Etiketler:
 1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  23 Nisan Çocuk Bayramı Etkinlikleri

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  23 Nisan Çocuk Bayramı Etkinlikleri nelerdir bu konuda da bilgi içeren bir konuya imzanızı atın :)

   
 2. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  23 Nisan Çocuk Bayramı Çalışmaları,


  23 Nisan Çocuk Bayramı,
  İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında makamını minik bir öğrenciye devretti.

  Talimatlar veren minik öğrenci ‘’İstanbul’u yönetmek nasıl bir duygu, keyiflimi, zormu? Sorusuna, ‘’ O kadarda zor değilmiş demesi Vali Mutlu’yu güldürdü.

  Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu'ndan gelen 10 öğrenci ve öğretmenlerini kabul eden Vali Mutlu, öğrencileri öperek karşıladı. Makamında öğrencilerle sohbet eden Mutlu, misafirlerine 'Osmanlı şerbeti" ikram etti.

  Daha sonra Vali Mutlu valilik koltuğuna oturacak Mevlüt Kaan Tırtır isimli öğrenci ile de yakından ilgilenerek meraklarını ve projelerini sordu.

  Makam koltuğunu devralan küçük Vali Mevlüt Tırtır, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız'ı telefonla arayarak ilk talimatını verdi. İstanbul'daki deprem eğitim çalışmaları ve tarihi mekanların öğrenci ve öğretmenlere gezdirilmesi için talimat verdi.

  Vali Mutlu, yeni görevinin minik valiyi heyecanlandırıp heyecanlandırmadığını, İstanbul'u yönetmenin zor olup olmadığını sordu. Minik vali Tırtır'ın " o kadar da zor değilmiş" demesi salonda gülüşmelere neden oldu. Vali Mutlu da öğrencinin cevabına gülerek "Evet emir vermek kolay ama gereklerinin yerine getirilip getirilmediğini kontrol etmek, takip etmek gerekiyor" dedi.

  Makamdaki törenin tamamlanmasının ardından Hüseyin Avni Mutlu öğrenci ve öğretmenlerle toplu olarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

  Vali Mutlu, misafirlerini hediyelerle valilik çıkışına kadar eşlik ederek uğurladı.  Daha sonra program Taksim Cumhuriyet Anıtı’na Çelenk sunma ile devam etti. Törene İstanbul Valisi Avni Mutlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 3. Kolordu komutanı Korgeneral Hulusi Akar ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Vali Hüseyin Avni Mutlu, anıt özel defterini imzaladı. Vali Mutlu, Cumhuriyetin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk; sana, ülke ve devrimlerine sarsılmaz bağlılığımızı bir kez daha tekrarlayarak, çizdiğin yolda emin adımlarla yürümenin kıvancıyla, huzurunda saygıyla eğiliyoruz" dedi.

  Törenin ardından kutlamalara ev sahipliği yapan Beşiktaş’taki İnönü Stadyumu’na geçildi. Tören İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu´nun halkın bayramını kutlamasıyla başladı.

  İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından okullarda şiir kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Birinciliği kazanan öğrencilere ödülleri Vali Mutlu, Topbaş ve Korgeneral Akar tarafından verildi. Türk bayrakları eşliğinde tören alanındaki bando takımının gösterisine alkış tutuldu. Askeri bando eşliğinde yapılan geçit töreni ise izleyicilerin beğenisini topladı.
   
23 Nisan Çocuk Bayramı Etkinlikleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı

  23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı

  23 Nisan 1920 Büyük Millet Meclisi'nin açılış günüdür. Her 23 Nisan günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı birlikte kutlarız. Egemenlik yönetme yetkisidir. Ulusal egemenlik; yönetme yetkisinin ulusta olmasıdır. Osmanlı imparatorluğu döneminde egemenlik padişahta idi. Padişah ülkeyi dilediği gibi yönetirdi. İmparatorluğun son yıllarında padişahlar rahatlarını düşündüler. Yurt bakımsız...
 2. 23 nisan ÇOCUK BAYRAMI ve resimler.....

  23 nisan ÇOCUK BAYRAMI ve resimler.....

  23 nisan ile ilgili resim 23 nisan çocuk resimleri ile ilgili resimler nisanla resimler resim örnekleri 23 Nisan, TBMM'nin açılışı ve dolayısıyla da halkın yönetime tam anlamıyla hakim olmasının ilk günü olduğu için ulusal egemenlik açısından da önemli bir anlam taşır. 23 Nisan'ın "Ulusal Egemenlik" ile ilişkisi nedir diye sorarsak; 23 Nisan 1920 Büyük Millet Meclisi'nin açılış...
 3. 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı kutlu olsun!

  23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı kutlu olsun!

  çocuk bayramı 23 nisan bayramı 23 nisan çocuk cocuk bayrami kutlu olsun 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramını Meleklermekanı.com olarak kutluyor,Sayın önderimiz Atatürk ile birlikte tüm silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi saygıyla anıyoruz. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!... 23 Nisan 1920 Büyük Millet Meclisi'nin açılış günüdür. Her 23 Nisan günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı birlikte...
 4. 23 Nisan Çocuk Bayramı Oyunları

  23 Nisan Çocuk Bayramı Oyunları

  23 Nisan Çocuk Bayramı Oyunları nelerdir bana 23 Nisan Çocuk Bayramı Oyunları hakkında bilgi vermeniz mümkün mü
 5. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hakkında bilgi yazar mısınız acaba bu sayfadan?

Sayfayı Paylaş