3.5 yaş kilo boy ortalaması kaç olmalı?

N

Nur ala

Forum Okuru
3.5 yaş kilo boy ortalaması kaç olmalı?

3 5 yaş boy kilo melek kadınlar kulübü 3.5 yaş boy kilo hesaplama forumda.​

Hanımlar benim oğlum 3.5 yaşında sanki boyu ve kilosu normalde göre aşağıda. Onun yaşındaki çocuklar ile karşılaştırıyorum da bizimki yaşından daha küçük görünüyor. Ne yapmak lazım acaba doktora ne zaman götürmek gerekir. Acaba doktor istah açıcı birşeyler verir mi ya da önerir mi. Sadece kilo değil işte mesele boyu da kısa benim oğlumun yaşına göre. 3.5 yaş boy kilo ne olmalı ortalama.

Merhabalar
Çocuğunuz 3 buçuk yaşında ama kilosunu ve boyunu yazmamışsınız üç buçuk yaşında bir erkek çocuğu boy olarak 89-109 santim arası olması gerekiyor kilosu ise 3,5 yaş için ortalama 11-19 kilo olması gerekiyor. Bu kilonun altında ise ve boyu da boy ortalaması altında ise mutlaka doktorundan bir tanışmakta fayda var. En doğru öneriyi doktorunuz yapacaktır. Üç buçuk yaşındaki bir çocuk ebeveyn yardımı olmadan yemeğini kendisi yiyebilir bir çizgi üzerinde rahatlıkla yürüyebilir daire etrafında döner sıçrayabilir atlayabilir üç tekerlekli bisikleti sürebilir merdiveni yardımsız inip çıkabilir kendisi kıyafetlerini çıkarabilir ve giyinebilir çeşitli boyalarla resim ve boyama yapabilir. 3,5 yaşındaki bir çocuğun zihinsel gelişim açısından yaşını adını soyadını söyleyebilir temel olan renkleri tanır ve söyler bu yaştaki çocuklar oldukça meraklıdır sürekli soru sorarlar dikkat suresi 3-4 dakika kadardır kısa hikayeler biliyorsa bunları al atabilir düşüncelerini kısa cümlelerle anlatabilir. Dilerseniz aşağıdaki linkten "erkek ve kız çocuklarda boy kilo oranları"na da ayrıntılı bakabilirsiniz.

Geri