40 yaşından sonra hangi bölüm okunmalı

A

Asumane

Forum Okuru
40 yaşından sonra hangi bölüm okunmalı
40 yaşından sonra hangi bölüm okunmalı tavsiyeler

Merhaba arkadaşlar

39 yaşındayım hep üniversite okumak istemişimdir ama evlilik çoluk çocuk derken hiç fırsatım olmadı imkanım da olmadı ama şimdi çocuklar büyüdü eşimle yalnız kaldık bir sıkıntımız da yok çok şükür. Okumak istiyorum ama açık öğretim de okumak istiyorum öyle her gün okula gidemem zaten ne tavsiye edersiniz 40 ından sonra hangi bölümde okunmalı tavsiyeleriniz lütfen

Merhaba

Vallahi tatlım millet kırkından sonra doğuruyor senin kırkından sonra okuman gayet normal ve doğal .Seni tebrik ediyorum. Açıköğretimde hangi bölümde okumalıyım diyorsun, Bence bu kararı senin vermen lazım. Çünkü neye kabiliyetim var neyi seviyorsun yazmamışsın sözel mi sayısal mı ya da okumak istediğin bir bölüm var mıydı.

Kaldırmamış olsalar sana psikoloji oku derdim ama açıköğretimde psikoloji bölümünü açtılar halen açık mı bilmiyorum 2-3 üniversitenin açık bölümü var psikoloji olarak. Eğer öğrenci alıyorlarsa bir araştır bakalım onlara müracaat derim. Değilse açık öğretimde sosyoloji okumanı tavsiye ederim çalışma alanları da bayağı geniş.

Bilmiyorum bu alanlara ilgin var mı. Açıköğretimde işletme iktisat gibi bölümler okumanı pek tavsiye etmem . Bu bölümlerden çok fazla mezun var Çok da açıkçası iş alanları kısıtlı. Kırkından sonra anaokulu öğretmenliği yapabilir misin bilmiyorum orayı da tavsiye ederim. Senin sevdiğin şeyler nedir ilgi alanların nedir bilemediğim için çok daha fazla tavsiyede bulunamadım ama tek başına yapabileceğin bir meslek bölümü seçmeni tavsiye ederim.

40 yaşından sonra hangi bölüm okunmalı tavsiyeler

Merhaba arkadaşlar

39 yaşındayım hep üniversite okumak istemişimdir ama evlilik çoluk çocuk derken hiç fırsatım olmadı imkanım da olmadı ama şimdi çocuklar büyüdü eşimle yalnız kaldık bir sıkıntımız da yok çok şükür. Okumak istiyorum ama açık öğretim de okumak istiyorum öyle her gün okula gidemem zaten ne tavsiye edersiniz 40 ından sonra hangi bölümde okunmalı tavsiyeleriniz lütfen
süper ya okumanın yaşı yok zaten
şimdiki aklım olsaydı bende orta okul ve lise diploması alırdım çok güzel olurdu

Geri