1. MEÇHUL

  MEÇHUL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  18 Ekim 2008
  Mesajlar:
  7.813
  Beğenilen Mesajlar:
  65
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  şehr-i MEÇHUL

  8 büyük güzellik hatası!

  Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

  dar alınlılar için saç modelleri Dıştan çekilen dudak kalemi, patlamak üzere olan sivilcenin sıkılması, abartılı göz makyajı... Bunlar sıklıkla yapılan güzellik hatalarından sadece bazıları....

  Modası geçen ve kadını güzelleştirmekten çok , çirkinleştiren bu hatalardan kurtulmanın artık zamanı geldi galiba!...

  < Konu Resmi..>

  Saçlarını kesme!... < Konu Resmi..>  Saçlarına bir türlü şekil veremediğinden şikayetçisin. Bir gün kafan bozuluyor ve alıyorsun makası eline. Biraz daha biraz daha derken, bir de bakıyorsun saçlar uçmuş gitmiş!

  Bu durumda: Ya son derece cool bir tavırla arkadaşlarına "Aaaa! Bu saç şekli şimdi çok moda, yoksa haberiniz yok mu?" diyeceksin ya da uzuuuun bir süre nereye gidersen git, şapkayla dolaşacaksın....

  Ne yapmalısın? Kuaföre gitmeme konusunda ısrarlıysan, o zaman bir arkadaşından yardım al. Saçların düzse ve arkadaşına güveniyorsan bunu deneyebilirsin. Ama sakın saçlarına şekil verdirmeye falan kalkma!

  Parlak kırmızı ruj sürme!
  < Konu Resmi..>  Biliyoruz, kırmızı ruj gerçekten çok seksi! Ama eğer dişlerin yeterince çarpıcı değilse seksi olmak bir yana çok itici görünebilirsin.

  Ne yapmalısın? İlla kırmızı ruj kullanmak istiyorsan, biraz daha soft tonlarını denemelisin.

  Şeftaliye yakın açık kırmızılar, uygun göz makyajıyla çok iyi gider.

  Sivilcelerini sıkma!
  < Konu Resmi..>


  Şimdi bunu yapmamak mümkün mü? Günlerdir beklediğin partinin sabahında, bir bakıyorsun çenende kocaman bir sivilce! İçinden ona öldürücü bir darbe indirmek geliyor. Hem de tırnaklarınla. Sonra bu masum sivilce, koca bir canavara dönüşüyor ve yüzünün tamamını kaplıyor. Şimdi git bakalım partiye!..

  Ne yapmalısın? Sivilcenin üzerine limonla karıştırılmış talk pudrası sür ve akşama kadar beklet. Böylece sivilcenin daha fazla büyümesini engellemiş olursun.

  Dudak kalemi kullanma!
  < Konu Resmi..>  Eğer canın Seren Serengil'e benzemek istiyorsa, o başka! Ama normal şartlarda dudak kalemi kullanman, hele ki onu dudaklarından taşırarak daha dolgun göstermeye çalışman en büyük hatalardan biri. Hem çok yapay görünüyor, hem de kesinlikle amaca hizmet etmiyor.

  Ne yapmalısın? Dudakları daha dolgun göstermenin en kestirme ve en doğal yolu, parlak ve açık renk ruj kullanmak! Açık renkler, yüzeyi daha büyük göstereceğinden, istediğin efekti yakalayabilirsin.

  Nasırlarını jiletle alma!

  < Konu Resmi..>


  Bazen yanlış ayakkabı giymek yüzünden istenmeyen nasırlar oluşabilir ayakta. Ama bunun çözümü kesinlikle onları jiletle almak değil. Bu hem çok tehlikeli, hem de bir süre sonra yeniden oluşabilme olasılığı var.

  Ne yapmalısın? Eğer düzenli olarak pedikür yaparsan, ayaklarında nasır oluşma olasılığını en aza indirirsin.

  Oluşmuş nasırların ise mutlaka tedavisi yapılması gerek. Bunun için, eczanelerde bulabileceğin nasır bantlarından yararlanabilirsin.

  Kaküllerini fazla uzatma!

  < Konu Resmi..>


  Şu sıralar uzun kaküller çok moda. Ama bu fazlasıyla işlevsiz. Hem bütün yüzünü kapatıyor, hem de şeklini uzun süre muhafaza etmek imkansız olduğundan, sürekli elinin saçında olması gerekiyor. Üstelik minyon yüzlü ve dar alınlılarda hiç güzel durmuyor.

  Ne yapmalısın? Her şeyden önce uzun kakülü, geniş bir alına sahipsen denemelisin. Aksi taktirde, yüzün olduğundan daha da küçük görünecektir. Şeklini muhafaza etmek içinse, köpükten faydalanabilirsin.

  Bunun için önce kaküllerini iyice köpükle. Ardından büyük bir fırça yardımıyla içe doğru kıvırarak fönle. Böylece saatler boyu dayanabilen kaküllere sahip olursun.

  Uzun tırnaktan vazgeç!

  < Konu Resmi..>


  Uzun tırnak modası 80'lerde kaldı. O zamanlar tırnaklar olabildiğince uzatılır, üzerine de kırmızı oje sürülürdü. Eh, artık sene 2008! Yani artık bu moda çok çok çok "out"! Ne yapmalısın? Tırnak uzatma fikrinden vazgeç. Tırnaklarını kes ve küt olarak törpüle. Üzerine de istediğin renk ojenden sür.

  Göz makyajını abartma!

  < Konu Resmi..>


  Biliyoruz vampirella gözler şu sıralar çok moda. Ama bu, ancak profesyonel ellerden çıktığında güzel görünüyor. Makyaj yapmayı sevmiyorsan ve göz makyajının nasıl yapılacağına dair bir fikrin yoksa bundan vazgeç.

  Ne yapmalısın? Sadece göz rengine uygun bir kalemle gözlerini çerçevelendir ve aynı renkte bir maskara kullan.   
8 büyük güzellik hatası! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kim'in büyük hatası

  Kim'in büyük hatası

  Kim'in büyük hatası Tarih yazdı yazısını Mustafa Kemal deha'sı, Uzun bir tarih sonrası Kurtuluş Savaşı yaşanıyor Halkın çorbası yoktu hastasına Anadolda yoklukta Anadola yüklendi kara düşman nerde varsa dünyada Kızlar bayrak işledi düşmanla çarpışan yavukluya Dua'sındaydı yiğidi hayatını verirken kızıl kurşuna, At arabaları kağnı devri yokluk dizboyu Vatanda Her düzeyde kılıkla...
 2. Güzelliğin 8 düşmanı

  Güzelliğin 8 düşmanı

  Güzelliğinizin düşmanlarını tanıyın ve güzelliğinizi gölgelemekten kaçının. Bu düşmanları açıklıyor ve etkili çözüm önerilerini sunuyoruz. Neden yapılmamalı: Birçok uzman ve doktor, tırnak etlerini koparmanın, şeytan tırnaklarına ve o bölgede enfeksiyonlara neden olduğunu savunuyor. Öneri: Tırnak etlerinizi nemlendirerek, yumuşak tutmaya özen gösterin. Böylece onları koparmaya gerek...
 3. İspanyol donanmasının büyük hatası

  İspanyol donanmasının büyük hatası

  Eksiksiz Bir Donanma Kuzeye Hareket Eder 1588 İspanyol Donanması "En koyu Katolik kral" olarak bilinen İspanya kralı II. Philip'in İngiltere'yi işgal etmek için bir donanma oluşturmasının son derece mantıklı nedenleri vardı. İngiltere bir Protestan ülkesiydi ve Henry'ye papa tarafından "İnancın Savunucusu" unvanı verilmişti. Politik açıdan İngiltere kolonileşmede ve...
 4. 10 Büyük Giyim Hatası

  10 Büyük Giyim Hatası

  Evden çıkarken son kez aynaya baktığınızda çok şık olduğunuzu düşünüyor olabilirsiniz, peki gerçekten öyle mi.. Evet taytlar birkaç sezondur çok moda ama eğer bacaklarına yeterince güvenmiyorsanız, asla taytı tek başına giymeyin. Uzun tunikler ve topuklu çizmelerle çok daha çekici görüneceğiniz kesin! Sadece tayt giymek Evet taytlar birkaç sezondur çok moda ama eğer bacaklarına...
 5. Kavak Yelleri'nde büyük mantık hatası

  Kavak Yelleri'nde büyük mantık hatası

  kavak yelleri, mantık hatası, aslı, aslı mahkeme, kavak yelleri son bölüm, Son dönemlerin en çok tutulan gençlik dizilerinden biri olan Kavak Yelleri dizisinde büyük bir mantık hatası yapılmış Melek'lerim. Dziye göre 14 yaşında üniversiteye girilebiliyor. Nasıl mı; onuda dizi senaristlerine sormalı diyor ve haberin devamını sunuyoruz :D:D Kanal D'nin gençlik dizisi Kavak Yelleri'nde...

Sayfayı Paylaş