8 bardak suyunuzu mutlaka için

MEÇHUL

Daimi Üye
Üye
8 bardak suyunuzu mutlaka için
Ben bana göre fazla olan kilolarımdan kurtulmak için diyetisyene başvurdum.Diyetisyenim bana gerekli olan diyeti verdi.Diyetim de günde 8 bardak duyum var.Mutlaka günlük 8 bardak suyumu içiyorum.Yemek yesem de yemesem de mutlaka içmem gerekiyor.Artık kendime şart koştum 8 bardak suyu içmeden günümü tamamlamıyorum:DNormal de 4-5 bardak anca içerdim.Ama diyetisyenimin dediğine göre günde 8 bardak su idealmiş.Sabahları kahvaltıya başlamadan önce 2 su bardağı su içiyorum.Diğer sularımı da her öğün başında birer bardak içiyorum.Yatarkende 2 su bardak duyumu içip yatıyorum:):):)

8-bardak-su-7578.jpg

Hücreleri besleyen, böbrekleri temizleyen, vücut ısısı ve tansiyonu düzenleyen, sindirime yardımcı olan su az tüketildiğinde “ritm” bozuluyor. Bu konuda doktor tavsiyeleri şöyle: Günde 8 bardak su için... Yüksek proteinli gıdalar alıyor, ağır sporlar yapıyorsanız daha çok tüketin... Vücut, kola ve benzeri içeceklerin asidini azaltmak için daha fazla su harcar… Özellikle yaşlılık, gebelik ve bebeklik-çocukluk dönemlerinde su tüketimi artırılmalıdır.

Geri