7 Ocak Günlük Burç Yorumları

  • Konbuyu başlatan PaSikA
  • Başlangıç tarihi
PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
7 Ocak Günlük Burç Yorumları
Sevgili Koçlar bugün, parasal konular gündeminizde baş sırayı almakta. Kazanma isteğinizin yoğunluğu iş bağlantıları kurmanızı sağlayabilir, sahip olma arzunuz yüksek olduğu için diğer günlere nazaran bugün, cebinizdeki paranızı riske atmaktan çekinebilirsiniz. Aslına bakarsak bu durum gayet yararlıdır, sağlam adımlar atmaya çalışmanız şu aralar oldukça gereklidir. Günlük enerjiler altında, dış dünyadaki bazı zorluklar veya birebir iş ilişkisinde bulunan insanların otoriter tavırları can sıkıcı olabilir. Kararlarınız engellenmeye çalışılabilir veya öyle durumlarla karşılaşırsınız direkt olmasa da, engellendiğinizi hissedebilirsiniz.

Bu durumların sabah itibariyle bilincinde olarak, güven duygunuza sahip çıkarak, çatışmak yerine, planlarınızı belirli bir çerçeve içinde uygulamaya devam etmeniz yerinde olacaktır. Hedeflerinizin, birilerinin kaprisleri nedeniyle bozulmasına mümkün olduğu kadar izin vermeyiniz. Fakat bunu yaparken ılımlı bir şekilde tavrınızı belli ederseniz stres altında kalmamış olursunuz. Günlü aktivite içinde konforlu bir hayat sürmek, duygusal yönden arzuladığınız ilişkiye sahip olmak ve mesleki açıdan da kendinizi huzurlu hissetmek isteği fazlasıyla yoğundur. Kimseye muhtaç olmamak için, daha hırslı bir çalışma arzusu sizi sarabilir. Finansal konularda adım atarken, dikkatli olmayı güvenliğinizi düşünmeyi ihmal etmeyiniz. Akşam saatlerinden itibaren yakın çevrenizle ilgilenmek ve yardımcı olmak ihtiyacı duyabilirsiniz.

--------

Sevgili Boğalar gün boyu burcunuzda ilerleyecek Ay gezegeni etkisi altında kendinize olan güveniniz gayet tamdır. Kimsenin sizi etkilemesi veya yönlendirmesi mümkün olmadığı gibi, sözleriniz ve davranışlarınızla isteklerinizin kabul edilmesini bekleyebilir, aksi takdirde yönetimi ele alarak bunu bizzat sağlamaya çalışabilirsiniz. Kendi yolunuzda ilerlemekten yanasınızdır. Aşk ise ancak sizin kafanızın içindeki kriterlere göre yaşanacak bir duygudur. Süreklilik ve güven vermeyen her şey zamanla size itici geldiği için yeni beraberliğinizde veya bundan sonrası adına herşeyi en baştan konuşmaya karar verebilirsiniz. Enerjiniz gayet olumlu ve fiziksel sağlığınız da gayet iyi durumda olacağı için, İsteklerinizin peşinden kararlı bir şekilde gidebilirsiniz. Görüntünüze özel bir önem verebilir, dış ortamlarda insanların dikkatini gayet kolaylıkla çekebilirsiniz.


Kimlik duygunuzun herkes tarafından onaylanması sizin için özel bir önem taşıyabilir. Günlük enerjiniz nedeniyle, diğer burçlar gibi sizler de, otorite konumundaki bazı kişilerin engellemeleriyle karşılaşabilirsiniz, fakat siz, izin vermedikçe birinin baskı kurması mümkün olmadığından pek büyük bir sorun çıkmadan bunu atlatabilirsiniz. Günlük enerjiler altında, kendinizi veya etrafınızdaki her şeyi keşif duygunuz yüksek olabilir. Rahat ortamlar, güzel ve huzur veren yerlerde bulunmak size keyif katabilir. Kontrol duygunuzu asla kaybetmeden görevlerinizin üstesinden kolaylıkla gelebilirsiniz. Selam verdiğiniz her kişi sizdeki aydınlığı ve pırıltıyı hissedebilir ve siz bugün görüştüğünüz insanlara ruhunuzdaki güzellikleri kolaylıkla yansıtabilirsiniz. Akşam saatlerinden itibaren iletişimsel konularda yakın çevrenizle olan irtibatınız daha fazla yoğunlaşabilir. Eviniz alanı içindeki huzur, bütün yorgunluklarınızın azalmasını sağlayabilir.

--------------------

Sevgili İkizler bugün, kendinizi toplumdan soyutlamak ihtiyacınız yoğun olabilir. Zevklerinizi yaşarken gizliliği tercih edebilirsiniz. Karşı cinsle de ilişkilerinizi gözlerden uzak tutma eğiliminiz fazla olacaktır. Karşınızdaki insanla birleşmek ve bütünleşmek, sınırsızca bir olmak istiyorsunuz. Gerçekleşmeyecek bir aşkın peşinden sürüklenmek size göre değil. Mantığınızı devrede tutma konusunda bugün zorlanabilirsiniz. Bastırılmış arzularınız bugün yüzeye çıkabilir. Ve bütün bunlar sizde yoğun bir enerjinin açığa çıkmasına neden olabilir. Bugün, bir dostunuzla, gizli kalması gereken bir mevzu üzerinde dertleşebilirsiniz. Öğrendikleriniz sizin için yeni bir adım anlamı taşıyabilir. Ve bugüne kadar düşündüğünüz bazı şeylerde yanıldığınızı düşünebilirsiniz. Aslında siz kimsenin bilmediği kadar dürüst bir insansınız. Kimseye arkadan sözünüz yok. Diğerleri gibi maske taşımadığınız için, ne varsa açıkça ortaya koyuyorsunuz.

Gerektiğinde belki birilerini kızdırıyorsunuz ama eğer içinizden o an bir şey söylemek geliyorsa bunu da gizlemek taraftarı değilsiniz. Fakat nedense bu durum, bazı kişilerce hep yanlış anlaşılıyor. Hoş bu durum pek umrunuzda değil. Onların ne söyleyeceğini ne düşündüğünü zaten tahmin edecek kadar zeki biriyim. Zaten çekememezlikleri bundan. Neden bu kadar akıllı diye içlerinden geçiriyor ama takdir etmek yerine böyle konuşup duruyorlar diye düşünebilirsiniz. Gün içinde, sakin ve özgüvenli tavırlarınızla sevdiğiniz tüm insanları yönlendirme gücünüz yüksek olacaktır. Bir etkinlik düzenleyebilir veya ne zamandır yapmayı düşündüğünüz bir iş için girişimde bulunabilirsiniz. Etkin enerjileriniz size kılavuzluk edecek ve dilediğiniz herşey için bir adım daha ileri gideceksiniz. Canlılık ve iyimserlik enerjinizle bulunduğunuz ortamları ısıtacak ve gücünüzü yeniden toplayacaksınız.

------------------

Sevgili Yengeçler bugün, sosyal hayatınızla birebir alakalı durumlarda kendinizi daha rahat ifade edebilecek durumdasınız. Yalnız günlük etkiler altında, dışarıdaki dünyanın zorunlulukları nedeniyle yorgunluk ve keyifsizlik hali oluşabilir. Fakat bu durum herhangi bir olumsuzluğa sebebiyet vermeyecektir veyahut siz bunu kolaylıkla aşabileceksiniz. Cömert sevgi dolu ve hoşgörülü bir tarzda iletişimden hoşlanacak ve aynı şekilde davranılmasını da bekleyeceksiniz. Sevdiğiniz kişiyle her konuda anlaşma sağlayabilir ve her ikiniz adına düşünebilirsiniz. Çevrenizi güzelleştirme, bulunduğunuz her yere barış ve sevgi getirmek gücünüz de yüksek olabilir.

Günlük enerjiler altında sahiplenme isteğiniz yoğun ve size ait herşeyi maddi ve manevi olsun, koruyacak kaybetmemek için her türlü esnekliği gösterebilirsiniz. İçinizdeki çocuksu yanınızın uyandığını hissedebilirsiniz. Olumsuz durumlarla mücadele edecek bir durumdasınız. Yani hiçbir şey keyfinizi kaçıramayacak diyebiliriz. Ruhen gayet dinginsiniz ve fiziksel anlamda da kendinizi iyi hissebilirsiniz. Gün içinde, kendinizi sağlıklı ve kontrollü bir şekilde ifade edebildiğiniz için, aynaya baktığınızda huzur ve güven duyabilirsiniz. Erotizm gücünüz yükselebilir. İlişkisi olanlar bugün duygularını sevdikleri kişiyle her anlamda paylaşmaktan hoşlanabilirler. Akşam saatlerinden itibaren dinlenme isteğiniz yükselebilir.

------------

Sevgili Aslanlar bugün, ödemek zorunda olduğunuz borçlarınızla alakalı konular odak noktanızı oluşturabilir. Ailenizden veya dışarıdan beklediğiniz destek tam anlamıyla sizi tatmin etmeyebilir veya sürekli giderleriniz nedeniyle kaygılar duyabilirsiniz. Yeni bir bütçe kontrolünün gerektiğini düşünebilirsiniz. Eskilerin tabiriyle alinin küllahı veliye misali bir haldir bu. Aslında tam anlamıyla halledilmiş bir şey yoktur ama en azından hiç yoktan iyidir diyerek bazı ödemelerinizi yapabilirsiniz. Kimi Aslanlar bugün, yanlış ortaklar nedeniyle kayıplar içine düşmekten korkabilir, sağlam temelli olmayan, işlerin bir gün mutlaka sorun oluşturabileceğini düşünerek oldukça dikkatli hareket gerektiğine karar verebilirsiniz. Bu durum herşeyi daha ciddi ve kurallar çerçevesinde yapmanız adına etkili olabilir.

Günlük enerjiler altında dışarıdaki dünyanın baskısı maddi anlamda fazlalaştığından, daha fazla gelir sahibi olmak adına kafanızın içinde bazı kararlar alabilirsiniz. Borsa, yatırımlar, muhasebe ve bankacılık sektöründe çalışanların hesap işlerinde dikkatli olmaları gereken bir gündür. Tam olarak emin olamadığınız yatırımlarda bulunmaktan sakınmalısınız. Günlük tempo içinde, ödemelerinizi tekrar kontrol edebilir ve eksik bir şey kalmaması için dikkat sarfedebilirsiniz. Bankalarla alakalı borçlarınıza öncelik tanımanız yerinde olacaktır. Sonradan sizi zorlayacak konularda risk almamaya özen gösteriniz. Bugün eşiniz kaynaklı parasal konularda sorunlar yaşanabilir. Sabah itibariyle her türlü hesabınızı tekrar gözden geçiriniz. Akşam saatlerinden itibaren, analiz gücünüzün artışıyla herşeyi daha net bir şekilde kafanızın içinde oturtabilirsiniz.


Sevgili Başaklar bugün, çekici, sosyal ve dost canlısı olduğunuz bir gün. Başka insanlar sizin sevgi dolu mizacınızı kolayca farkedebilirler. Bugün dikkat etmeniz gereken en önemli konu kendi ihtiyaçlarınızın da arkasında durmanızdır. Sırf barış ve uyum olsun diye isteklerinizden asla vazgeçmeyiniz. İlişkilerin değerini bilen siz, sevilmeye layık olduğunuzun da bilincinde olarak sizi kimsenin üzmesine izin vermeyiniz. Bugün, eşiniz veya sevdiğiniz kişi ile konforlu ortam yaratmak ve eğlenmek ihtiyacı duyabilirsiniz. Duygularınızı fazla vurguluyor oluşunuz bazı anlarda sorun olsa da siz değişmekten yana değilsiniz. Bugün moraliniz iyi, kendinize güvenmektesiniz.

Günlük enerjiler altında, kibarlığınız ve sempatik tavırlarınızla yakın çevrenizde uyum yaratmak isteyebilirsiniz. Düşünceli ve saygılı bir dost olmanın gereklerini yerine getirebilirsiniz. Arkadaşlarınızı arayabilir, hatırlarını sorabilirsiniz. Estetik, sanatsal ve kültürel ortamlarda bulunmak sizi keyiflendirebilir ve etrafınızın beğenisini kazanmak isteyebilirsiniz. Bugün değişkenliklerinizden eser yok. Kuruntularınızı kuşkularınızı bir dengede toplayarak tümüyle yok etmek isteyebilirsiniz. Duygusal açıdan sevdiğiniz insanı sahiplenme arzunuz büyük. Onun sizin için önemli bir yeri var. Ve onu kaybetmek sizin için en acı tecrübe olacağı için bazı konularda inadı bırakmanın gerekli olduğunu düşünebilirsiniz.

-------------

Sevgili Teraziler bugün, hedeflerinizin peşinden koşarken bazı tersliklerin sizi yolunuzdan döndürmesine aldırmadan, ileriye ve daima geleceğe doğru bakmanız yararlı olacaktır. Bazı durumlar kimi anlarda bezginleştirici olsa da, sizler mantık ve analiz gücünüzle her türlü güçlüğün altından kalkmasını bilirsiniz. Bugünkü enerjiler ise, otorite konumundaki kişilerin, üzerinizde baskı kurmasına ve size karşı muhalefette bulunmalarına neden olabilir. Bu durumda yapılması gereken moral duygunuzu ayakta tutarak mücadele etmek olmalıdır. İnandıklarınız ve sahip olduklarınızın elinizden kayıp gitmemesi ve yeni kazanımların sağlanması için her şeyden önce moral duygunuzun yüksek olması gerektiğini biliniz. Sizin dışınızda gelişen olaylar karşısında, elinizden bir şey gelmediğini hissettiğinizde doğal akışı takip ederek hoşgörülü bir şekilde beklemede kalmaya çalışmak yararlı olacaktır.

Günlük tempo içinde gönül ilişkinizden tutun da, sizi oluşturan değerlere kadar hiçbir şeyin zerresine dahi zarar gelmesine tahammülünüz yoktur. Maddi dünyanın tüm gereklerine sıkı sıkıya tutunabilirsiniz. Gün içinde kendinize baş başa kalabildiğiniz anlarda, bazı konular üzerinde düşünebilirsiniz. Örneğin evliyseniz eşinizin ailesiyle olan ilişkinizi gözden geçirebilir veya yakın çevrenizde bulunan insanları incelemeye çalışabilirsiniz. Akşam saatlerinden itibaren bütün bu geri çekiliş sona ererek, kendinizi dış dünyada güçlü bir şekilde ifade etmeye çalışabilirsiniz.

--------------------------------------------------

Sevgili Akrepler bugün, ciddi ilişkinizle alakalı konular gündeminiz oluşturabilir. Beraberliğinizi yakından ilgilendiren konularda otoriter bir tutum içinde olmanız kimi anlarda aranızda sorunlara yol açabilir. Siz kendi kurallarınızı dayatmaktan yana iken, o daha umarsız bir şekilde davranabilir. Kimi zaman da tam tersine siz aranızı düzeltmeye çalışırken, o buna yanaşmayabilir. Her şeyden önce bugürkü enerjilerin, birbiriniz üzerinde hakimiyet kurmanıza neden olacağını bilerek şimdiden önlem almanız ve gerektiği yerde sabit görüş yapınızı birbirinizle uyum yakalamak adına esnetmeniz faydalı olabilir. Birbirinize duyduğunuz güven olgusunu sorguladığınızda kendinizi rahat hissetmediğiniz anlarda, ilişkinizin kalitesi üzerine düşünürseniz olayları daha net gözlerle saptayabilirsiniz.

Gündelik temponuz içinde, iş hayatınızla ilgili konularda patronlarınızın üzerinizdeki otoriter tutumları nedeniyle canınız sıkılabilir. Sanki hayat iki taraftan da sıkıştırıyor gibidir. Bütün bunlar enerjilerin yarattığı olumsuz durumlardır. Dikkat etmeniz gereken konu çatışmak yerine, sorunlar varsa bunları masaya yatırmak ve gerekirse karşılıklı uzlaşı içinde çözmeye çalışmaktır. Bildiğiniz gibi Merkürün gölgeli günlerini yaşadığımız için, güvencenizi tam olarak sağlamadan yenilikte bulunmamanız gerektiğini bir kez daha hatırlatmak isterim. Akşam saatlerinden itibaren, parasal konularda desteğe ihtiyaç duyabilirsiniz.

-------------------------------

Sevgili Yaylar bugün, toplumsal hayatınızla alakalı konularda güven duygusu sizin için son derece önemlidir. İş hayatınızla ilgili mevzularda ise, iyi bir statüye sahip olmanın ne kadar önemli olduğunu hissedebilirsiniz. Gün içindeki evrensel enerjiler nedeniyle diğer burçlar gibi siz de, otorite konumundaki kişiler tarafından engellenmeye çalışabilirsiniz. Bu durum mesleki açıdan, sınırlandırılmışlık hissi yaratabilir. Öncelikle sakin olmaya çalışmalı ve gündelik temponuzun gereği olan işlerinizi her zamanki gibi kontrollü bir şekilde yapmalısınız. Bu enerjilerin, içinizde gerginlik yaratmasına ve bu yüzden işinizle ilgili konularda sizi yavaşlatmasına izin vermeyiniz.

Geleceğinizle ilgili girişimleriniz için en öncelikte değerlerinize sahip çıkmak gerektiğini ve şu anki iş pozisyonunuzdaki yoğunluğun yakın bir zamanda size artılar olarak döneceğinin bilinciyle sabretmeye çalışınız. Gerekli yerde gerekli adımlar atmak için konumunuzu korumalı ve bu sosyal çevrede yer almaya devam etmelisiniz. İleride bütün bunlara katlanmakla ne kadar doğru bir karar verdiğinizi anlayabilirsiniz. Günlük yaşamınızda sahip olduğunuz değerlere yakından baktığınızda kendinizi pek rahat hissetmesiniz de, sezgileriniz rehberiniz olacaktır. Birey olarak sosyal yaşamın neresindeyim veya ben böyle bir meslek yaşamıyla nereye kadar gidebilirim olgusu öne çıkabilir. Fakat bunların hepsi akşam saatlerindeki olumlu enerjilerinizin yaratacağı hoş hava içinde kaybolup gidecektir.


------------------------

Sevgili Oğlaklar bugün, şefkatli, sevecen, ve karşı cins tarafından beğenilmenizi sağlayan etkiler altındasınız. Mutlu olmak ve paylaşımda bulunmak ihtiyacınız güçlüdür. Romantizm, aşk konularında başarılı bir gün diyebiliriz. Üretken, sevgiyi büyüten ve koruyan özelliğinizle takdir edilebilirsiniz. Dünyadaki tüm güzelliklere şükretmenizi sağlayan enerjiler altında, çirkinlikleri görmezden gelmeye çalışabilirsiniz. Bugün kendinize olan düşkünlüğünüz artabilir. Ne kadar dürüst bir kişi olduğunuzu düşünebilirsiniz. Moralinizi yüksek tutmak istediğiniz bugün, canınızı sıkabilecek konulardan uzak durabilirsiniz.

Tek isteğiniz yaşamınızın kontrolünü ele geçirmek.Güvenliğine son derece önem veren bir insan olarak, akşam saatlerinde meydana gelecek olumlu enerjiler sayesinde, herşeye pembe gözlüklerle bakabilirsiniz. Yüzeysel ve kibirli davranışlar oluşursa kendinizi frenleyin ve enerjinizi en çok istediğiniz bir alana yönlendirerek güç ve kontrol sağlamaya çalışın.Titizlik gerektiren ve detayları daha rahatlıkla görebileceğiniz gün içinde, sağlam ve güvenilir yapınız nedeniyle bugün işinizle alakalı konularda da otorite konumundaki kişilerle aranızda hoş bir iletişim sağlanabilir. Daha önceden düşündüğünüz mevzular için, araştırmalarda bulunabilirsiniz. İsteklerinizle yapabilecekleriniz arasındaki dengeyi gayet iyi muhafaza edebilir ve hassas olduğunuz konuları gözden geçirme fırsatı bulabilirsiniz.


Sevgili Kovalar bugün, özellikle aileniz ve sevdiklerinizle olan ilişkinizde daha ılımlı hareket etmeniz faydalıdır. Liderliğinizi kabul etmeleri yönünde baskıda bulunmaya kalkışırsanız sorunlar baş gösterebilir. Kimi Kovalar sırf bu nedenle, her an patlamaya hazır bir görünüm sergileyebilirler. Dışarıdan size bakan insanlar bunu kolaylıkla fark edebilir. Bu durumda eşiniz, aileniz veya sevdiğiniz kişinin yoğun ilgisi sizi rahatlatabilir. Ne olursa olsun her zamanki gibi sakin ve sessiz bir şekilde sorunları çözmeye çalışmanız faydalıdır. Bunun tam tersi hareket ettiğiniz takdirde, çevreniz tarafından oldukça ters biri olarak görülebilirsiniz.


Aslına bakarsak bugün istediğiniz tek şey kendinizi güvende ve rahat hissetmek. Dış dünyadan uzak kalarak, biraz daha kendinizi incelemekten yanasınız. Evinizi korunduğunuz bir alan olarak gördüğünüz için, en ufak bir terslik çıkmaması için önlem almaya çalışmanız başkaları tarafından ters anlaşıldığı için bu durumlar oluşmaktadır. Oysaki onların varlığının sizi, bu dünyanın kötülüklerinden koruyan bir siper olduğunun gayet iyi bilincindesiniz. Evinizde veya sizi sevenlerle birlikteyken dışarıdaki kötülüklerin size veya onlara ulaşamayacağı yönünde bir inanca sahip olabilirsiniz. Doğal olarak bunu sürekli sağlamak için kimlik duygunuzu güçlü bir şekilde ifade etmeye çalışabilirsiniz. Akşam saatleri ise bu gerilimler azalmaya başlar ve kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz.

---------

Sevgili Balıklar bugün, görünenlerle yetinmeyip her şeyin gerisindeki gerçeklerle ilgilenmeyi, bilgi sahibi olmayı isteyebilirsiniz. Günlük aktiviteniz içinde eğitim hayatınız, yabancılarla olan görüşmeleriniz, yabancı ülke bağlantılı işlerinizde yoğunluk göze çarpabilir. Bazı durumlarda otorite konumundaki kişilerin engeli çıksa da siz bildiğiniz yolda yürümekten çekinmeyeceksiniz. Size ait doğruların üzerinde hiç kimsenin söz hakkı olmadığını bildiğinizden, bu düşünce doğrultusunda hareket etmeyi tercih edebilirsiniz. Ayrıca bugün yaşadığınız dünyanın soyut kavramlarına önem verebilirsiniz. Bu durum sizi kimi zamanlarda etkileyebilir ve oldukça şaşırtıcı bilgilere ulaşabilirsiniz.


Günlük aktivite içinde, yoğun duygularınız zengin bir iç alemine yol açabilir. Size ait herşeyi korumak, kollamak ve sahiplenmekten yanasınız. İçinizdeki kendinizle bütünleşmek ve kendinizle yüzleşmede bulunmak için favori bir gün olduğu gibi, yeni insanlar tanımak, onlarla irtibatta bulunmak ve yeni bir seyahate çıkmak için şimdiden program yapmak sizi keyiflendirebilir. Bütçenizi tekrar kontrol ederek, bu durumun ileride sorun açmayacağından eminseniz bu yönde bir adım atmanız moral duygunuzu yükseltici bir etki yaratabilir. Paranıza sahip çıkmanız gereken bugün, ödemeler yine baş planda yer alabilir. Parayla alakalı bir konuda yakın bir arkadaşınızla konuşabilir, bazı konularda destek isteyebilirsiniz.
 
Üst