37.5 ateş bebeklerde normal mi nasıl düşürülür?

F

Fuluu

Forum Okuru
37.5 ateş bebeklerde normal mi nasıl düşürülür?

37.5 ateş nasıl düşürülür melek kadınlar kulübü 37.5 ateş bebeklerde normal mi forum'da.​

Dün geceden beri ateşi düşmüyor 2 yaşındaki cocugumun acaba 37.5 ateş normal mi? Yani şimdiye kadar gün içinde dusen ateş düşmedi. 37.5 ateş nasıl düşürülür sizler neler yapıyorsunuz? Acaba enfeksiyon gibi bir durum mu var neden düşmüyor bu ateşi çocuğumun? 37.5 ateş bebeklerde normal mi?

images (3).jpeg

Selamlar hayatım 36,5 in üstü her türlü ateş sıkıntı demektir. Çocuğunuzdaki mikroplar ile savaşma anlamına geliyor lütfen doktordan yardım alınız kendiniz evde ateşi düşürmek için soğuk havlu kompresi yapabilirsiniz. Geçmişler olsun.

Merhabalar
Ateş bebeklerde çocuklarda farklı durumlarda çıkabilir. Bu durumlar enfeksiyonlar, vücudun mikroplarla savaş vermesi sonucu vücudun ısısının yükselmesi sonucu ortaya çıkar. 37.5 ateş aslında çok yüksek olmamakla birlikte ilaç verilmesi gereken bir derece de değildir. Lakin çocuklarda 38 dereceye doğru ya da ilerisine gidişat var ise burada mutlaka doktora danışmanız gerekebilir. Ben çocuklarımın ateşi olduğunda hemen ilaç vermek yerine hemen ılık duşa sokuyorum bu onları çok rahatlatıyor. İlaç çok zor durumda kalırsam veriyorum diyebilirim. Tabii yüksek ateş 3 gün kadar sürerse mutlaka doktora görünmeniz gerekecektir. 37.5 ateş nasıl düşürülür? Dediğim gibi ilaç vermek hemen akla gelmemeli bu aşamada. İlk olarak ılık duş iyi gelecektir. Bol su vermeyi de ihmal etmeyin.

Evde ateşlenen çocuklar ve bebekler için mutlaka her ebeveyn incelemesi gereken bir yazı olduğunu düşünüyorum. "Bebeklerde ateş nasıl düşürülür" inceleyebilirsiniz.

Bir de belirtmemişsiniz çocuğun yaşı kaç ya da kaç aylık ona göre bir önerimiz olabilirdi ama buradan ne yazarsak yazalım doktor tavsiyesi yerine geçmeyecektir. Emziriyor iseniz emzirmeye mümkün mertebe devam etmeyi düşünün. Tekrar geçmiş olsun.

Geri