5 aylık bebeğim sürekli huzursuz

D

Derya112233

Forum Okuru
5 aylık bebeğim sürekli huzursuz
5 aylık bebeğim sürekli huzursuz ne yapabilirim bebeğimin neyi var

Merhaba benim bebeğim 5 aylık ve 3 gündür hatta bir haftadadır diyebilirim çok huzursuz. Bir haftadır yüzü gülmüyor ağlıyor çok zor uyuyor uykuya çok zor geçiyor altına bakıyorum altı temiz karnı mı aç diyorum acaba biberonu bile almıyor . Çünkü karnı tok ne yapsam olmuyor .Bebeğimde bir huzursuzluk bir mutsuzluk var durup dururken böyle oldu çok neşeli çok gülerdi , Şimdi yüzü gülmüyor bebişimin ne yapacağımı şaşırdım vallahi bir iki gün daha devam ederse doktora gitmeyi düşünüyorum . Öyle bir rahatsızlığı da olduğunu zannetmiyorum. Çünkü bir şey yok gibi ama çok huzursuz ne yapabilirim Ne tavsiye edersiniz
 
SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Merhaba Derya

Baştan söyleyeyim tatlım sanırım bebeğinin hiçbir şeyi yok var ama öyle çok endişelenecek bir şey yok diyebilirim.

Biz anneler bebekler için biliyorum ki canımızı bile veririz onlar gülmüyor huzursuzsa bu bizim için dert olacaktır Çünkü onların her şeyini biz hissediyoruz sanırım erkekler bunları çok fazla hissetmiyorlardır diye düşünüyorum.

Tatlım büyük ihtimalle bebeğin diş çıkartacak bunun için huzursuzlardur.Keyfi yok hatta biraz ateş olabilir dişleri kaşınmaya başlayabilir. Dişlerinin kaşıntısı için ben herkese salatalık ve havuç öneriyorum sana da salatalık veya havuç öneriyorum dolapta soğutulmuş salatalık kabuğunu soymadan bebeğine var dişlerin iyi gelecektir. Bebeğin ısırmaya çalışacaktır soğuk salatalığı ve dişlerine iyi gelecektir aynı şeyi havuçla da yapabilirsin.

Büyük ihtimalle bebeğinin huzursuzluğu diş çıkartma dönemine girdiğinden olabilir. Ya da kabız olmuştur kakasını yapamıyordur ya da gaz vardır gazını çıkartamıyordur. Midesindeki gazdan bahsetmiyorum karnındaki bağırsaklarındaki gazdan bahsediyorum.

Ama benim tahminim büyük ihtimalle diş çıkartma dönemine girdiği için bebeklerde bu huzursuzluk yapar hafif ateş yapar uykuya zor geçerler uyumaları zor olur daha fazla ağlarlar. Bu dönemde dişlerine dediğim gibi kaşıntısına ve sızısına iyi gelecek salatalık ya da havuç kullanabilirsin.

Eğer kabızsa bunun için mamasının ya da ek gıdaların içine bir çay kaşığı zeytinyağı koyabilirsin ya da mamasını değiştirebilirsin ekstra probiyotik bulunan mamalar var onlardan alıp 1-2 hafta o mamayı kullanabilirsin.

Bebeğinde olabilecek şeyleri yazmaya çalıştım . Bunun dışında eğer huzursuzluğu ve ağlaması yani normalden fazla ağlaması devam ediyorsa ve bütün bunların dışındaysa mutlaka bir doktora götürmem de fayda var. Çünkü bu dediklerimi takip edip dikkat ettiğin halde bir faydası olmuyorsa başka bir rahatsızlığı olabilir.

İnşallah dediğim gibi sadece diş çıkartma dönemine girdiği için bunun huzursuzluğunu yaşıyordur. bütün bunları yaptığın halde geçmiyorsa ya da hafiflemiyorsa bir doktora git var ne fayda var.
 

Benzer İçerikler

Üst