gebe
 1. BEYZA21

  BEYZA21 Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  14.234
  Beğenilen Mesajlar:
  2.180
  Ödül Puanları:
  113

  70 Milyar Hasene Kazandıran Dua

  Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

  sevap kazandıran dualar,hayır kazandıran dualar,her gün okunması gereken dualar,günahları silen dualar hakkında bilgiler
  İbni Abbas Radiyallahuanh Hazretlerinden rivayet ediliyor. Allahü Teala buyuruyor. Hadisin geldiği kaynak; Hakimi Tırmizi, çok büyük bir zat olan bu kişi meşhur olan Tırmizi değil bu. O meşhur Tırmizi’den de evvel veya muassır olan Hakimi Tırmizi, büyük muhaddis ve veli. Şahı Nakşibendi Hazretleri 30 sene onun ruhaniyetinden terbiye oldum buyuruyor. Bu zatın kitabında geçiyor. Bu hadis sahihtir. Bu kişi de büyük bir muhaddis zaten. Meşhur Tırmizi gibi. Bir kimse namazın arkasından Ayetel kürsi’yi okumadan evvel bu duayı okursa dünya bilgisayarlarıyla bile hesap edilemeyecek bir hasene elde eder.


  < Konu Resmi..>  Unutmayalım dünyada para geçtiği gibi ki sayılı günler için. Ahirette de hasene lazım bize sonsuzluk için…..” Dua hakkında söyledikleri bu mealde, Allah razı olsun.
  Namazlardan sonra, Ayetü’l kürsi’den önce okunan, gece-gündüzün her saatinde Sur’a üfleyinceye kadar 70 milyar hasene yazdıran duanın latincesi:


  Her Saat 70 Milyar Hasene Kazandıran Duanın Latincesi: Allahümme inni ükaddimü ileyke beyne yedey külli nefesin velem hatin ve tarfetin yatrifü biha ehlüssemavati ve ehlül arzi ve külli şey’in hüve fi ı’lmike kainün ev kadkane.Ükaddimü ileyke beyne yedey zalike küllih.

  Her Saat 70 Milyar Hasene Kazandıran Dusının Latince Okunuşunu arapça okumakda zorluk çekenleri için yayınladık fakat sizi şu hususda uyarıyoruz:
  Yeni yazı dediğimiz bugün kullanmakta olduğumuz latin harfleriyle Kur’an’ı doğru okumak mümkün değildir. Çünkü Kurân harflerinin birçoğunun karşılığı yeni yazıda mevcut değildir. Mesela: Zal, (üç noktalı) Se, Ha, Hı, Dât, Tı, Zı, Ayın, Hemze gibi harflerin ve uzatma işaretlerinin karşılıkları yoktur. Onun için her müslümanın Kurân’ı doğru okuyabilmesi için Kurân harfleriyle Kurân-ı Kerim okumasını öğrenmelidir. Kurân-ı Kerim okumanın çok büyük sevabı vardır. Bu ise ancak Kurân’ı, kendi harfleriyle öğrenip okumakla mümkün olacaktır.

  Her Saat 70 Milyar Hasene Kazandıran Duanın Türkçe Meali:
  (”Allah’ım! Ben sana her nefes , her an ve saniye ,gök ve yer ehlinin her göz açıp kapayışından ve ilminde olacağını bilip de,şu anda mevcut olan ,istikbalde mevcut olacak veya evvelce geçmiş olan herşeyden evvel Ayetü’l-kürsi’yi takdim ediyorum ” )

  Duayı okuduktan sonra Ayetü’l kürsiy’yi sonuna kadar okursa, gece ve gündüzün her saatinde, o kulumdan bana 70 milyar hasene yükselir ve Sur’a üfleyinceye kadar melekler onun sevabını yazmakla meşgul olurlar.

  Okunma sırası; Önce besmele çekilir Ayetel kürsi duası okunur, sonra tekrar besmele çekilip Ayetel Kürsi okunur.

  NOT: Ayetel Kürsi duası diğer ibadetlerde de yapılır. Bu hadis Ayetel Kürsi hakkında ama bu Ayetel kürsi duasından sonra Fatiha, Kelimeyi Tevhid de okunabilir. Yani okuduğunuzun o duayla beraber manasını düşündüğünüzde ne kadar hasene kazanacağınızı bir düşünün.

   
70 Milyar Hasene Kazandıran Dua konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. 70'ler

  70'ler

  Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
 2. 70 bin meleğin size dua etmesini ister misiniz?

  70 bin meleğin size dua etmesini ister misiniz?

  70 BİN MELEĞİN SİZE DUA ETMESİNİ İSTER MİSİNİZ? Malik bin Yesar’dan rivayet edildiğine göre Resulullah(sav) şöyle buyurdu: “Her kim sabahladığında üç kere: “Eûzu billahis semiyyil aliymi mineşşeytanirracim (Kovulmuş şeytanın şerrinden hakkıyla işiten ve her şeyi bilen ALLAH’a sığınırım).” Dedikten sonra Haşr suresinin sonundan üç ayet okursa, ALLAHü Teâlâ o kişiye akşama kadar duâ etmek...
 3. En Çok Kazandıran Meslekler

  En Çok Kazandıran Meslekler

  en çok kazandıran işler en çok kazandıran mühendislik kazanan mühendisler marmara bölgesinde insanlar hangi mesleklerle uğraşıyor yaşadığımız çevrede insanlar hangi mesleklerle uğraşıyor En Çok Kazandıran Meslekler Ülkemizin istihdam ve geleceği konusunda ciddi bir planlama yapılamaması yüzünden yüzbinlerce üniversiteli, mezuniyet sonrası iş bulamıyor. Uzmanlar, adayların tercihlerinde...
 4. Para kazandıran facebook uygulaması

  Para kazandıran facebook uygulaması

  Süper bir uygulama! ister sayfanızı beğendirtin, isterseniz kazandığınız parayı 30 tl ye ulaşınca nakit olarak alın. Ref. link: Liked Win! linke tıklayıp face uygulamasına izin veriyorsunuz, her beğendiğiniz sayfa puanına göre puan yada para kazanıyorsunuz mesela ben beğenmeye yeni başladım, şu an 653 kredim var TL karşılığı 0.65 TLyapıyor :yahoo:
 5. 70 Melegin Âmin Dediği Dua

  70 Melegin Âmin Dediği Dua

  70 meleğin amin dediği duayla ilgili hadis,70 meleğin amin dediği duanın latince okunuşu,70 meleğin amin dediği duanın türkçe duası hakkında bilgiler Rivayetlere göre 70 Melegin “Âmin” Dediği Duayı sizlerle paylaşıyoruz. Ama daha öncesinde kısa ve önemli bir detayı hatırlatmak isteriz; Bu dua gerçekten çok ama çok önemli bir dua! Dünya ve ahiret’de Cenab-ı Allah’tan iyilikler,afff veafiyet...

Sayfayı Paylaş