30 yıllık binadan ev alınır mı arkadaşlar sizce?

• Konbuyu başlatan birgaripyolcu
  • Başlangıç tarihi
B

birgaripyolcu

Forum Okuru
30 yıllık binadan ev alınır mı arkadaşlar sizce?

30 yıllık bina alınır mı melek kadınlar kulubü 30 yıllık bina almak istiyorum forum'da.​

Arkadaşlar ben epeydir ev bakınıyorum peşin param da yok ama kredi çekeceğim uygun yollu birkaç ev buldum etrafta ama binalar çok eski 30 yıllık bina varmış. Zaten yeni yapıları da uygun fiyata veren yok. Çok pahalı almış başını gidiyor. Ancak bu eski yapılı evlerden alabiliyorum kredi onlara çıkıyor. Sizce ne yapmalıyım? 30 yıllık bina alınır mı sonra sorun çıkarır mı bana?

Merhaba
Yani bana pek mantıklı gelmedi ama yine de siz bilirsiniz. Şöyle ki ben emlakçı ya da ev alma uzmanı değilim ama 30 yıllık binayı kendinize ev diye almak ne kadar mantıklı bilemedim. Eski hem de çok eski oluyor bu apartman içi nasıldır alt yapısı nasıldır? Asansörü bile var mıdır bunda bile kararsız kaldım ki asansör varsa bile bu kadar yıl sonra epey sorunlu olabilir. Daha yeni yaşı yılımıza yakın apartmanlara bakın illaki acil satılığa çıkaran filan olur bence sahibinden.com adresine de sık sık göz atın. Acil satılığa koyanlar olabilir. Yani alacağınız daire hangi şehrin hangi bölgesinde bilmiyorum ama 30 yıllık deyince bir frenledim kendimi ben doğrusu. Ev alırken mutlaka araştırma yapın yani sadece daireye değil apartmanın genel haline de bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Peki bu konu da sizi ilgilendirir diye düşünerek aşağıya linki bırakmak istedim. Ev alırken nelere dikkat etmek gerekiyor? ''Ev alırken nelere dikkat etmeliyiz'' konumuzu inceleyebilirsiniz.

Durum yok ise para da kısıtlı ve bütçe bu eve yetiyor ise alınır. Ama iyi bakmak lazım deprem bölgesinde misiniz değil misiniz iyice araştırın aynı muadilleri ama daha sağlam yapıda olanlar var ise öyle bir tercihte bulunabilirsiniz böylece daha mantıklı iş yapmış olursunuz diye düşünüyorum.

Geri