2016 Dünya kadınlar gününüz kutlu olsun melekler

Uzman SühaN

Administrator
2016 Dünya kadınlar gününüz kutlu olsun melekler
Merhaba ayağının altına cennet serilen kadın,merhaba engelli evladını ah demeden sırtında taşıyan anne,merhaba küçük gelin ayşe,merhaba tecavüze uğrayan fatma,merhaba töre kurbanı zelal,merhaba şiddete maruz kalan kadınlar,merhaba analarım ,merhaba bacılarım,merhaba her türlü zorluğa karşı hayata tutunan güçlü KADIN'lar..Her kadın güçlüdür Aslında..
kadınlar günü.jpg

Tıpkı Atamızın annesi Zübeyde hanım gibi,İlk kadın tiyatro oyuncusu afife jale gibi,İlk kadın pilot sabiha gökçen gibi,Baba Beni Okula Gönder, Haydi Kızlar Okula kampanyalarını başlatıp kız çocuklarını okumaya teşvik eden Türkan saylan gibi.Çanakkale savaşında mermi taşıyan Nene hatun gibi... Bir erkeğin yapamayacağı bir çok şeyi yapıcak kadar güçlüdür kadınlar.Lakin zordur kadın olmak, tüm dünyada zor ama, Türkiye de çok daha zordur kadın olmak. Bir yandan erkekler gibi çalışarak, erkeklerin paylaştığı koltuklarda kendine yer açmaya çabalarken, diğer yandan mantıklı, yırtıcı, kararlı olması gerekiyor. Mesleğinde ve işinde böylesine güçlü karakter sergilerken, yorulan bedenini ve beynini iş dönüşü eve dönerken geçirdiği zaman diliminde yeniden formatlamak uyumlu bir kimlikle ailesinin karşısına çıkmak...Kadının rolleri bu kadarla da sınırlı kalmıyor.
Alsana bir yığın beklenti daha! Saygıdeğer eş, çocuk doğuran kadın, sabırlı ve anlayışlı anne, muhteşem ev sahibi, müşfik kadın, en iyi dost, kariyer sahibi, uyumlu, sebatkar, mülayim, iyiliksever, özverili olmak nedense hep kadından bekleniyor.Velhasıl;Kadın olmak zor zanaat..En büyük dertlerin dertlisi, en büyük mutlulukların ardındaki kahramandır kadınlar...Acıyla yoğrulan, sabırla bilenen kadınlarımızın dünya kadınlar günü kutlu olsun..

MELEKLER MEKANI.COM YÖNETİM
 
Son düzenleme:

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
_gönül isterdi ki...tarlada çalışan kadın bir günlüğüne dahi olsa çalışmasın.....

__gönül isterdi ki...sinemaya gitti diye bir kadın kardeşi tarafından öldürülmesin...

__gönül isterdi ki....kocası ölünce sorgusuz sualsiz,kocasının kardeşiyle evlendirilmesin....

__gönül isterdi ki.....en yakınları tarafından eşya gibi pazarlanmasın...

__gönül isterdi ki....aile içi eğitime öncelikli kız çocuklarından başlansın....

__gönül isterdi ki.....kadınlar şiddete uğradığında sessiz kalmasın...

__gönül isterdi ki....kadın,kocasından dayak yemeyi kendine hak görmesin....

__gönül isterdi ki....kendimiz çalıp ,kendimiz söyleyip ,kendimiz dinlemek zorunda kalmayalım...

Tüm emekçi kadınlarımızın günü kutlu olsun...
 
Üst