6 yaşındaki kızımda takıntı problemi

• Konbuyu başlatan pervin toksoy
  • Başlangıç tarihi
P

pervin toksoy

Forum Okuru
6 yaşındaki kızımda takıntı problemi
Kızımda eşyalarına karşı bir takıntısı var eşyalarına biri dokunduğunda yerini biri değiştirdiğinde çok büyük tepkiler verip ağlamaya başlıyor sinirleniyor bağırıyor ne yapacağımı bilmiyorum. Örneğin elinde oyuncak bir telefon var yere düştü olağanüstü tepkiler verip defalarca aynı soruyu sorması beni çok endişelendiriyor anne kırıldımı bozuldumu bişey olmaz değil mi o an yanında kim varsa sürekli aynı soruyu soruyor kızım diyorum bana sorduysa kırıldıysa görürüz değilmi böyle bir durumda ne yapabilirim nasıl davranmam gerektiğini bilmiyorum

Merhaba, Obsesif kompulsif bozukluk (OKB), çocukların istenmeyen düşüncelere, duygulara ve korkulara sahip olmasına neden olan bir durumdur. Bunlara obsesyonlar denir ve çocukları endişeli hissettirebilirler. OKB, nörobiyolojik temelli bir bozukluktur.En az bir saat süren takıntı ve zorlamalarla karakterizedir. Bir çocuğun sürekli ve tekrar eden korkusu olabilir.Hiçbir laboratuar testi OKB yi tanımlayamaz, ancak bu bozukluk hakkında bir pedagog tan yada psikolog tan yardım alabilirsiniz.

Geri