1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  8.ci sınıf SBS sınav sonuçları

  Konu, 'Eğitim Şart' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  8ci sınıf sbs sonuçları 7 ci sınıf sbs sonuçları 6 cı 8 ci 8ci soruları 8.ci sınıf SBS sınav sonuçları açıklandı.Birçok öğrencinin kaderini belli eden sonuçlar hakkında yapılan haberin detaylarına sizler için geçiyorum
  < Konu Resmi..>

  Fen, Anadolu, sosyal bilimler ve diğer bazı meslek liselerine öğrenci yerleştirmek amacıyla yapılan ve ilköğretim 8. sınıf öğrencilerinin girdiği Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçları açıklandı.  Sınav sonucuyla birlikte SBS'nin de katılarak hesaplandığı Ortaöğretim Yerleştirme Puanları (OYP) da duyuruluyor.


  ADAYLAR YARINDAN İTİBAREN TERCİH BAŞVURUSU YAPABİLECEK Fen, Anadolu, sosyal bilimler ve diğer bazı meslek liselerine öğrenci yerleştirmek amacıyla yapılan ilköğretim 8. sınıf öğrencilerinin Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçlarına göre adayların tercih başvurusu yarından itibaren alınacak.

  Sınavı kazanan adaylar tercih işlemlerini tamamladıktan sonra herhangi bir ilköğretim okulundan tercih başvurusu yapabilecekler. Tercih işlemlerine ilişkin kılavuz, MEB'in M.E.B Ortaöğretime Geçiş Sistemi adresli internet sitesinde yayımlanacak.

  Yerleştirme sisteminde yapılan yeni düzenlemeyle bu yıldan itibaren adaylardan ikinci kez tercih alınacak, ayrıca yedek liste uygulaması yapılacak.

  MEB'den yapılan açıklamaya göre, sınavı kazanan adayların 1. yerleştirme tercih başvuruları yarından itibaren 20 Temmuza kadar alınacak. Adaylar en fazla 12 tercih başvurusunda bulunabilecek.
  1. yerleştirme sonuçları 26 Temmuz 2010 tarihinde açıklanacak. Sonuçlara göre kayıtlar 26 Temmuz-4 Ağustos 2010 tarihleri arasında yapılacak. Bu kayıtlar sonrası boş kalan kontenjanlar 4 Ağustos 2010'da ilan edilecek.

  Bu yıl yerleştirme sisteminde, okullarda kayıtlar sonrasında boş kalan kontenjanların sayısını en aza indirmek ve daha fazla sayıda öğrencinin bu okullara yerleşmesini sağlamak amacıyla ikinci tercih ve yedek liste uygulaması getirildi.

  2. yerleştirme için tercih başvuruları 5–11 Ağustos 2010 tarihleri arasında alınacak. Bu dönemde öğrenciler, en fazla 6 okul tercihinde bulunabilecek ve yeni bir yerleştirme gerçekleştirilecek.
  2. yerleştirme sonuçları, 16 Ağustos 2010 tarihinde ilan edilecek. Bu ilanda öğrencinin asil olarak girmeye hak kazandığı okulla birlikte, yedek olarak kazandığı okul da yer alacak.

  KAYIT ŞART
  Öğrencilerin 2. yerleştirme döneminde, daha önce kayıt hakkı kazanarak kayıt yaptırdıkları okullarının dışında herhangi bir okula kayıt hakkı kazanmış olmaları halinde, önceki okullarındaki kayıtları silineceğinden mutlaka yeni kayıt hakkı kazandıkları okula kayıtlarını yaptırmaları gerekecek. Aksi takdirde her iki okuldaki haklarını kaybetmiş olacaklar.

  Yeni düzenleme ile bir öğrencinin herhangi bir okulu asil listeden kazanmasının yanı sıra aynı tercih listesinden başka bir okulu yedek olarak kazanması da mümkün olabilecek. Öğrenciler, yedek listesinde yer aldıkları okuldaki kayıt sırasını, ''e-okul'' ve ''www.meb.gov.tr'' internet adresinden takip edebilecek.

  ÖĞRENCİLERİN TATİLLERİ AKSAMAYACAK
  Bakanlık, yaz sezonunda olunması sebebiyle velilerin ve öğrencilerin tatil programlarının aksamaması için yeni bir uygulama başlattı. Buna göre, adayların okul kayıtları dışında, tercih başvuruları ve benzeri işlemleri herhangi bir ilköğretim okulundan yapılabilecek.

  BİRİNCİ ANTALYA'DAN
  SBS sonuçlarına göre Antalya Özel Manavgat İlköğretim Okulu öğrencisi Mustafa Kurucu, 500 tam Ortaöğretime Yerleştirme Puanı alarak birinci oldu.

  SBS'DE ÜÇ YIL ÜST ÜSTE TÜM SORULARI DOĞRU YAPTI
  SBS sonuçlarına göre 500 tam Ortaöğretime Yerleştirme Puanı alarak birinci olan Antalya Özel Manavgat İlköğretim Okulu öğrencisi Mustafa Kurucu, 6 ve 7'nci sınıflarda girdiği Seviye Belirleme Sınavları'nda da tüm soruları doğru yanıtlamıştı.

  Başarılı öğrenci, 6'ncı sınıfta girdiği SBS'de 4 öğrenci; 7'nci sınıfta girdiği SBS'de ise 17 öğrenci ile birlikte tüm soruları doğru yanıtlamış, her iki sınavda da 500 tam puan almayı başarmıştı.

  "'DÜZENLİ VE PLANLI ÇALIŞTIM"
  Seviye Belirleme Sınavı'nda (SBS) son üç yılın sınav ve okul başarı puanlarına göre 500 tam puan alarak birinci olan Antalya Özel Manavgat İlköğretim Okulu öğrencisi Mustafa Kurucu, başarıyı planlı ve düzenli çalışarak yakaladığını bildirdi. Babasıyla birlikte Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay'ı ziyaret eden Mustafa Kurucu, AA muhabirine, başarısının sırlarını anlattı.

  Kurucu, şunları söyledi: ''Düzenli ve planlı çalıştım. İlk dönemde kendimi fazla yormadım ama ikinci dönemde daha çok gayret ettim. Düzenli olarak kitap okudum. Özellikle dünya klasiklerini okudum. Gerektiğinde oyunumu oynadım, gerektiğinde dersimi çalıştım. Bu bana başarıyı getirdi.''

  Babası Osman Kurucu'nun Titreyengöl mevkisindeki bir otelde kasap olarak çalıştığını, annesi Günay Kurucu'nun ise ev kadını olduğunu belirten Mustafa Kurucu, öncelikle Antalya Amatör Küme'de mücadele eden Manavgat Belediyespor, ardından Antalyaspor, üçüncü sırada da Fenerbahçe'yi tuttuğunu söyledi.

  MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ GÜLAY
  Antalya Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay da AA muhabirine, 4 yıldır eğitimde Antalya'nın başarısını yükseltmek için proje bazlı çalışmalar yaptıklarını belirterek, ''Çocuklarımız ve öğretmenlerimiz bizi mahcup etmediler. Neticede Antalya emeğinin karşılığını almaya başladı'' dedi.

  SBS 3'ÜNCÜSÜ GÖLBAŞI: ''DOĞRU KAYNAKLARDAN ÇALIŞTIM, ZAMANIMI İYİ DEĞERLENDİRDİM''
  Seviye Belirleme Sınavı'nda (SBS) Türkiye 3'üncüsü olan Umutcan Gölbaşı, ''Doğru kaynaklardan çalıştım, zamanımı iyi değerlendirdim'' dedi.

  Bodrum'un Göltürkbükü beldesinde tatilini geçiren İstanbul Çekmeköy'deki Özel Alev İlköğretim Okulu öğrencisi 14 yaşındaki Umutcan Gölbaşı, SBS üçüncüsü olduğunu Bodrum'daki Özel Hasan Tahsin Merter Koleji'nde öğrendi.

  Umutcan Gölbaşı, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, sınava çok planlı çalıştığını ifade ederek, ''Sınavdan önce gerektiği kadar soru çözdüm. Doğru zamanda, doğru soruları çözdüm. Doğru kaynaklardan çalıştım, zamanımı iyi değerlendirdim'' dedi.

  ''5 YAŞINDA OKUMA YAZMAYI ÖĞRENDİ''
  Gölbaşı'nın babası 112 Acil Servis Doktoru Gökten Gölbaşı ve annesi Jeoloji Mühendisi Hüsne Gölbaşı da çocuklarının başarılarından büyük mutluluk duyduklarını söylediler. Sınav sonucunu beklerken büyük heyecan yaşadıklarını belirten Hüsne Gölbaşı, oğlunun çok planlı ve düzenli çalıştığını belirterek, şunları kaydetti:

  ''Umutcan sınava farklı kaynaklardan hazırlandı. Zaten çok zeki bir çocuktu. 5 yaşında okuma yazmayı öğrendi. 5-6 yaşlarında 4 işlem yapabiliyordu. O zaman herkes çok şaşırmıştı. Oğlumuz devlet okulu olan Çerkezköy Sanayiciler İlköğretim Okulunda 5. sınıfa kadar okudu. 54 kişilik sınıfta okuyordu. Umutcan, Robert Koleji veya Galatasaray Lisesine gitmek istiyor.''
  8.ci sınıf SBS sınav sonuçlarını öğrenmek için tıklayınız
   
8.ci sınıf SBS sınav sonuçları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. 6.cı ve 7.ci sınıf SBS sonuçları 2010

  6.cı ve 7.ci sınıf SBS sonuçları 2010

  7 ci sınıf sbs sonuçları 7ci sınıf sbs sonuçları 6 cı 2010 6cı 6cı 6.cı ve 7.ci sınıfların sbs sonuçları açıklandı.Tüm öğrencilerin iyi sonuç almaları dileklerimizle SONUÇLARI BURAYA TIKLAYARAK ÖĞRENEBİLİRSİNİZ
 2. 2012 8. sınıf sbs sınav tarihi

  2012 8. sınıf sbs sınav tarihi

  2012 8. sınıf SBS Sınavı Ne zaman yapılacak 2012 8. sınıf SBS Sınav Tarihi 2012 yılında 8. Sınıflar için SBS Sınavı ne zaman yapılacak diyenler için, 2012 yılında 8. Sınıflar için SBS Sınav tarihi: 9 Haziran 2012 Cumartesi günü yapılacaktır Melek'lerim.
 3. 2012 8. sınıf sbs tarihi

  2012 8. sınıf sbs tarihi

  arkadaşalr selam 2012 8. sınıf sbs tarihi ne zaman acaba
 4. 8. sınıf sbs tarihi 2012

  8. sınıf sbs tarihi 2012

  2012 8. sınıf sbs tarihi ne zaman 2012 sbs 8. Sınıf sınav tarihi Ne Zaman 8. sınıf öğrenci velileri SBS sınavı tarihi ne zaman diye merak mı ediyorsunuz, o halde aradığınız ve merakınızı giderecek tüm bilgiler burada diyor ve sizleri ilgili bilgilerle başbaşa bırakıyoruz. 8. Sınıf Seviye Belirleme Sınavının tarihi ilköğretim 8. sınıf öğrencilerinin katılacağı SBS 2012 Parasız Yatılılık...
 5. 8.Sınıf SBS Sınavı Hangi Tarihte Yapılacak 2013-2014

  8.Sınıf SBS Sınavı Hangi Tarihte Yapılacak 2013-2014

  8.sınıf sbs, 8. sınıf sbs sınavı, 8.sınıflar sbs sınavı ne zaman Sevgili melekler, bildiğiniz üzere SBS sınav sistemi değişti. Artık SBS sınavı sene sonunda bir kerede değil, sene içince parça parça yapılacak. Buna göre bu yıl içinde 8.sınıflar tam 4 sınav olacak. İşte detaylar... 8.sınıfların sınav maratonları başlıyor. Bu sene Milli Eğitim Bakanlığı sınav Ortak sınavlar, ülke...

Sayfayı Paylaş