Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  30 dakikada zayıflama

  Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  30 dakikada zayıflama, incelme, kilo verme, liposuction, hakkında detaylı bilgiler burada arkadaşlar

  Evet Melek'ler, başlığı yanlış okumadınız, başlığı doğruluyor ve şimdi şoka girebilirsiniz diyoruz :D:D 30 dakikada yani yarım saat gibi kısa bir süre içersinde zayıflamak için, Genel Cerrahi Uzmanı Opt. Dr. Uğur Dikmen liposuction ve yeni teknikleri hakkında ilginç bilgiler verdi Melek'lerim.

  [​IMG]

  Liposuction nedir?

  OPT. DR. UĞUR DİKMEN: Liposuction, deri altındaki yağ birikimlerini alarak vücut konturlarını şekillendirmeye yönelik cerrahi bir tekniktir. Liposuction aynı zamanda ömür boyu taşıyacağınız fazla yağ dokusundan kalıcı bir şekilde kurtulmanızıda sağlar. Vakumla yağ emme, vücutlarında yağ birikimi olan kişilerin, beden silüetlerini şekillendirerek güzelleştirmek için uygulayabilecekleri en iyi çözümdür.

  İşlem nasıl yapılıyor?

  Opt. Dr. U.D.: En büyüğü bir kaç milimetre kalınlığında kanüller ile deri altındaki yağ dokusu emiliyor. Emme işlemini yapan da bu kanülün arkasındaki hortuma bağlı aspiratör denilen bir vakum aletidir. Kanüller deriye birkaç milimetrelik kesiklerden sokulduğu için iz neredeyse hiç kalmıyor.

  Teknikte yenilikler varmı?

  Liposuction nispeten yeni bir kozmetik cerrahi türü olmakla birlikte, uygulanan teknik açısından son yıllarda çok sayıda gelişme yaşandı. Bu gelişmelerden bir tanesi de lokal anestezi altında gerçekleştirilen ve liposhaping olarak da adlandırılan yağ emme yöntemidir.

  Neden lokal anestezi?

  Liposuction yaparken güvenli olduğu için lokal anesteziyi tercih ediyorum. Lokal anestezinin hiçbir riski yok. Hasta ayakta olduğu için hareket edebilir hatta yürüyebilir. İsterlerse bütün operasyonu başından sonuna kadar izleyebilirler.

  Operasyonun ayakta yapılmasının ne gibi faydaları var?
  Opt. Dr. U.D.: Genel anestezi altında olan hastaya istediğiniz gibi müdahale edebilirsiniz ve hasta bu esnada hiçbir şey hissetmez. Bu uyguladığımız yöntemde hasta uyanık olduğu ve ayakta durduğu için bu iki taraf için de daha rahatsız edici bir durumdur. Fakat bu işlemin iyi yanı hekim bir heykel tıraş gibi çalışabilir. Hasta ayakta olduğu için yer çekimi de işin içine girer ve sonuç hemen görülür. Bölgesel yağlarından kurtulmak isteyen herkese bu işlem uygulanabilir. İşlemden sonra hasta yürüyerek evine gidebilir ve hayat akışında hiçbir değişiklik yapmasına gerek kalmaz.

  Bir seferde ne kadar zayıflamak mümkün?

  Opt. Dr. U.D.: Alınan yağ ile orantılı olarak zayıflama gerçekleşmekle beraber sadece zayıflama için yapılan bir işlem değildir. Cilt altı yağ fazlalıklarını küçük yastıklara benzetirsek onların çekilip alınması görüntüyü, 20-30 kilo verildiğinden daha fazla değiştirebilir. Açıkcası bir sene boyunca kurtulmak için çabaladığınız yağlarınızdan sadece 30 dakikada kurtulabilirsiniz.

  Operasyondan sonra ne kadar süre korse giymek gerekiyor? Opt. Dr. U.D.: Operasyon sonrasında hastalarıma korse giydirmiyorum. Sadece altı gün sıkı bir çorap giyilmesi yeterli oluyor.

  İşlemi yazın yaptırmak mümkün mü?

  Opt. Dr. U.D.: Altı gün çok sıkı bir çorap giymek gerekiyor. İşlemin sıcak havalarla direkt ilişkisi yok. Sadece sıcak yaz günlerinde sıkı çorap giymek rahatsız edici olabilir. İşlemden sonra plaja bile gidebilirsiniz. Ben bir de işlem sonrasında çiğ ananas yenmesini, bol su ve maydanoz suyu içilmesini tavsiye ediyorum. Çünkü bunlar vücuttan ödem atılmasını hızlandırıyor.

  Liposuction sonrası kilo alımında ne gibi sorunlar yaşanabilir?

  Opt. Dr. U.D.: Yağ hücrelerinin depolanmasında genetik faktörler çok önemli. Yağ hücreleri herkesin vücudunda aynı oranda dağılmıyor. Bazı kadınların basenlerinde,bazılarının karnında ya da ayak bileklerinde, yağ hücreleri olmaları gerekenden fazla sayıda bulunuyor. Yağ hücresi fazla olan bölgelerde diğer bölgelere göre daha fazla yağ depolanmış oluyor. Ne kadar spor yaparsanız, ne kadar kilo verirseniz verin, bu bölgeler diğer bölgelerle aynı oranda kilo vererek fazlalıklarını koruyacaklardır. Orantılı bir biçimde zayıflamanın tek yolu yağ hücrelerini azaltmak yani liposuction’dır. Girişim sonrası kilo alınması durumunda bu bölgeler diğerlerinden fazla ya da az kilo almayacaklardır.
   
30 dakikada zayıflama konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Mehmet Öz’den zayıflamanın 30 altın kuralı

  Mehmet Öz’den zayıflamanın 30 altın kuralı

  mehmet öz spor Yaz gelmeden tatile gitmeden önce zayıflamak isteyenler için Mehmet Öz'ün önerdiği altın değerinde zayıflamaya yardımcı tavsiyeler :tik: 1. Yemek planlamayı otomatikleştirin. Ne yiyeceğinizi vakitlice planlarsanız, son dakikada yapacağınız sağlıksız yemek seçimi riskini, en aza indirebilirsiniz. 2. Yulaf dosttur! Sabah bir fincan yulaf ezmesi yemek, öğleden sonra alelacele...
 2. romantik dakikalar

  romantik dakikalar

  romantik dakikalar hanımlar bana böle buram buram aşk kokan sevgilimle dans edebiliceğim bir şarkı lazım tavsiyelerinizi bekliyorumm
 3. 19 Mayıs 2012 Survivorda 30. Dakikada Çalan Şarkı

  19 Mayıs 2012 Survivorda 30. Dakikada Çalan Şarkı

  Survivor Ünlüler Gönüllüler 19 Mayıs 2012 | Full izle | Seyret | HD izle | Online | Son Bölüm izle 30dakika 10 saniye de calan sarki
 4. Saçlarınız 15 Dakikada Parlasın!

  Saçlarınız 15 Dakikada Parlasın!

  Bu konu; Saçlarınız 15 Dakikada Parlasın hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, acil bir iş toplantınız var ya da sevgilinizle, arkadaşlarınızla buluşacaksınız ama kuaföre gitmeye hiç vaktiniz yok. Hemen bu gibi durumlar için yazılmış olan aşağıdaki makalemize bir göz atın ve 15 dakikada saçlarınız nasıl ışıl ışıl parlarmış görün :) 2 dakika yıkayın Şampuanınızı saçlarınızın...
 5. 30 Dakikada ev temizliği yapmanın püf noktaları

  30 Dakikada ev temizliği yapmanın püf noktaları

  Eviniz dağınık ve temiz değil! Ne yapmalısınız? İşte size yarım saatten daha kısa bir zamanda evinizi “temizmiş” gibi gösterecek ipuçları: 1. DAĞINIKLIĞI TOPLAYIN (Süre: 4 dakika) Hızlı bir şekilde geçtiğiniz tüm odalardan etrafta duran dağınıklığı toplayın. Onları doğru yerlerine koymayı aklınızdan bile geçirmeyin! Direk bir tane dolabın içine tıkın. Etrafta olmaması gereken bazı...

Sayfayı Paylaş