8 aylık bebek neler yapar

B

Bengü>

Forum Okuru
8 aylık bebek neler yapar
8 aylık bebek neler yapar gelişimi nasıl olmalıdır

Merhaba

Bebeğim 8 aylık gelişiminin normal olup olmadığını bilmek istiyorum . Bunun için de araştırıyorum okuyorum buraya da yazmak istedim. 8 aylık bebeğin gelişimi nasıl olmalıdır. 8 aylık bebek neler yapabilir neler yapamaz hangi hareketleri yapabilir davranışları nasıl olmalıdır. 8 aylık bebek gelişimi kısaca nasıl olmalıdır. Bilgi verirseniz memnun olurum. Teşekkür ederim

Merhaba

8 aylık bebek ayakta tutulduğu zaman ayaklarının üzerinde birazcık duruyor ve ağırlığını veriyor olmalıdı. Bir nesneyi bir eliyle aldığı zaman diğer eline de geçirebilmesi lazımdır . Bir sese yöneliyor olması lazımdır. Elinden oyuncağını aldığınızda vermemek için direnir, ya da ulaşamayacağı bir oyuncağı almak için çaba sarf eder. Baş parmağı ile işaret parmağı ile küçük nesneleri tutabilir. Karnının üzerinde dururken oturur duruma geçebilir . Çok anlaşılır olmasa da anne baba diyebilir, bir oyuncağını arayıp avucunun içine alabilmelidir .Bir yere tutunarak ayakta durabilir çok fazla yapamazsa da oturur durumdayken bir yere tutunarak ayağa kalkabilir , ce ce oyunu oynayabilir.

Yukarıda yazdığım gelişimsel davranışları bebeğiniz yapabilir ama bunların birkaçını yapamıyor diye gelişiminde gerilik var diye algılamayın bunların daha fazlasını da yapabilir daha ağzını da yapabilir yazdığım şeyler ortalama gelişim davranışlarıdır . Merak etmeyin zaman içerisinde hepsini yapacaktır

Geri