1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  7 Türk fotoğrafçıdan ''Türkiye Kavşağı''

  Konu, 'Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Fransa Rennes Belediyesi tarafından “Kültürel Buluşma (Convergences Culturelles)” adı altında birkaç yıldır düzenlenen etkinliklerde bu yıl 7 Türk fotoğrafçı Türkiye fotoğraflarıyla yer alıyor.


  [​IMG]

  12 -15 Kasım 2007 tarihleri arasında Fransa’nın Rennes şehrinde kürasyonu Timurtaş Onan tarafından yapılacak olan “The Turkey Junction (Türkiye Kavşağı)” adlı sergide İzzet Keribar, Nadir Ede, Yusuf Tuvi, Sadık Demiröz, İbrahim Zaman, Haluk Uygur ve Timurtaş Onan yer alıyor.
  Her sanatçının 7 - 8 eseriyle katılacağı sergide 50 x 70 ebadında toplam 44 eser bulunacak.

  Eserler 3 tema üzerine yoğunlaşıyor. Şehrin metrosunda gerçekleşecek serginin 3 teması ise şöyle:

  Tema 1:

  Türkiye’den portreler: Kırsal ve kentli Türk insanından sıcak görüntüler…

  Tema 2:

  Türkiye’nin çeşitli ören yerleri ve doğa güzelliklerinden objektiflere yansıyanlar…

  Tema 3:

  Gelişen Türkiye: Sanayi, Eğitim, Turizm gibi Türkiye’nin yükselmekte olan değerleri…  Sergi küratörü Timurtaş Onan sergi hakkında şunları söylüyor:


  “Rennes şehrindeki Türkiye sergisini hazırlamak büyük bir sorumluluk istiyordu. Sanatçılarımızın tarzlarını belirgin kılmayı hedefledim. Hepsi Türk fotoğrafına hem eserleriyle hem de örnek kişilikleriyle katkıda bulunmuş özel insanlardır. Yurt içi ve yurt dışında birçok büyük başarıları var, fotoğraf ve sanat jürilerinde yer almış isimlerdir. Yıllar boyu Türkiye’nin bir çok köşesini bitip tükenmeyen bir heyecanla kültürel ve tarihsel açıdan belgelediler. Böyle bir şerefi bana verdikleri için Rennes Belediyesi’ne teşekkür ediyorum.”


  Sergideki eserleri kapsayan kitap Ayrıca Art Studio Yayıncılık tarafından yayımlanacak.

  Rennes Belediye Başkanı Edmond HERVE de etkinliği şöyle değerlendirdi:


  “Bu kentteki herkes, menşei, statüsü ve görevi ne olursa olsun, kardeşlik simgesi altına yerleştirilmiş bir yaşama sanatına katkıda bulunmaktadır.
  Mevcut fotoğraftaki, mesafeleri ortadan kaldırarak, uzakları yakın ederek, insanları anlayış ve hoşgörü çerçevesinde birbirine bağlayarak ve böylece kültürleri ve temel değerleri paylaşmaya davetiye çıkararak gösteren bu aracıdır.

  Bu açıdan özellikle, Anavatanı olan Milenyum Türkiye’sini, bir tarih zengini Türkiye’yi, dahası, halkının ve tüm diğerlerinin geleceği açısından yararlı toprakları ziyaret etmemiz için bizi davet eden Türk uyruklu fotoğraf sanatçısı Bay Timurtaş Onan’a teşekkür ediyorum.”
   
7 Türk fotoğrafçıdan ''Türkiye Kavşağı'' konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Türk Birliği Kuruluyor..Ama Türkiye Yok..

  Türk Birliği Kuruluyor..Ama Türkiye Yok..

  Orta Asya'daki Türk devletleri enerji potansiyellerini siyasi güce dönüştürmek için Avrupa Birliği benzeri bir yapılanma için çalışıyor. Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev öncülüğünde sürdürülen çalışmalar kapsamında kurulacak birlikte, Türkmenistan, Kırgızistan, Tacikistan ve Azerbaycan'ın yer almasına kesin gözüyle bakılırken " Orta Asya'nın İsviçre'si" olmaya çalışan...
 2. TÜrk BayraĞi,bayrakli Arkaplanve TÜrkİ Bayraklar

  TÜrk BayraĞi,bayrakli Arkaplanve TÜrkİ Bayraklar

  turk bayragi duvar kagidi bayraklar
 3. Türk FotoğrafçıLarının çektiği en iyi gökyüzü fotoğrafları

  Türk FotoğrafçıLarının çektiği en iyi gökyüzü fotoğrafları

  ünlü fotoğrafçıların isimleri ünlü fotoğrafçıların fotoğrafları türk isimleri fotoğrafçılarımız dünyaca
 4. Türk sineması türkiye gerçeğini anlatacak

  Türk sineması türkiye gerçeğini anlatacak

  yılmaz çetinkaya tarot medyum yılmaz çetinkaya medyum yilmaz cetinkaya dualar Sevgili melekler, Meraklılarına bu yıl Türk sinemasında neler olacak. Görünen o ki bu yıl da sinemalar gişe rekorları kıracak. Sinema dünyası kriz dinlemiyor. Şimdiden 32 film vizyona hazır. Sinemacılar, bu yıl öne çıkan işsizlik, suç, vicdan azabı, aşk, aile dramları, yolculuk, yoksul insan, yalnızlık,...

Sayfayı Paylaş