4 tane negatif gebelik testi, hamile miyim?

melons

Yeni Üye
Üye
4 tane negatif gebelik testi, hamile miyim?
Evet ablalar benim sorum biraz uzun olacak.. 18 yasindayim ve taaa 28 agustos ta sevgilimle korunmasiz iliski yasadik geri cekilme yontemiyle. Adetlerim adet oldugum ilk gunden beri duzensiz. Ortalama olarak 50 gun diye hesapladim dongumu ama bunun 60 -70 lere ciktigi da oldu, 30a dustugu de. Yine de 50 gunu baz alirsam iliski gununde risksiz donemimdeydim sanirim. Her neyse. Biz bu iliskiyi yasadik ve bu iliskiden 2-3 gun sonrasinda benim kahve akintim basladi (sevgilimle ilk iliskim degil bu arada). Bu akinti uzunca zaman surdu, bir sure durdu yerini beyaz akintiya birakti, sonra tekrar ve cok yogun sekilde basladi, birbirinden alakasiz zamanlarda pembe akintilar gordum, biri iliskiden 15 gun sonra, digeri 1 ay sonra vs. Tabiki de yerlesme kanamasi diye suphelendim ve bu surecte adete dair hic bir belirti yoktu, ne gogsum sisti ne ksiklarim agridi ne bisey. Artik bu yerlesme kanamasiysa nasilsa testte cikar diye idrar testi aldim (predictor early) sabah ilk idrarla
Yaptim ve negatif.

Yine iliskimden 1 ay sonra filan gece yatmadan bir kanama geldi , agrisiz sancisiz. Ama bu sefer bayagi adet kani gibi aktigini hissettim aha dedim regl oldum, kontrol ettim gercekten de adet kani gibi yogun koyu ve pihtili biraz (detay icin uzgunum :/) gece yatarken ped taktim ve sabah uyandigimda yine altim tertemizdi! Oyle bir kan bidaha gelmedi. Bir sure sonra yine korunmasiz bir iliskim oldu bu sefer paniklemeyeyim diye ella aldim (sanirim olayin buradan sonra suyu cikti zaten) baktim yine ara ara pembe akinti geliyor o ilk testten bir 5-6 gun sonra herhalde bir predictoru daha ilk idrarimla kullandim ve yine negatif. Sonra uzun sure kahve akintim kesildi ama akintim devam etti (sarimsi) bir predictor daha aldim gunun rastgele bir saatinde yaptim negatif. Bu 3. Testti negatif cikan. Ve 1 haftadir bir kasik agrisi cekiyorum ve bu kasik agrisi gercekten gun gectikce artiyor ozellikle sol kasigim. Oksurdukce patliyor sanki, kucuk tuvalete ciktigimda ozellikle bugun acisina dayanamiyorum, cok ani agrilar giriyor elimde ne varsa birakiyorum.
gebelik-takibi.jpg

Cinsel iliski esnasinda belli pozisyonlarda sol taraf cok canimi yakiyor ve yine uyumaya calisirken bazi pozisyonlarda agriyor sizliyor. Bugun inanilmaz artti ve makatima vuruyor agri. 4-5 gun once bu agrinin basladigini hissettigim gibi aksam saati bir predictor daha yaptim ve o da negatifti. Bu belirtiler beni dis gebelikten suphelendiriyor bu yuzden annemle doktora gitmekten inanilmaz korkuyorum. Bugun de uzun sure idrara cikmayip aksam uzeri farkli bir markadan test deneyecegim (fortest veya clearblue) . O da negatif cikarsa yarin aksam doktora gidecegim. Ayrica gogus uclarim agirlikli olmak uzere 2-3 gundur de gogsum aciyor dokununca, ve kasik karin bolgem sismis durumda. Lutfen biraz aydinlatin beni.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Belirtiler enfeksiyon yaşadığınızı gösteriyor 4 tane testin de negatif çıkması kesin bilgiyi gösterir. Çok çok nadir durumlar da idrardan gebelik testleri yanlış sonuç verebiliyor ama 4 ayrı testinde yanlış olmasına imkan yok. Uzman bir doktora görünmenizi tavsiye ederim. Mevsim değişikliğinden dolayı üşütmüş ve iltihabik bir durum yaşıyor olabilirsiniz.

Belirtiler enfeksiyon yaşadığınızı gösteriyor 4 tane testin de negatif çıkması kesin bilgiyi gösterir. Çok çok nadir durumlar da idrardan gebelik testleri yanlış sonuç verebiliyor ama 4 ayrı testinde yanlış olmasına imkan yok. Uzman bir doktora görünmenizi tavsiye ederim. Mevsim değişikliğinden dolayı üşütmüş ve iltihabik bir durum yaşıyor olabilirsiniz.
Cok tesekkur ederim.

Geri