7 günde hamilelik belirtileri nelerdir ?

T

TİTAN

Forum Okuru
7 günde hamilelik belirtileri nelerdir ?
7 Günde Hamilelik belirtileri
Hamileliğin İlk Belirtileri Hamilelik Dönemi Belirtileri İlk On Gün

7 günde hamilelik belirtileri olur mu ? Bebek sahibi olmak isteyen anne adayları ilk regl gecikmesi yaşamalarından itibaren sürekli kendilerinde belirti aramaya başlarlar. Yalnız unutulmaması gereken nokta herkeste gebelik belirtilerinin aynı olmayacağıdır. Kimisi bütün gebeliği bulantı içinde geçirirken kimisi hiç bulantı problemi yaşamaz. Bu konumuzda biz de hamileliğin 7 10 günde ilk belirtileri ve ilk 10 gün içinde genelde görülen belirtilerden bahsetmek istiyoruz sizlere...

7 GÜNDE HAMİLELİK BELİRTİLERİ.jpg

Beklenen adet tarihinde gecikme her zaman gebeliği göstermese ya da gebelik bulunmasına rağmen adet görülebilmesine karşın binlerce yıldır olduğu gibi hala gebeliğin en erken bulgusudur.

Hamileliğin ilk belirtileri adet gecikmesi, gerginlik, göğüslerde büyüme, halsizlik, vajen akıntısında artış, hassasiyet, bulantı, alkol ya da kahveden tiksinme, kusma ağızda metalik tat yiyeceklere ilginin değişmesi örneğin, bazı besinlere aşırı istek, yorgunluk, sık idrara gitme, duygusallaşma.

Bulantı
Sabahları daha belirgin olan bulantılar genelde günün ilerleyen saatlerinde hafifler ya da kaybolur.Bazı hastalarda beklenen adet gününden bile önce ortaya çıkabilir. Gebeliğin 10. haftasına kadar şiddeti artabilir. Büyük bölümünde daha sonra kaybolur. Gebelik hormonunun (Chorionic gonodotropin) düzeyindeki artışa bağlanmaktadır.

Fazla uyuma ihtiyacı
Genelde hamileliğin erken dönemlerinde ortaya çıkar. Çalışan hanımlar bunu daha iyi fark edebilir...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Adetime bir hafta var gecikme olmadan test yapdim dayanamadim ama negatif yumurtlamadan kac gun sonra acaba hamilelik idrarda cikar ? Yani bir hafta var adetime ben simdi kesin hamile degilmiyim bugun yaptigim testte gore ?

arkadaşlar adet oldum ve üzerinden 1 hafta geçti. Ama göğüslerimdeki şinkinlik çok az var acıma yok. Karnım şiş normalkinden biraz fazla . 2 gündürde baş dönmesi gibi değil ama değişik bişey midemde tam anlamıyla bulantı yok. Fakat ben dün antibiyotik hap kullandım bi tane boğazım ağrıdığı için .Acaba hamilemiyimdirki. Lütfen acil cevap bekliyorum.

merhaba ne olur acil cvp iki cocugum var ve daha cok kucukler kesinlikle gebe kalmak istemiyorum ama ben 2 hafta once ilk defa kadin dogum hapi kullanmaya basladim adetimin besinci gunu microgynona basladktan iki gun sonra alfoxil kullandim ama sadece birgun kullandim simdi kasiklarimda ve belimde hafif agrilar var gebe kalma ihtimalim varmi idrar testi yapsam cikarmi lutfen acil cvp bekliyorum

microgynon bnde adetimin besinci gunu kullandim iki gun snra ek biseyle KORUNMADAN iliskiye girdm hergun ayni saatte kullandm ilk ayimda ek bi yontem kullanmadm cok korktum agladm ama hap bittikten 4 gun sonra adet oldum microgynon gercekten iyi bir hap kullan bence iyi koruyor ve hicbir yanetki gormedm ben

Adetin gecikti ama bende hic bir belirti yok sadece arada çok çok nadir migdem bulanıyo aniden kalkinca basim donuyo özel bolgenin içinde kaşınma var kokuları algılama biliyorum normalde de hassas Burnum olmayan koku burnuma geliyor hamilemiyim inşallah degilimdir.

19 yaşındaym nişanlımla ilişkiye girdk içeri bosalmadı ama bi ihtimal korkuyoruz. mide bulantısı baş dönmesi halsizlik gibi belirtiler yok. hamile miyim

İçine bosalma digi sürece hamile kalmazsın çünkü bende nişanlı ken birlkde oldum snra sinda evlendikten snra her gün icime boşaldı 1 au snra hamile kaldım yani senin anliycan içine bosalma dan hamile kalmazsın

Geri