9 aylık hamileyken ilişkiye girilir mi

S

Selda<<<<<<<<

Forum Okuru
9 aylık hamileyken ilişkiye girilir mi
9 aylık hamileyken ilişkiye girilir mi bir sakıncası var mı

Merhaba

6.5 aylık hamileyim düzenli olarak doktora kontrollere gidiyorum orada tanıştığım ve samimi olduğum yine benim gibi hamile bir arkadaşım oldu biraz özel konuları da onlarla konuşur olduk . 9 aylık hamileyken cinsel ilişkiye girilebilir diyor arkadaşım . Bir sakıncanın olmayacağını söylüyor Gerçekten öyle mi doktora da böyle bir şey soramadım açıkçası. 9 aylık hamileyken cinsel ilişkiye girilebilir mi bir sakıncası var mı

Selam

Bütün doğum uzmanı doktorlar hamileliğin ilk ayında ve son ayında cinsel ilişkiye girmeyi çok da önermiyorlar hatta girilmemesi gerektiğini söylüyorlar. Birden fazla gebelik söz konusu ise yani ikiz ya da üçüz bebeğe hamileyseniz 8 .ay hatta 7. aylarda bile cinsel ilişkiye girmemeye önerirler Çünkü düşük riski olur . Erken doğum riski vardır.

Normal hamileliklerde ise hamileliğin ilk ayı ve son ayında neredeyse bütün uzmanlar cinsel ilişkiye girmeyi çok da önermezler. Çünkü cinsel ilişki sırasında orgazm esnasında rahim kasılır bu erken doğuma ya da bir düşüğe sebep olabilir .

Ayrıca sperm içerisinde salgılanan bir prostaglandin hormonu rahim ağzında açılmaya sebep olur. Bu yüzden riskli olduğu için 9. ayda cinsel ilişkiye girmemek gerekir.

Geri