1. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113

  +393 İle Başlayan numaralara Sakın Geri Dönmeyin !

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Bu konu +393 ile başlayan numaralar hakkında bilgiler vermektedir.


  Sevgili melekler, bir dönem sıkça olan hala da devame eden cep telefonundan sahte bulgar gelinlerin yaptığı çağrılar hepimizi çileden çıkarmıştı. +359 kod numarasıyla başlayan bu numaralar azaldı derken şimdi de +393 tehlikesi baş gösterdi. Farklı bir dolandırıcılık yolu olduğunu belirten emniyet yetkilileri bu kod numarasıyla başlayana çağrılara itibar edilmemesi gerektiği konusunda uyardılar. İşte detaylar...


  [​IMG]  Merzifon İlçe Emniyet Müdürü İlyas Aktaş, cep telefonu veya gelen aramayı görüntüleyen sabit telefonlara (+ 393) koduyla bırakılan cevapsız çağrılara kesinlikle geri dönülüp cevap verilmemesini istedi. Aktaş, bu yöntemin çözümü olmayan yeni bir dolandırıcılık yöntemi olduğuna da dikkati çekti.

  Cep telefonlarına gelen cevapsız çağrıların ön kodunda (+393) bulunuyorsa bu çağrının dikkate alınmaması gerektiğini vurgulayan Müdür Aktaş, son günlerde şikâyetlerin artması üzerine bir açıklama yaptı.

  Aktaş, “Cep telefonunu arayarak dolandırıcılık yapmaya çalışanlar taktik değiştirdi. +393 ile başlayan numara ile, cevapsız çağrı bırakan kişi ya da kişiler merak uyandırarak kendilerinin aranmasını sağlıyorlar. Vatandaşımızda bu numaraya 'arayan kim acaba?' diyerek geri dönüyor. Karşınıza çıkan ve çeşitli dillerde konuşan robot ile yaptığınız görüşmenin dakikası 50 dolar, yani 90 lira civarında. Arama yasal olduğu için bu rakam faturanıza ekleniyor ve itiraz etme şansınız bulunmuyor. Bu yeni bir dolandırıcılık yöntemi. Yüksek telefon faturaları ile karşılaşmamak için vatandaşımız uyanık olmalı.” şeklinde konuştu.

  Müdür Aktaş, vatandaşlardan mağdur olmamaları için; tanımadıkları numaralara geri dönüp arama yapmamaları konusunda uyardı.
   
+393 İle Başlayan numaralara Sakın Geri Dönmeyin ! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. +393 numaralı telefonları açmayın

  +393 numaralı telefonları açmayın

  Yeni dolandırıcılık şekli arkadaşlarım + 393 ten sizlerin cep telefonlarına çağrı gelir ise kesinlikle açmayın. Bu çağrıyı açtığınızda 50 dolar yada yüz tl ye yakın para geliyor sizlere benim başıma geldi istedim ki sizler bu duruma düşmeyin. İtalya'nın kodu bu ve engellenmesi mümkün değil lütfen aramayın !

Sayfayı Paylaş