70 Milyar Hasene Kazandıran Dua

Uzman SühaN

Administrator
70 Milyar Hasene Kazandıran Dua
sevap kazandıran dualar,hayır kazandıran dualar,her gün okunması gereken dualar,günahları silen dualar hakkında bilgiler

İbni Abbas Radiyallahuanh Hazretlerinden rivayet ediliyor. Allahü Teala buyuruyor. Hadisin geldiği kaynak; Hakimi Tırmizi, çok büyük bir zat olan bu kişi meşhur olan Tırmizi değil bu. O meşhur Tırmizi’den de evvel veya muassır olan Hakimi Tırmizi, büyük muhaddis ve veli. Şahı Nakşibendi Hazretleri 30 sene onun ruhaniyetinden terbiye oldum buyuruyor. Bu zatın kitabında geçiyor. Bu hadis sahihtir. Bu kişi de büyük bir muhaddis zaten. Meşhur Tırmizi gibi. Bir kimse namazın arkasından Ayetel kürsi’yi okumadan evvel bu duayı okursa dünya bilgisayarlarıyla bile hesap edilemeyecek bir hasene elde eder.

d.jpg

Unutmayalım dünyada para geçtiği gibi ki sayılı günler için. Ahirette de hasene lazım bize sonsuzluk için…..” Dua hakkında söyledikleri bu mealde, Allah razı olsun.
Namazlardan sonra, Ayetü’l kürsi’den önce okunan, gece-gündüzün her saatinde Sur’a üfleyinceye kadar 70 milyar hasene yazdıran duanın latincesi:

Her Saat 70 Milyar Hasene Kazandıran Duanın Latincesi:
Allahümme inni ükaddimü ileyke beyne yedey külli nefesin velem hatin ve tarfetin yatrifü biha ehlüssemavati ve ehlül arzi ve külli şey’in hüve fi ı’lmike kainün ev kadkane.Ükaddimü ileyke beyne yedey zalike küllih.

Her Saat 70 Milyar Hasene Kazandıran Dusının Latince Okunuşunu arapça okumakda zorluk çekenleri için yayınladık fakat sizi şu hususda uyarıyoruz:
Yeni yazı dediğimiz bugün kullanmakta olduğumuz latin harfleriyle Kur’an’ı doğru okumak mümkün değildir. Çünkü Kurân harflerinin birçoğunun karşılığı yeni yazıda mevcut değildir. Mesela: Zal, (üç noktalı) Se, Ha, Hı, Dât, Tı, Zı, Ayın, Hemze gibi harflerin ve uzatma işaretlerinin karşılıkları yoktur. Onun için her müslümanın Kurân’ı doğru okuyabilmesi için Kurân harfleriyle Kurân-ı Kerim okumasını öğrenmelidir. Kurân-ı Kerim okumanın çok büyük sevabı vardır. Bu ise ancak Kurân’ı, kendi harfleriyle öğrenip okumakla mümkün olacaktır.

Her Saat 70 Milyar Hasene Kazandıran Duanın Türkçe Meali:
(”Allah’ım! Ben sana her nefes , her an ve saniye ,gök ve yer ehlinin her göz açıp kapayışından ve ilminde olacağını bilip de,şu anda mevcut olan ,istikbalde mevcut olacak veya evvelce geçmiş olan herşeyden evvel Ayetü’l-kürsi’yi takdim ediyorum ” )

Duayı okuduktan sonra Ayetü’l kürsiy’yi sonuna kadar okursa, gece ve gündüzün her saatinde, o kulumdan bana 70 milyar hasene yükselir ve Sur’a üfleyinceye kadar melekler onun sevabını yazmakla meşgul olurlar.

Okunma sırası; Önce besmele çekilir Ayetel kürsi duası okunur, sonra tekrar besmele çekilip Ayetel Kürsi okunur.

NOT: Ayetel Kürsi duası diğer ibadetlerde de yapılır. Bu hadis Ayetel Kürsi hakkında ama bu Ayetel kürsi duasından sonra Fatiha, Kelimeyi Tevhid de okunabilir. Yani okuduğunuzun o duayla beraber manasını düşündüğünüzde ne kadar hasene kazanacağınızı bir düşünün.

Geri