1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

6 aylık bebeğin beslenmesi nasıl olmalı?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

6 aylık bebeklerin uyku ve beslenme düzenlemelerini nasıl yapıyorsunuz saatlerıyle beraber belırtırmısınız.bebeğim anne sütüde alıyo

2. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    323
    Ödül Puanları:
    63
    Genellikledoktorların bu konudaki önerisi 5-6 aylık bebeklerin 2-2,5 saatte bir mama ile beslenmesi yada ek gıda tüketimindebulunmasından yana. Bebeklerde uyku düzeni oluşturmak annenin elindedirağlamasıyla bebek sizi kontrol etmemli siz ona söz geçirebilmelisiniz, sabahkahvaltıdan sonra saat 09.00 gibi uyutulan bebek öğlen kalkar ve altıtemizlenir doyurulup 1-2 saat oynadıktan sonra tekrar 2 saatlik bir uykusuolmalı akşam mamasından sonra ise saat 21.00 - 22.00 arası bebeğin uyutulmasıve bu düzenle büyütülmesi gerekir.

6 aylık bebeğin beslenmesi nasıl olmalı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 6 - 9 Aylık Bebeğin Beslenmesi

6 - 9 Aylık Bebeğin Beslenmesi

6aylık bebek menüsü 9 aylık bebek kahvaltısı 6 aylık menüsü 7 9aylık beslenmesi Kullanılacak Malzemeler Ek besinler 6 aylık bebek için örnek mönü 7 aylık bebek için örnek mönü 9 aylık bebek için örnek mönü Hazırlanma Şekli Yalnız anne sütü ile beslenen bebeklerde ek gıdalara en erken 4. aydan sonra başlanır. 4-6 ay arasında bebek yeterli kilo alıyorsa yalnız anne sütü ile beslemeye...
  2. 6 aylık bebek beslenmesi önerileri

6 aylık bebek beslenmesi önerileri

selam tecrübeli anneler bebeğim yaklaşık 6 aylık oldu bana 6 aylık bebek beslenmesi hakkında deneyim ve bilgilerinizi paylaşırmısınız ilk kez anne olduğu için çoğu konuda tecrübesizim bebişimi en iyi şekilde beslemek istiyorum bana bu konuda önerisi olan varsa sevinirim 6 aylık bebekler ne yer içer söylermisiniz
  3. 3-4 Aylık Bebek Beslenme Düzeni Nasıl Olmalıdır Anneler ve Anne Adaylarına

3-4 Aylık Bebek Beslenme Düzeni Nasıl Olmalıdır Anneler ve Anne Adaylarına

3-4 Aylık Bebek Beslenme Düzeni- 3-4 aylık bebeğin beslenmesi nasıl olur? 3-4 aylık bebek nasıl beslenmeli? Bebeğinizin beslenmesi gelişimi çok önemlidir. Onların gelişimine yararlı olacak her şeyi özenle ve titizlikle sizlerle paylaşacağımıza emin olabilirsiniz. Zaten zararlı olabilecek kullanmadığımız ya da uygulamadığımız hiç bir şeyi önermiyorum ben kesinlikle. Bu yazımızda da 3-4 aylık...
  4. 5-6 Aylık Bebeklerin Beslenmesine İlişkin Önemli Detaylar

5-6 Aylık Bebeklerin Beslenmesine İlişkin Önemli Detaylar

5-6 Aylık Bebeklerin Beslenmesi- Sevgili anne adayları bebek gelişimi beslenmesi konusundaki önerilerimiz ve paylaşımlarımıza devam ediyoruz. 0-2 aylık bebek beslenmesi, 3-4 aylık bebeğin beslenmesi konusunu sizlerle daha önce paylaşmıştık. Şimdi geldik 5-6 aylık bebeğin beslenme düzenine. Artık o zor günler geride kaldığını söylemek istiyorum. Artık bebeğiniz hem uyku düzenine ulaşmış hem ek...
  5. 7-8 Aylık Bebek Beslenmesi Nasıl Olur?

7-8 Aylık Bebek Beslenmesi Nasıl Olur?

7-8 Aylık Bebek Beslenmesi- Bebeğiniz artık ek gıda ile ilk kez karşılaşmış olan ayları atlatmıştır. Artık yoğurda meyve ve sebzelerin bir kısmına alışmış durumda bebeğiniz 5-6 aya göre daha iyi durumda alışmış olduğunu söyleyebiliriz bebeğiniz için. Ek gıdaya geçiş biraz zevkli heyecan verse de biraz zor geçmiş olabilir bazıları için. Bazı kurallara uyduğunuz sürece aslında bu zor süreci...
Etiketler:

Sayfayı Paylaş