Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  9 adımla bambaşka bir eviniz olsun

  Konu, 'Evim ve BEn & Ev Genel Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Hani bazı zamanlar vardır ya, hepimiz yaşamışızdır. Hayatımızda biraz değişiklik yapmak isteriz. Bu değişikliğe de ilk önce evimizin dekorasyonundan başlamayı tercih ederiz.
  Bir hevesle başladığımız bu dekorasyon merakı, duvara yaslanmış umutsuzca sizin odanızdaki eşyalara, eşyaların da size baktığı kararsızlık anlarında birden duruverir. Ev dekorasyonu zor iş... Belli kurallara göre yapılmalı.

  İşte bizden size dar mekanları daha genişgösterecek, yaşadığınız yeri zevkinize ve ruh halinize uygun bir yer haline getirmeniz için iğneden ipliğe her şeyi nasıl kullanacağınız ve nereye yerleştireceğinizle ilgili 9 tane küçük ipucu...

  Mobilyalar rahat ve işlevsel olmalı!
  Çocuk odası, bebek odası, genç odası, yemek odası, misafir odası, oturma odası, yatak odası ve salonlarda mobilya seçimini yaparken işlevsellik ve ergonomiyi ön planda tutmalısınız. Çünkü evinizin bu kısımları daha rahat bir yaşam sürmeniz için dekore edilen yerlerdir.

  Odanızın büyüklüğünü hesaba katın!
  Koltuk, kanepe ve benzeri mobilya gruplarını mutlaka oda büyüklüğüne göre seçmelisiniz.

  Kanepeleri kullanabilirsiniz!
  Mobilyalarınızı takım halinde almak yerine bir başka alternatif de tek tek, renk renk kanepeleri tercih edip, seçiminizi odanın bütünü ile uyum sağlayacak şekilde yapabilirsiniz. Bu, mekanınızı daha da özgün kılacaktır. Ama koltuk takımı, kanepe ve diğer eşyalar renk ve tarz olarak birbirleriyle mutlaka uyumlu olmalıdır.

  Işığı iyi ayarlayın!
  Aydınlatma tercihinizi doğru seçmelisiniz ve her zaman için gün ışığına yakın yerleri seçmelisiniz. Doğru aydınlatma tablo benzeri ve diğer aksesuarlarınızın bir anlamda da zevklerinizin daha çok ortaya çıkmasına yardımcı olacağı gibi, bulunduğunuz mekanda sıkılmaksızın ailenizle uzun zamanlar geçirmenize yardımcı olur. Sadece TV seyredilen özel bir odanız var ise, doğru karartma ve aydınlatma için iyi bir ışık düzeni ve pencerelerde yeterli örtücülüğü sağlarsanız TV izleme keyfinizi ikiye katlarsınız.

  Kumaş seçimleri önemli!
  Perde, oturma grubu, sandalye ve diğer mobilya kumaş seçimini temizlenebilecek tercihler arasında yapın. Özellikle leke tutmayan kumaşlar bu konuda sizler için iyi bir seçenek olur.

  Renklere dikkat edin!
  Perde ve mobilyalarda renk seçimini, odanın ışık oranına göre belirleyin. Odanız az ışık alıyorsa açık renkler, aydınlık ise koyu ve canlı renkler tercih edilebilir. Özellikle az ışık alan odalarda, duvar ve zemin rengini açık renklerde tercih etmelisiniz. Bu sayede mekanınızın geniş görünmesine katkıda bulunursunuz.

  Ayna kullanın!
  Çok küçük alanlar için, dekoratif amaçlı ayna kullanımı odanın geniş görünmesine yardımcı olur.

  Fazlalıkları ortadan kaldırın!
  Alan içinde fazlalık yapan ve rahatsızlık veren eşyaları kaldırmak, mekanınızı daha kullanışlı ve ferah kılacaktır.

  Mobilyalar ne çok uzak ne de çok yakın olmalı!
  Oda düzenlemesini yaparken misafirlerinizi de unutmayın. Odanız sohbet ortamı sağlamalıdır. Bir çift sandalye ya da ikili koltukla odanızda samimi alanlar düzenleyebilirsiniz. Kanepe, koltuk ve sandalyeler arasında mesafe bırakmayı unutmayın; bu şekilde alanınız sıkışık gözükmez. Diğer yandan eğer sandalye ve koltukları çok uzağa koyarsanız sohbet etmek zorlaşabilir.
   
9 adımla bambaşka bir eviniz olsun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Parlak Bir Cilde Sahip Olmak İçin 9 Adım

  Parlak Bir Cilde Sahip Olmak İçin 9 Adım

  İyi bir cildiniz yoksa, cildinizin bakıma ihtiyacı olabilir. Güzellikleriyle dillere destan modellerin cildi gibi bir cilde sahip olmak için ufak ancak dikkat etmeniz gereken öneriler.. Nelere ihtiyacınız olacak? Düzen Disiplin Cilt temizleyici Döküntüler için yumuşak bir fırça Nemlendirici 1. adım: İyi bir görünüme sahip olmak için cilt bakımı ve temizliğini düzenli olarak yapmalısınız. Tüm...
 2. Hayatınız bir film olsa adını ne koyardınız?

  Hayatınız bir film olsa adını ne koyardınız?

  Evet meleklerim hayatınız bir film olsa adı ne olurdu=? :dil:
 3. Pürüzsüz Bir Cilt İçin 9 Adım

  Pürüzsüz Bir Cilt İçin 9 Adım

  Mankenlerin cildine herzaman özenmişimdir...Herzaman pürüzsüz ve bakımlı görüyorlar diyorsanız birazcık bakımla sizinde pürüzsüz ve ışıl ışıl bir cildiniz olabilir :tik: Güzellikleriyle dillere destan modellerin cildi gibi bir cilde sahip olmak için ufak ancak dikkat etmeniz gereken öneriler.. Nelere ihtiyacınız olacak? Düzen Disiplin Cilt temizleyici Döküntüler için...
 4. Olumlu bir hayat için 9 adım

  Olumlu bir hayat için 9 adım

  hayata olumlu bakmanın yolları hayata olumlu bakmak neden önemlidir pozitif bakmanın yolları Hayat, hep istediğimiz gibi gelmiyor malesef... Kimi zaman çabasız kazanıyorken, kimi zaman haksız yere kaybedebiliriz... Kimi zaman kendimizi şanslı hissederiz, kimi zaman ise şanssız... Ne yazık ki, şanssız hissettiğimiz, olumsuz düşüncelerimiz, genel anlamda daha çoktur Melek'lerim. Eğer ki...
 5. evinizde yeşil bir duvarınız olsun

  evinizde yeşil bir duvarınız olsun

  dikey saksı modelleri Duvarda çiçek örneği İlginç bir duvar dekorasyonu tasarlıyorsannız bir duvarınızı dikey saksı kullanarak yeşillik duvar dekorasyonu uyulaması yapabilirsiniz meleklerim. Dikkat etmeniz gereken duvarın ışık alması.

Sayfayı Paylaş