6 aylık bebeğim de dilinde yara

H

Hadisexcvcvx

Forum Okuru
6 aylık bebeğim de dilinde yara
6 aylık bebeğim de dilinde yara nasıl geçer

Selam arkadaşlar
bebeğim 6 aylık bu gün dilinin ön tarafında sağında kırmızılık gördüm yara olmuş aft gibi ama pek de afta benzemiyor , emziğini değiştirdim acaba ondan mı olabilir dedim ama mümkün değil ,dilindeki yara için ne yapabilirim bitkisel doğal bir çözüm varmı , 6 aylık bebeğimi dilinde çıkan yarası için ne yapabilirim evde doktora gitmeden bitkisel doğal bebeğime zararı dokunmayan bir çözüm var mı

Merhaba Hadise

Bebekler de malum herşeyi kullanamayız tedavi için hatta bal bile 1 yaşından önce kullanmak sakıncalıdır. bebeklerin dilinde, ağzında zaman zaman bazı sebeplerden aft ve aft benzeri yaralar çıkabilir bunlar çeşitli sebeplere bağlıdır. Eğer bebekte antibiyotik kullanıldıysa aft çıkabilir ya da anne süt emzirirken meme başları yeterince hijyen değildir bunun için aft çıkma ihtimali vardır ya da bebeğin biberonları , emziği hijyen değildir ellerini çok ağzına götürür bebekler hijyen olmayan yerlere değmiş ve ağzına götürüş olabilir bir çok sebebi var. Öncelikle bebeğinizin kullandığı biberonlarını dezenekte ederek hijyen hale getirin bebeğinizin yüzün ve ellerini ağız çevresini mutlaka hijyenik olmasına temiz olmasına dikkat edin kullandığınız suları mutlaka kaynatın dilindeki yara için de karbonatlı su yapın ve dilinin üstüne sürün bunu uyurken yapabilirsiniz. Ağzında ve dilinde oluşan aft ve benzer yaralar 2-3 gün içerisinde gerilemiyorsa 6-7 gün içerisinde geçmiyorsa B12 vitamini, demir ve folik asit eksikliği nedeniyle ağız ve çevresinde yara oluşma ihtimali olacağından mutlaka doktora gitmenizi öneririm.

Geri