55 Bin kişiye Avrupada Bedava Eğitim

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
55 Bin kişiye Avrupada Bedava Eğitim
55 Bin kişiye Avrupada Bedava Eğitim veriliyormuş bununda konusunu açar bilgi verirseniz ilgili arkadaşlarımıza yardımcı olabilirsiniz site yönetimi:)

Avrupada Bedava Eğitim

Avrupa Birliği (AB) Bakanı Egemen Bağış, 'Hayat Boyu Öğrenme ve Gençlik Programları' projesi kapsamında Conrad Otel'de medya yöneticileri ile kahvaltıda bir araya geldi. Türkiye'nin son yıllarda elde ettiği başarılardan bahseden Bağış, "Türkiye bu kazanımlarını elde ederken, Avrupa'da Türkiye'ye dil uzatan, Türkiye'nin içerisinde de var ama özellikle dışında Türkiye'nin bu sürecine takoz koymaya çalışan zihniyetler olduğunu görüyoruz. Onlara da diklenmeden, dik duruşumuzu sergiliyoruz. Anladıkları dilden gerekli mesajlarıveriyoruz" diye konuştu.

Avrupa'da dar vizyonlu siyasetçilerin engelleme çalışmalarına rağmen Türkiye'nin AB yolunda ilerlemeye devam ettiğini vurgulayan Bağış, "Papaza kızıp oruç bozmamak gerekiyor. Biz AB sürecinde attığımız reform adımlarını Avrupalılar için değil, kendi vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmek için gerçekleştiriyoruz. O çerçevede bu reformlara devam etmemiz lazım. Bu yıl 55 bin vatandaşımız AB üyesi ülkelere eğitim amaçlı gönderilecek. Bu tamamen AB fonları ile değil, yüzde 60-65'i AB fonlarıyla,yüzde 35-40'ı da bizim kendi ulusal fonlarımızla gerçekleşecek. Ama 55 bin kişinin vizyonu genişleyecek. Bu 55 bin kişi ülkeye döndükten sonra yaptıkları hizmetlerde çok farklı bir performans sergileyecekler. Bu da onların muhatap oldukları kişileri etkileyecek" dedi

Bağış, konuşmasının ardından 2006 yılında proje kapsamında İngiltere'de eğitim aldıktan sonra Türkiye'de işe başlayan bir aşçıya bakanlık rozetini taktı

Geri