30 Ağustos'la İlgili Muhteşem Sözler !

TİTAN

Forum Okuru
30 Ağustos'la İlgili Muhteşem Sözler !
30 Ağustos Zafer Bayramı Hakkında Anlamlı Sözler

30 ağustos bayramı anlamlı sözleri
Sevgili melekler, bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı ve bu kutlu günde bu sayfamızda sizlerle 30 Ağustos Zafer Bayramı Hakkında Anlamlı Sözler paylaşmak istiyoruz. Çoğunluğu Atatürk'e ait olan 30 ağustos bayramı anlamlı sözleri ile sizlerleyiz...30_agustos-8d.jpg
Türkiye Orduları bir devir kapatmıştır. Şimdi mazlum ve tutsak devletler ve uluslar artık vazgeçilmez bir reçeteye sahiptirler. Mustafa Kemal’in utkusu, Dünya için özgürlük ve bağımsızlık sancağıdır.
(Mahatma Ghandi)

Milletimiz davranışlarında ve gayretlerinde sarsılmaz bir bütünlük gösterdiği için başarılı olmuştur.
(Mustafa Kemal ATATÜRK)

Türk Neferi kaçmaz, kaçmak nedir bilmez. Eğer Türk Neferinin kaçtığını görmüşseniz, derhal kabul etmelidir ki onun başında bulunan en büyük kumandan kaçmıştır.
(Mustafa Kemal ATATÜRK)


Biz Türkler tarih boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz.
(Mustafa Kemal ATATÜRK)

Ne biz ne de her kıtada yaşamakta olan tutsak ve mazlum ulusları bundan sonra tutamayacaksınız. Mustafa Kemal ve Türkler ki, kendileri için hazırlanan tabutu yayılmacıların başına geçirmişlerdir. Şimdi Dünyada başlarına tabutlar geçirilecek başkaları da benzer sonuçlara hazırlanmalıdırlar. (M. Ali Cinnah)

Memleketimizi esir etmek istiyen düşmanları behemehal mağlûp edeceğimize dair olan emniyet ve itimadım bir dakika olsun sarsılmamıştır.
(Mustafa Kemal ATATÜRK)

Harp zaruri ve hayati olmalıdır. Hayatı millet tehlikeye maruz kalmayınca harp bir cinayettir. (Mustafa Kemal ATATÜRK)

Zafer, “Zafer benimdir” diyebilenindir. Başarı ise, “Başaracağım” diye başlayarak sonunda “Başardım” diyebilenindir.
(Mustafa Kemal ATATÜRK)

Gençler! Geleceğe güvenimizi güçlendiren ve sürdüren sizsiniz. Siz, almakta olduğunuz eğitimle, bilgi ile, insanlıkta üstünlüğün, yurt sevgisinin, düşünce özgürlüğünün en değerli örneği olacaksınız. Ey yükselen yeni kuşak! Cumhuriyeti biz kurduk, O’nu yükseltecek ve yaşatacak sizlersiniz..
(Mustafa Kemal ATATÜRK)
 
Üst