30 Yaşından Sonra Nasıl Beslenmeli ?

T

TİTAN

Forum Okuru
30 Yaşından Sonra Nasıl Beslenmeli ?
30 yaşında beslenme
beslenme düzeniKaliteli bir hayat için sağlıklı ve düzenli beslenme büyük önem taşır melekler :) Özellikle belli yaşlardan sonra vücudun ihtiyaçları ve karşılaşabileceği sorunlar da değişeceğinden ona göre bir beslenme düzenine devam edilmelidir. Bu yazımızda sizlerle 30 yaşından sonra nasıl beslenileceği konusunda bilgiler paylaşacağız :)

Diyetisyenlerden, 30 yaş ve üzerindeki kadınlar için sağlık beslenme önerileri...

Yaş ilerledikçe beraberinde birçok sorun getiriyor. Özellikle de 30 yaşındaki bayanlar bazı şeylere dikkat etmeli...

"30 yaşından sonra yeme hormonal değişiklikler, kişinin yeme isteğini artırır" diyen uzmanlar, önemli tavsiyelerde bulundu. Diyetisyenler, 30 yaş ve üzerindeki kadınların tüketmekten kaçınması gereken besinleri şöyle sıraladı;

Salam, sosis, sucuk, pastırma ürünleri, şeker, şekerli tatlılar (pasta, çikolata vb), tatlı içecekler, meşrubatlar, kuruyemiş, sakatatlar, tuz ve tuzlu yiyecekler, hazır gıdalar. "Bu yaşlardaki tatlı istediğinde artma meyve tüketilerek doyurulabilir. Özellikle kuru meyveler bu isteğinizi azaltacaktır" uyarılarında bulunan uzmanlar, tavsiyelerini şöyle sürdürdü:

*Mutlaka kahvaltı yapın. Sabah poğaça, börek türü yiyeceklerden uzak durun.

* Öğle ve akşam yemeklerinde sebze, sebze bulamıyorsanız mutlaka salata tüketin.

* İkindi ve gece öğünlerimizde meyve tüketmemiz önemlidir. Günde en az 3 porsiyon meyve yiyin.

* Yine günde en az 3 kase/su bardağı yoğurt veya süt tüketin.

*Ana öğünleri atlamayın. Atladığınızda bunun şişmanlığa neden olacağını aklınızdan çıkarmayın.

*Günde en az 1 dilim beyaz peynir yiyin. Bu arada diyetisyenler, 30 yaşından sonra tüm kadınların bol miktarda soya yemelerini tavsiye etti ve ekledi: "Eğer kendinizi yorgun hissediyorsanız günde 5 porsiyon meyve ve sebze tüketmeye özen gösterin."
 
Üst