Etiketler:
  1. tugcemkaya

tugcemkaya Hamiş Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    30
    Ödül Puanları:
    18

2017 Haziran Anneleri

Konu, 'Haziran Ayı Anneleri' kısmında tugcemkaya tarafından paylaşıldı.

Merhaba :) sayfaya baktığımda 2016 haziran anneleri adına açılmış bir konu göremedim :) bende 2016 haziran annesi olacağım inşallah hemde ikiz :) Bugün 7. haftamdayım doktorum 7. haftada tekrar gelmemi istemiştim ve doğru tahmin ikizlerime hamileyim :) yaşadığım onca sürecin üstüne öyle iyi geldiki bedenimde canların yetiştiğini bilmek... Hayata dört elle sarılır oldum, güne onlar için gülerek başlıyorum, onlar için neler yapabilirim araştırıyorum :) siz neler yapıyorsunuz ? Bilgi paylaşımında bulunalım mı ? Aramızda tecrübeli annelerde vardır, tecrübelerinden yararlanmak isterim açıkçası :)

2. tugcemkaya

tugcemkaya Hamiş Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    30
    Ödül Puanları:
    18
    Yalnız şu an fark ettimde 2017 yazacağım yerde 2016 yazmışım :)

3. *BEYZA*

*BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.380
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba ,
    Konu başlığınızı düzelttim.Keyifli paylaşımlar.
    Ayrıca ikiz gebelikte beslenme içerikli konumuzu incelemenizi öneriyorum..Sağlıklı gebelik geçirmeniz dileği ile..

İkizlere hamileyim nasıl beslenmeliyim ?

4. Meleklerin Meleği :)

Meleklerin Meleği :) *Tüm hamişler toplandık Topik Sorumlusu* Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.168
    Ödül Puanları:
    93
    Slm tugcem zorlu bı surece gırmişşin bende daha taze ıkız annesi olarak yazıyorum beyzam bılır ıkız gebelık gercwktende cok zor oncellıkle allah yardımcın olsun tek kese mı cıft kesemı benm cıft kese bı kız bı oglum oldu 46 gubluj oldık sukur ama hamıslık kadar annelıkte zormus hemde cok zor kızım kolık gazıvar fecı beyzam bısı onerebılırsen uyarım kesınlıkle :) tugcem cnm allah kolaylık versın ıns gzel hamıslık gecırırsın yazmadan gecemedm ıkız annesı olarak ama cok cok kat kat guzel bı duygu rabbım ısteyen herkese nasıp etsın ıns

BEYZA21 bunu beğendi.
  5. *BEYZA*

Beğenilen Mesajlar:
    2.380
    Ödül Puanları:
    113
    Meleğim hoş geldin .Bebeklerin iyi olduğuna sevindim . Bebekler de gaz başlı başına sorun. Benimde yeğenim dünyaya geldi. Daha 5 günlükken doktora götürdük gaz problemi varmış.Ayrıca anne sütü yetersizmiş. Doktor gaz için damla , anneye de rezene çayı bebek için de mama önerdi. Bunları kulandık .Bebeğin karnına zeytinyağı ile masaj yapmaya başladık .Gaz sıkıntısı kesilmedi. Annesi dikişli doğum yaptı. Kullandığın ilaç varmı dedim ? Antibiyotik kullanıyormuş.Dikişlerin enfeksiyon kapmaması için. Prospektüsü okudum. İlaç anne sütüne geçiyormuş. İlaç kullanımını yasakladım . Ertesi gün bebeğin ani ağlamaları kesildi. Tabi ara ara yumurcak yine viyaklıyor. Bizde durum bu . Şimdi meleğim gelelim sana vereceğim önerilere. Anason çayı tüket. Bebeğine emzirme sonrası mutlaka gazını çıkarması için sırtını sıvazla.Bebeğin bacaklarını küçük ve yavaş hareketler le karnına doğru götür. Karnına ara ara zeytinyağıyla masaj yap. Kuru fasulye , mercimek , kurusoğan,nohut bunlar acayip gaz yapıyor uzak dur. Yemekler den sonra acı elma yağı bir tatlı kaşığı iç. Bu sütüne geçerek gazı önler .Çok etkili bir bitki var onu da aktardan temin edebilirsniz alın. Bitkinin ismi meryemhort. Yine yemeklerden sonra sen tüketiceksin. Tadı acayip acı fakat gaz sancısına çok iyi geliyor. Meleklerini öp yerime. Sağlıklı sıhhatli büyürler inşallah.

Meleklerin Meleği :) bunu beğendi.
  6. Meleklerin Meleği :)

Beğenilen Mesajlar:
    1.168
    Ödül Puanları:
    93
    Cnm bu otu deneyecgım ama benm oglanda gaz yok kızda var dr sutunle alakası yok dedı ama bılmıorum valla napıcam sorma ama o otu alım denım bakalım kıZım baZı geceler hıc uyumuyor ama sozın velet cok wrken baslamıs gaza yaaa ısınz zor valla ;) operım tabı cnm sımdı uyudular da sıteyı ve sizi özlemısım dınlenırken bakım bı dedim

7. *BEYZA*

Beğenilen Mesajlar:
    2.380
    Ödül Puanları:
    113
    Bizde seni özledik. Sütle alakalı bir durum değilse o zaman hiç bir şey kullanma meleğim. Sadece emzirme sonrası gazını çıkarmaya çalış.

8. Meleklerin Meleği :)

Beğenilen Mesajlar:
    1.168
    Ödül Puanları:
    93
    Dımı yaaa bende uyanmasın dıe hıc kıpırdatmadan yatırmaya calısıorum belkı dalar die :) ama yapmayayım barı ole kızum kıvranıyor sonra

BEYZA21 bunu beğendi.
  9. Meleklerin Meleği :)

Beğenilen Mesajlar:
    1.168
    Ödül Puanları:
    93
    Bu arada sızınde gozunuz aydın teyze mı hala mı oldun?

BEYZA21 bunu beğendi.
  10. *BEYZA*

Beğenilen Mesajlar:
    2.380
    Ödül Puanları:
    113
    Teşekkür ederim meleğim hala oldum .

11. emine gülsüm brkcan

emine gülsüm brkcan Forum Okuru

beyza hanım gözünüz aydın bebeğiniz olmuş çok sevindim .Allah uzun ömürler versin

BEYZA21 bunu beğendi.
2017 Haziran Anneleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 2010 Haziran Anneleri

2010 Haziran Anneleri

2010 haziran anneleri chicco tuzla depo cibinlik yapımı awıo hastane çıkışı
  2. 2010 haziran annelerinin doğum hikayeleri

2010 haziran annelerinin doğum hikayeleri

normal doğum hikayeleri doğum hikayeleri sezeryan sezeryan 2010 kızlar şaka maka 10 haftalık 20 haftalık derken hepimiz gün saymaya başladık hatta doğum haberlerimiz geliyor yavaş yavaş... şimdiye kadar hikayeleri okuyup okuyup ağladık şimdi sıra bizde,biz yazalım okuyanlar ağlasın:humble:
  3. 2011 Haziran Anneleri

2011 Haziran Anneleri

haziran 2011 anneleri 2011 haziran anneleri :nazar:Hoşgeldin dünyama bebeğim hoşgeldin hayatıma:) Öyle çok heyecanla bekliyorum ki seni bir an önce katıl sende aramıza Rabbimin izniyle sağlıkla gel sağlıcakla gel bebeğim. Hoşgeldin dünyama 3.cü yaşam çiçeğim...Seni bekliyoruz umutla ve özlemle.. Hayatın anlamını tam olarak senin içimdeki kıpırtılarınla anlıyorum meleğim:) Hergün biraz daha...
  4. 2012 Haziran Anneleri

2012 Haziran Anneleri

Merhaba kızlarrr...TÜM 2012 Haziran annelerini bekliyoruzz heyecanlarımızı paylaşalımm
  5. ..:: 2012 HaZiRaN aNNeLeRi TaKiP LiSTeSi ::..

..:: 2012 HaZiRaN aNNeLeRi TaKiP LiSTeSi ::..

:melek: ..:: 2012 HaZiRaN aNNeLeRi TaKiP LiSTeSi ::.. :melek: KuLLaNıCı aDı YaŞ ŞeHiR S.A.T B.D.T BaŞL.KiLo CiNSiYeT iSiM rubet 23 İstanbul 24Ağustos 1Haziran 54 Prenses:yumurta: Bade denizkızı0816 31 Giresun 24Ağustos 30Mayıs/1Haziran 58 Prenses:yumurta: pelishh 24 Sakarya 26Ağustos 1Haziran 74 Prenses:yumurta: Ela Solen 29 İstanbul 29Ağustos 4Haziran 63 Prenses:yumurta:...

Sayfayı Paylaş