Etiketler:
 1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Abdest Alırken Küpe Takılması şart mı

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Merhaba arkadaşlar acaba Abdest Alırken Küpe Takmak şart mı bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım varsa aranızda bana yazsın

   
 2. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Abdest Alırken Küpe Takmak


  Gusül Abdesti Alırken Küpe  Gusül Abdestinde eğer kulaklarınızda delik varsa mutlaka küpe takmak gereklidir.

  Kulak delikleri eğer çok kapalı ise, suyun gitmesine engel varsa bu durumda o deliklere suyun ulaşması için ovalamak gerekir. Şayet su ulaşıyorsa küpe takması şart değildir. Yani gusül abdest’i alırken önemli olan kuru yerin kalmamasıdır. Yoksa küpe şart değildir. Ayrıca küpe takınca o bölgeyi yıkamak ve ovalamak yine şarttır. Ancak küpe olunca suyu ulaştırmak biraz daha kolay olabilir.Küpe guslün farzlarından değildir.

  Bu delikler kulak etlerinin birleşmesiyle kapanmışsa bunları tekrar deldirip içini yıkamak gerekmez. Bu delikler kirle dolmuşsa temizlemek mümkünse temizlenir.
   
Abdest Alırken Küpe Takılması şart mı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kulağa Küpe Takılması

  Kulağa Küpe Takılması

  erkek kulak deldirme erkek küpesi hangi kulağa takılır erkeklerde kulak deldirme erkekler küpeyi hangi kulağa takar nerede deldirilir Günümüzde 'piercing' adıyla vücudun her tarafına küpe takılıyor ama küpenin kökeni, İngilizce 'earring' isminden de anlaşılacağı gibi kulağa takılan halkadır. Küpenin kulak memesine takılmasının nedeni burada hemen göze çarpması olabilir, kulak memelerinin...
 2. Abdest Alırken Diş Kanaması abdesti bozar mı

  Abdest Alırken Diş Kanaması abdesti bozar mı

  Selam arkadaşlar acaba Abdest Alırken Diş Kanaması abdesti bozar mı bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım lütfen bilgi versin bana
 3. Abdest Alırken Dua Okumak Şart mı biliyor musunuz

  Abdest Alırken Dua Okumak Şart mı biliyor musunuz

  Selam arkadaşlar benim size bir sorum olacak ve mümkünse bu sorumun cevabını dini konu da bilgi sahibi olan arkadaşlarım verirse sevinirim. Acaba Abdest Alırken Dua Okumak Şart mı ?
 4. Abdest Alırken Ne Okunur yazar mısınız

  Abdest Alırken Ne Okunur yazar mısınız

  Selam arkadaşlar acaba aranızda Abdest Alırken Ne Okunur bilen var mı? eğer Abdest Alırken Ne Okunur biliyorsanız lütfen bana da yazın.
 5. Abdest Alırken Yüzük Çıkarılır mı acaba

  Abdest Alırken Yüzük Çıkarılır mı acaba

  selam arkadaşlar Abdest Alırken Yüzük Çıkarılır mı geçen bir arkadaşımda gördüm abdest alırken yüzüğünü hareket ettiriyordu bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

Sayfayı Paylaş