1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Abbasiler Dönemi Bilim Adamları kimlerdir biliyor musunuz

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Merhaba arkadaşlar acaba Abbasiler Dönemi Bilim Adamları kimlerdir isimlerini biliyorsanız bana Abbasiler Dönemi Bilim Adamları yazar mısınız acaba_?

   
 2. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Abbasiler Dönemindeki Bilim Adamları
  Abbasilerin Bilim Adamları

  Abbasiler döneminde bilime büyük önem veriliyordu. Abbasiler Dönemi İslamiyet'in Bilim çağıdır. Bilim ve uygarlığa önem vermişler, tarihte ilk çağdaş öğretim başlamıştır. Abbasiler bilimsel alandaki çalışmalara hızla devam ettiler. Eski Yunan, Hint, İran, Süryani gibi medeniyetlere ait eserler Arapça’ya tercüme edildi ve bu medeniyetlere ait birikimler İslam Medeniyetine geçti. Müslümanlar öğrendikleri bu bilgilere yenilerini ekleyerek daha da geliştirdiler. 830 yılına doğru Memun Bağdat'ta 'Bilgelik Evi' açtı. 'Bilimsel araştırmalar' ve çevirilerden sorumlu bir tür akademi oluşturdu. Ülkenin her yanından astronomlar, matematikçiler, tıp doktorları, coğrafyacılar, filozoflar, çevirmenler ve özgün eser sahipleri Bağdat'a geldiler.
   
Abbasiler Dönemi Bilim Adamları kimlerdir biliyor musunuz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Abbasiler Kim Tarafından Kuruldu biliyor musunuz

  Abbasiler Kim Tarafından Kuruldu biliyor musunuz

  Merhaba arkadaşlar sizlere Abbasiler hakkında merak ettiğim bir soru soracağım acaba Abbasiler Kim Tarafından Kuruldu bilen var mı sizlerin arasında? Abbasiler Kim Tarafından Kuruldu biliyorsanız bana cevabı yazın.
 2. Abbasiler Nerede Kurulmuştur biliyor musunuz

  Abbasiler Nerede Kurulmuştur biliyor musunuz

  Merhaba arkadaşlar sizden Abbasiler Nerede Kurulmuştur diye bilgi rica ediyorum bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım bir zahmet benim için de yazsın bu sayfaya bildiklerini.
 3. Abbasiler Türklere Nasıl Davranırdı biliyor musunuz

  Abbasiler Türklere Nasıl Davranırdı biliyor musunuz

  Kızlar ben Abbasiler hakkında sizlere bir konuda soru sormak istiyorum. Abbasiler ve Türklerin ilişkisi nasıldı? Yani Abbasiler Türklere Nasıl Davranırdı bu konuda bilginiz var ise yazın lütfen!
 4. Abbasiler Dönemi Paraları neydi biliyor musunuz

  Abbasiler Dönemi Paraları neydi biliyor musunuz

  Kızlar Abbasiler Dönemi Paraları neydi bana biliyorsanız lütfen bir zahmet Abbasiler Dönemi Paraları neydi yazın :)
 5. Abbasilerin Başkenti Neresidir biliyor musunuz

  Abbasilerin Başkenti Neresidir biliyor musunuz

  Arkadaşlar Abbasilerin Başkenti Neresidir bilen varsa aranızda lütfen benimle Abbasilerin Başkenti Neresidir bilgi paylaşsın.

Sayfayı Paylaş