3 Aralık Dünya Engelliler Günü Hakkında Bilgiler

TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
3 Aralık Dünya Engelliler Günü Hakkında Bilgiler
3 aralık dünya engelliler günü, dünya engelliler günü, 3 aralık engelliler günüSevgili melekler, bugün Dünya Engelliler Günü. Her yıl 3 Aralık tarihinde çeşitli organizasyonlarla hatırlanan ve hatırlatılan engellileri hayatımızın hiçbir döneminde unutmamamız en doğrusudur. Çünkü unutulmamlıdır ki, her insan bir engelli adayıdır. Yarına ne şekilde çıkacağımızın bir garantisi yoksa, engelli bireylere yaklaşımımız ve ilgimiz de bu derece farklı olmalıdır. İnsanlık bunu gerektirmektedir.


dünya-engelliler-günü.jpgUluslararası Dünya Engelliler Günü 1992 tarihinden bu yana 3 Aralık gününde Birleşmiş Milletler tarafından uluslarararası bir gün olarak kabul edilmiştir. Dünya engelliler gününde dünya çapında organizasyonlar düzenleniyor. Bu güne özel yapılan aktiviteler genellikle ücretsiz oluyor, gönüllülüğe dayanan aktivitelerdir.

Bu özel günde engelliler için düzenlenen aktivitelere katılmak ve onları yalnız bırakmamak gerekmektedir.Özlelikle onlara yanlarında olduğumuzu göstermek için destek olmaya ve yardımlarda bulunmaya çalışalım.Unutmayalım ki bir yakınımız yada kendimizde bir engelli olarak dünyaya gelmiş olabilirdir.
 

Benzer İçerikler

Üst