıya dâhil edilmez.

Sorumluluk, o dersin sorumluluk sınavında başarılı olunması hâlinde kalkar.

Hazırlık sınıfından sorumlu olarak 9 uncu sınıfa geçilmez.

benim 5 zayıfım vardı sorumlulukta 3 tanesini verdim sınıfı geçermiyim

s.a. ben anadolu lisesinde okuyorum haliyle sınıf gecme ortalaması 3.00 .ama benm ortalamam 2,93 geldı.yani ortalama yükseltme sınavlnarına kaldım.5 dersden kalmısdım.geometri,mat,kimya,geo,fizik bunlardan iste.ortalama yükseltme sınavında 4 sınava girebiliyoruz.4 sınava girdim fakat 2 sini gecebildim.geo ve kimyayı kimyayı 63 ile geoyu 45 ile gectım.mat ve fizikden kaldım.sızce sınıfı gecebılırmıyım

Geri