3 Soru?

gülgüzeli

Yeni Üye
Üye
3 Soru?
bir gun bir musluman din adamının(hoca) yanına bir hristiyan gelir ve sunları soyler:
- sana 3 soru soracağım eğer bunlara cevap verebilirsen musluman olcağım der
hocada - sor bakalım der
sorular söyledir ''
1-cehennem ateşten yaratılmıştır ve şeytanda ateşten yaradılmıştır peki atş ateşin canını yakar mı?
2-allah var diyorsun ama ben onu göremiyorum onun varlığını inanmıyorum ban onu kanıtla
3-allah var diyorsunuz ve herşeyi biliyor goruyor geleceği geçmişi herşeyi biliyor madem bunları biliyor bizi niye sorguluyor
huh.gif
'' der ve hoca yerden bir tezek(sert toprak parçası ) alarak adamın kafasını çarpar ve adamın kafası yarılır sonra adam hocayı mahkemeye verir mahkemede ona sorarlar

- Niye adamın kafasını yardın
hocada -o bana 3 soru sordu cevap istedi bende ona cevabını verdim
- bu nasıl cevap adamı oldurmekmi istedin
-acıklayayım o bana birinci soruda ates ateşi yakarmı dedi bende bende yerden tezek aldım ve kafasına vurdum insan toprakta yaradılmıştır ve tezekte bir topraktır vurdum ve canı yandı demekki atesde atesi yakarmıs 2 sorusu ise allah yoktur gormediğim için inanmiyorum dedi peki bende onun acısını gormuyorum bende inanmıyorum madem 3 sorusu ise allah herşeyi biliyor peki bizi niçin yargılıyor diyor siz benim onun kafasını yardığımı biliyorsunuz peki niçin yargılıyorsunuz ....der

Ce: 3 Soru?

allahın varlığını sorgulayanlar için mükemmel bir cevap doğrusu paylaşım için teşekkürler

Geri