4 aylık ağzı pamukçuk olan bebek de tedavi

Ş

Şule<<<<<

Forum Okuru
4 aylık ağzı pamukçuk olan bebek de tedavi
4 aylık ağzında pamukçuk olan bebek de tedavi nasıl olmalıdır bebeğinin ağzı pamukçuk olan kadınlar nasıl baş ettiniz ?

Slm,
bebeğim 4 aylık , anne sütü ve mama ile besliyoruz . Özellikle mama verdikten sonra 20 dakika filan sonra biraz kusuyor ve bu gün ağzında pamukçuk olduğunu gördüm . Mama verdikten sonra biraz da su veriyorum acaba su vermesem mi pamukçuk su verdiğimden mi oluyor bebeğimin ağzında çıkan pamukçuk nasıl geçer ne yapmalıyım önereceğiniz bir şey varmı teşekkürler
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Merhaba

Bebeklerde görülen pamukçuk bir çeşit mantar hastalığıdır ağzındaki beyazlama pamukçuk olduğunu gösteren en önemli belirtidir.

Pamukçuk kendiliğinden geçmez. Bebeğinizin ağız içini temizlemeniz ya da karbonatlı bir suyla dahi temizlemeniz sanki bir süreliğine pamukçuğun geçmiş gibi gösterse de tedavi edilmediği için yine tekrar edecektir.

Özellikle emziren annelerde annenin meme başlarında da bu mantar enfeksiyon oluşacağı için bebekle birlikte annenin de göğüslerindeki mantarı tedavi etmek gerekir.

Pamukçuk için bitkisel ya da doğal herhangi bir şeyle uğraşmayın . Doktorunuzun önereceği eczaneden alabileceğiniz anti mantar ilaçları var bebekler için , bunları kullanırsanız geçecektir fakat kendi göğüs uçlarınızı da mutlaka bu mantardan olduğu için onları da tedavi etmeniz gerekir.

Aşağıdaki linkleri de konu ile ilgili inceleyebilirsiniz

 
Üst