Etiketler:
 1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.288
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113

  2015 Yılında Doğum İzni Ne Kadar Olacak?

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  2015 doğum izni,2015 doğum izni süresi ne kadar olucak,2015 doğum izni kaç haftaya çıktı,2015 doğum izni hakkında bilgiler


  < Konu Resmi..>  3 çocuk doğurana müjde üstüne müjde!

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 3 çocuk çağrısı kapsamında yapılan çalışmalarda artık sona gelindi. Çalışan çocuk sahiplerine çeşitli ayrıcalıklar sağlanacak ve daha fazla çocuk yapılması için gerekli olan zemin hazırlanacak.

  Bu kapsamda;

  -Daha önce 16 hafta olan doğum izni 18 hafta olacak.

  -İlk doğumda 2,ikincide 4,üçünde 6 ay olmak üzere ‘kısmı çalışma hakkı’ sunulacak.

  -3 çocuk yapan anne,1 yıl part- time çalışma hakkı kazanacak.

  Yaşlı nüfusun artmaya başladığı istatistikler tarafından malum.Bu gerekçeyle hem yaşlı nüfusun artmasını öncelemek,hem de iş gücü ve genç nüfusu artırmak amacıyla yapılan bu çalışmadaki başlıkları sizin için açıklamaya çalıştık. Pek çok değişiklik ekim ayında, kanun teklifi olarak Meclis’in gündemine gelecek.

  DOĞUM İZNİ 2 HAFTA ARTIYOR

  Bu konudaki yoğun çalışmalar sonrasında bu tartışmalı konuda karar verilmiş gibi görünüyor. Daha önce 8 hafta doğumdan önce 8 hafta doğumdan sonra olarak sabit belirlenen izin, yeni uygulamayla 18 hafta olup öncesi ve sonrası dağılımı anne tarafından belirlenecek.

  ÜÇÜNCÜ ÇOCUKTA 6 AY

  Aileleri ve özellikle anneleri çocuk yapma konusunda en çok düşündüren konulardan biri de doğum sonrası izin konusuydu. Bu konuda da belirli çalışmalar yapılırken çocuk 66 aylık olana kadar kısmi süreli çalışma imkânı sağlanması.

  İlk doğumda 2,ikincide 4,üçünde 6 ay olmak üzere ‘kısmı çalışma hakkı’ sunulacak olan kadınlar bu tasarıdan gayet memnun.

  TÜP BEBEĞE TEŞVİK YOLDA

  Yeni değişiklikte maddi imkânsızlıklarla evliliği düşünmeye bile fırsat bulamayan gençler de düşünülmüş. Belirli yaş aralığında evlenen gençlere düşük faizli kredi, düşük faizli TOKİ evleri seçenekler arasında.
  Sıkça uygulanan yöntemlerde tüp bebek konusunda da teşviki artırıcı hamleler düşünülüyor. Tüp bebek deneme sayısının 2’den 3’e çıkarılması gündemde.

  İŞSİZLİK FONU KULLANILABİLİR

  Yeni değişiklikler sonrasında anne, kısmı sürelerle çalışsa bile tam maaş alacak.Bu maaşın yarısını çalıştığı yerden,geri kalanını ise devletten tamamlayacak.Yarı zamanlı çalışmayı talep eden anneye,süt izni konusunda nasıl bir yardımda bulunulacağı ise merak konusu.
  BABA DA YARARLANSIN

  Tasarıda babanın da çeşitli hakları bulunacak. Örneğin; yarı zamanlı çalışma hakkında eşlerden herhangi biri kullanabilecek. Eğer tasarı yasalaşırsa, çocuk ilköğretim yaşına gelene kadar yarı zamanlı çalışma mümkün olabilecek. Doğum izni ne kadar olacak yeni yasaya göre bilgi verdik.
   
2015 Yılında Doğum İzni Ne Kadar Olacak? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. doğum izni süresi ne kadardır?

  doğum izni süresi ne kadardır?

  doğum izni iş göremezlik ödeneği selam kızlar Evet işte geldik hamile kalmanın en güzzel yanlarından birine :) işe gitmeden maaş alma süresi ve çoçuk öncesi kendini hazırmala ve sonrasında bebek ile ilgilenme zamanı Hamile kadınların doğumdan önce sekiz ve doğumdan sonra sekiz hafta olmak üzere toplam 16 haftalık süre için çalıştırılmamaları esastır. Çoğul gebelik halinde doğumdan önce...
 2. 2013 Yılında Asgari Ücret Ne Kadar Olacak ?

  2013 Yılında Asgari Ücret Ne Kadar Olacak ?

  Bu konu 2013 asgari ücret ne kadar olacak hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, asgari ücretle çalışanların hayat şartları karşısında ne kadar zorlandığını hepimiz biliyoruz. Hele de bir hanede tek kişi olarak çalışıyorsa. Bu sebeple asgari ücretle çalışanların gözleri kulakları her zaman zam haberlerindedir. Yılbaşı itibariyle de asgari ücretlere belli bir oranda zam yapılacak....
 3. doğum izni ne kadar olacak?

  doğum izni ne kadar olacak?

  merhaba.Devlet memuruyum ve gebeyim.Sanırım doğum izniyle ilgili bazı düzenlemeler yapılmış.Acaba doğum izni süreleri değiştimi? Umarım uzamıştır. :)
 4. yabancı ülkelerde doğum izni ne kadar

  yabancı ülkelerde doğum izni ne kadar

  Merhaba.Ben yurtdışına gelin geldim ve çalışmaya başlayacağım.Yakın zamanda da bebek düşünüyoruz.Acaba yabancı ülkelerde doğum izinleri ne kadar oluyor ?
 5. 2014 Yılı Asgari Ücret Ne Kadar Olacak?

  2014 Yılı Asgari Ücret Ne Kadar Olacak?

  2014 asgari ücret, 2014 asgari ücret ne kadar, asgari ücret 2014 Sevgili melekler, 2014 yılı asgari ücret miktarları açıklandı. Asgari ücretin 2014 yılı Ocak ve Temmuz aylarında yüzde 3 oranında, Devredilen SSK ve Devredilen Bağ-Kur emekli aylıklarının ise önceki altı aylık enflasyon tahminine göre Ocak ve Temmuz aylarında sırasıyla yüzde 2,85 ve yüzde 2,36 oranında artırılması uygun...

Sayfayı Paylaş