1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliği hakkında bilgiler

  Konu, 'Bilmedikleriniz' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinlikleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliği


  Bir kadın sitesi olarak, bütün dünya kadınlarının 8 Mart dünya kadınlar gününü kutluyor ve 8 Mart dünya kadınlar günü etkinlikleri hakkında da bilgiler aktarıyoruz sizlere Melek'ler.

  < Konu Resmi..>
  - 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde İstanbul Modern’de Kadınlar Özel Eğitim Programları
  İstanbul Modern Sanat Müzesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadınlara özel iki rehberli tur ve bir atölye çalışması düzenliyor.

  Rehberli Tur: Kadınlara özel rehberli tur, modern ve çağdaş sanatın temsilcileri olan on kadın sanatçının eserini kapsıyor. İstanbul Modern’in sergi salonlarında yer alan sanat eserlerinin incelenmesine ve bu eserlerin yaratıcısı olan kadın sanatçıların sanat yaşamlarının ele alınmasına odaklanan rehberli turlar, 11.00 ve 15.00 saatlerinde düzenleniyor ve 45 dakika sürüyor.

  Atölye Çalışması: Aynı gün İstanbul Modern kadın izleyicilerine özel bir atölye çalışması da gerçekleştiriyor. Bu atölye çalışmasında katılımcılar, kişisel deneyimlerinden yola çıkarak bir duvar resmi oluşturuyor. Atölye çalışması sanat üretiminde kişisel ifadenin önemini keşfetmeye, duygu ve düşünceleri görsel olarak ifade etmeye odaklanıyor. Program 16.00 – 18.00 saatleri arasında yirmi kadın katılımcıyla gerçekleştiriliyor.


  kaynak:istanbulmodern.org

  ---------------------------------------------------

  - Kadıköy Belediyesi 8 Mart Program ve Ücretsiz Etkinlikleri

  Kadınların, erkek egemen zihniyete karşı isyan ettiği gün olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, Kadıköy’de eylemler yapılacak, söyleşiler, film gösterimleri düzenlenecek, kadın oyunları sahnelenecek.

  ‘ANADOLU KADINLARI’ KADIKÖY’E GELİYOR!
  Kadıköy Belediyesi’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ana etkinliği, “Anadolu Kadınları (Ben Anadolu)” adlı ücretsiz tiyatro gösterisi olacak. 8 Mart Perşembe akşamı 20.00′de Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. “Hayatı doğuran kadınlar, kendilerini yeniden doğuracaklar….” sloganını taşıyan oyun, yüzyıllar boyunca Anadolu coğrafyasının sosyo-ekonomik-kültürel yönelişine yol açan kadınların hikayelerini anlatıyor. Anadolu Kadınları Güngör Dilmen’in 2008’de yazmış olduğu “Cumhuriyetliler” bölümü ile beraber sahneye taşınıyor. İlkçağdan başlayarak, günümüze kadar Anadolu Coğrafyası üzerinde yaşamış, bazen erk olmuş bazen de erk’in yanında bulunmuş ve tarihe damgasını vurmuş kadınların hikâyeleri anlatılan oyun, Anadolu kültürünün temel taşı olan kadınların artık günümüzde de söz sahibi olması, üretimden, yönetime, sosyal yaşam alanlarında daha aktif rol alması üzerine mesajlarını da dile getiriyor. Samsun kökenli Düşevi Oyuncuları’nin sahneye koyduğu oyunu Hakan Alkan yönetiyor. Oyunda; Ferda Kaynar, Derya Cesur, Mübeccel Yalçın, Ebru Müjde ve Manolya Kul rol alıyor.

  SANAT, ŞİDDETİ SORGULAYACAK…
  Kadıköy’deki bir başka etkinlik ise Kadıköy Belediyesi ve Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi işbirliğinde düzenlenecek. 9 Mart Cuma günü saat 13.30′da “Sanat, şiddeti sorguluyor” başlıklı bir panel gerçekleştirilecek. Panel, kadına artan şiddet karşısında toplumun ilgisini konuya
  odaklamak ve kadının konumunu güçlendirmek, sanatın kadının ve toplumun yaşamındaki önemli rolüne dikkat çekmek amacını taşıyor. Oturum başkanlığını Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazan Erkmen’in yapacağı panel, Caddebostan Kültür Merkezi’nde yapılacak. Panele konuşmacı olarak İstanbul Kadın Kuruluşları Birliği Koordinatörü av. Nazan Moroğlu, sümerolog-yazar Muazzez İlmiye Çığ, Doğuş Üniversitesi Öğretim Üyesi heykeltraş Prof. Dr. Meriç Hızal, Doğuş Üniversitesi Öğretim Üyesi ressam Prof. Dr. Mustafa Pilevneli ve Marmara Üniversitesi Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şerife Atlıhan katılacak. Panelin ardından da İstanbul Üniversitesi Konservatuvarı’ndan Özlem Çakman, “Kelebek Kadınlar”’ adlı bir performans sergileyecek. Aynı gün saat 15.30′da ise “Uluslararası Kadın Sanatçılar Sergisi” açılacak.

  8 ÜNSÜZ KADINDAN MEME KANSERİ
  Kadıköy Belediyesi’nin bir başka etkinliği ise 8 Mart Perşembe akşamı saat: 20.30′da Halis Kurtça Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. “8 Ünsüz Kadından Meme Kanseri” adlı ücretsiz gösteride, traji-komik olaylarlar hareket ve müzik eşliğinde aktarılacak.13 Mart Salı günü saat 14.00′te de yine bir bilgilendirme toplantısı yapılacak. Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirlecek olan panelde, Dr. Hilal Ünalmış Duda, Füsun Altınok ve Yücel Erdener’in konuşmacı olacak. Panelde, kadına şiddetin uluslararası boyutu, savaşta tecavüz, medyada kadın olmak ve kadının siyasette yeri konuları ele alınacak.


   
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliği hakkında bilgiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Tarihçesi

  8 Mart Dünya Kadınlar Günü Tarihçesi

  8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Tarihçesi Hakkında Bilgi Perşembe gününe denk gelen 8 Mart dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü şimdiden bir kadın sitesi oalrak kutluyor ve 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nün tarihçesi hakkında merak edilen bilgileri aktarıyoruz. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, tüm dünya emekçi kadınlarının kutladığı uluslararası bir gündür...
 2. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinlikleri

  8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinlikleri

  8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinlikleri hakkında bilgi verir misiniz lütfen biraz detaylı olsun.
 3. Google'dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Logosu

  Google'dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Logosu

  Google'dan Dünya Kadınlar Günü Logosu Google'dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Logosu Öncelikle bir kadın sitesi oalrak yer yüzünde ki tüm hemcinslerimizin Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyor ve Google'nin bu güne özel logosunuda paylaşıyoıruz Melek'ler. Özel günleri unutmayan Google Dünya Kadınlar Günü için de geleneğini bozmadı. Ülkelerin ya da dünya çapında önemli olan gün ve kişilerle...
 4. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Hakkında Bilgiler

  8 Mart Dünya Kadınlar Günü Hakkında Bilgiler

  8 mart dünya kadınlar günü, dünya kadınlar günü, dünya kadınlar günü nedir Sevgili melekler, kadına şiddetin ne yazıkki hala devam etiği bu zamanda, bir Kadınlar Günü daha yaklaşıyor. Dünya Kadınlar Günü ya da Dünya Emekçi Kadınlar Günü her yıl 8 Mart'ta kutlanan ve Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanmış uluslararası bir gündür. Çeşitli etkinliklerle kutlanacak bugün için en anlamlı...
 5. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü İçin Şiirler

  8 Mart Dünya Kadınlar Günü İçin Şiirler

  dünya kadınlar günü şiirleri, dünya kadınlar günü için şiirler, 8 mart dünya kadınlar günü Sevgili melekler, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne dikkat çeken ve kadınların emeklerini hatırlatan kısa Kadınlar Günü şiirlerini bu sayfamızdan yayınlıyor, kadına şiddete sonuna kadar hayır diyor ve tüm meleklerimizin Dünya Kadınlar Günün'nü şimdiden kutluyoruz... KADINLAR GÜNÜ Bugün kadınlar...

Sayfayı Paylaş