Etiketler:
 1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.267
  Beğenilen Mesajlar:
  2.402
  Ödül Puanları:
  113

  2014 tüp bebek fiyatları?

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  tüp bebek nedir,tüp bebek nasıl yapılır,tüp bebeğin maliyeti nekadardır,tüp bebek fiyatları,2014 tüp bebek fiyatları hakkında bilgiler
  < Konu Resmi..>

  Tüp bebek tedavisi yaklaşık olarak 20 yıldır devam etmektedir. Her geçen gün teknolojik gelişmelerin sağlamış olduğu olanaklar ile başarı oranlarında büyük ölçüde artışlar görülmektedir. Tüp bebek tedavisi doğal yollarla ve aşılama gibi kısırlık tedavileri sonucu gebelik sağlanamayan çiftlere uygulanan bir tedavidir. Anne adayından elde edilen yumurta ve baba adayından elde edilen sperm vücut ortamına yakın bir laboratuar ortamında birleştirilerek döllenme sağlanır. Döllenme sonunda oluşan embriyolar anne rahmine transfer edilir.
  Teknolojik gelişmelerin sağlamış olduğu imkânlardan yararlanılarak uygulanan mikroenjeksiyon yöntemi ile erkek hatada sperm miktarı az olsa ya da menisinde hiç sperm hücresi bulunmasa bile cerrahi işlemler ile elde edilen spermler sonucu yine de tüp bebek başarı ile uygulanır hale gelmiş bir tedavi olmuştur. Çocuğu olmayacağına inanan ve hiçbir yolla başarı sağlayamamış çiftler bile artık tüp bebek tedavisi ile çocuk sahibi olmaktadır.


  PEKİ, TÜP BEBEK MALİYETİ NE KADARDIR?


  Dünyada yaygın bir şekilde uygulanan tüp bebek tedavisi birçok ülkede 10 bin dolar kadar maliyeti olan bir tedavidir. Ancakülkemizde tüp bebek tedavisi yaklaşık olarak 3000 tl civarında bir maliyeti olan bir üreme tedavisidir. Tüp bebek uygulamalarında ilaç maliyeti yaklaşık olarak 1500 ile 2000 bin arasında değişiklik göstermektedir. Bu nedenle tüp bebek yaptırmak isteyen çiftler yaklaşık olarak 5000 bin TL sonucu tedaviyi uygulatabilirler.

  Çift yeşil kart ya da başka bir sağlık kuruluşundan yararlanıyor ise bağlı olunan kuruluş sağlık bakanlığı kapsamındaki kuruluşlardan tüp bebek tedavisine uygunluk raporu alınması gerekir. sağlık kuruluşlarından alınan rapor ile tedavinin yaklaşık 1.125 TL gibi bir kısmı yararlanılan sağlık kuruluşu tarafından karşılanmaktadır.

  Tüp bebek uygulaması tamamlandıktan sonra alınan tüp bebek tedavisine uygunluk raporu çiftler hangi kuruma bağlı ise sevk ile beraber o kuruma götürülmelidir. 1.125 TL yakın karşılanan tedavi maliyeti kurum tarafından çiftlere bir müddet sonra ödenecektir.

  Şayet baba adayından cerrahi işlemler ile sperm elde edilmiş ise cerrahi operasyonun tutarının bir kısmı yine yararlanılan kuruluş tarafından karşılanacaktır.

  Tüp bebek tedavisinde hastaya uygulanan ilaç söz konusu ise alınan ilaç raporu karşılığında yine sağlık güvencesinden yararlanılan kurum ilaç ücretinin % 80’ lik bir bölümünü karşılamaktadır.


  TÜP BEBEK UYGULAMALARI PAHALI MIDIR?


  Tüp bebek tedavisinin fiyatı seçilen merkeze göre farklılık göstermektedir. Merkezin kalitesi ve elemanların tecrübesine göre tedavi fiyatında da artış gözlenebilir.

  Tüp bebek uygulaması başarısız olmuşsa karamsarlığa kapılmadan yeni bir tedaviye başlanmalıdır. Bu durum maddi yönden de karlıdır. Tüp bebek uygulamaları üreme tedavileri arasında çoğu çift için ilk ve son çare olabilir. Diğer üreme tedavileri ile çocuk sahibi olmak isteyen çiftler her zaman başarılı olamamaktadır. Başarısızlık sonucu hem vakit kaybı hem de maddi yönden kayıplar yaşanabilir.
   
2014 tüp bebek fiyatları? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. tüp bebek fiyatları ...

  tüp bebek fiyatları ...

  tüp bebek fiyatları 2009 tüp bebek fiyatları umut merkezi fiyatlari 2009 mikroenjeksiyon Dünyanın birçok ülkesinde 9-10 bin dolar arasında maliyete ulaşan ''Tüp bebek'' uygulamasının Türkiye'de ki maliyeti 3000 ytl civarı.3000 Ytl'lik bedelin yaklaşık 1200 YTL'si sosyal güvenlik kuruluşlarınca karşılanmakta.Yıllardır bebek özlemi çeken anne-babalar için tüp bebek uygulaması büyük umut...
 2. 2010 Tüp Bebek Fiyatları,

  2010 Tüp Bebek Fiyatları,

  tüp bebek fiyatları tüp bebek fiyatları 2010 ankara 2010 izmir mersin merkezi Tüp bebek yapan hastanelerin üç aşağı beş yukarı belirlediği fiyatlar burada arkadaşlarım, konuyu 08/03/2010 tarihinden güncelliyoruz. Fiyatlar ile alakalı değişiklikler meydana gelebilir. Onun için aşağıdaki telefonlardan bilgi alabilirsiniz. Geçen 20 Yıl içerisinde hayatımıza giren ve bir parçası olmak üzere...
 3. 2014 Tüp Bebek Tedavisi Fiyatları

  2014 Tüp Bebek Tedavisi Fiyatları

  tüp bebek ilaç fiyatları,tüp bebek tedavisi maliyeti, 2014 tüp bebek tedavi masrafları,2014 tüp bebek fiyatları hakkında bilgiler Tüp bebek tedavisinde anne adayına hangi ilaçların uygun olacağının saptanması için adetin 2 günü yapılan kan testinde yumurtalıkların rezerv durumu değerlendirilir. Şayet anne adayının rezervleri iyi bir durumdaysa, tedavide kullanılacak ilaçların fiyatları...
 4. 2014 tüp bebek fiyatları

  2014 tüp bebek fiyatları

  tüp bebek maliyeti,tüp bebek ne kadara yapılır,2014 tüp bebek fiyatları ne kadar,ıvf fiyatları,2014 tüp bebek maliyeti hakkında bilgiler Tüp bebek tedavisi Türkiye’de son yıllarda dünyada gelişen teknolojiye ile birlikte paralel olarak çok başarılı bir şekilde gelişmiş son yıllarda başarı oranlarında büyük oranda yükselişler yaşanmaya başlamıştır. Dünya da yapılan Tüp bebek tedavisi ile...
 5. 2015 Tüp bebek tedavisi fiyatları

  2015 Tüp bebek tedavisi fiyatları

  Tüp bebek tedavi merkezleri, tüp bebek ile bebek sahibi olmak isteyen eşlere uyguladıkları tedavi için fiyatlar talep etmektedir. Tüp bebek tedavisi, maliyet açısından anne ve baba adaylarını yıpratabilen ve manevi açıdan da yorucu bir süreçtir. Ortalama her 100 eşten 15 tanesinin tüp bebek tedavi yöntemini yardımcı üreme tedavisi olarak seçip tedaviye başladığı düşünülürse, bu durumun ne...

Sayfayı Paylaş